гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
spallding
Мнения: 186
Регистриран на: Сря 14 апр 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот spallding » Вто 06 май 2014 9:06


ситуацията е следната зареждам едновременно и газ и бензин минавам 100 км и няма помен и от двете а я карам на газ.четох някои теми и разбрах че умишлено газовия инжекцион е настроен така да впрасква шотове бензин когато няма мощноист газта.явно от там е проблема,,та въпроса ми е решил съм да сложа ключе и ще спирам помпата ще последват ли някакви проблеми ако някой е имал подобен проблем да сподели




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот myrshavija » Вто 06 май 2014 9:36


Газовите инжекциони имат възможност при определени условия да превключват на бензин. Не съм чувал за такъв, който да пуска от двете горива едновременно, но може и да има. Според мен причината да гори бензин е повреда, а не настройка на газовата. Ако все пак е настройка, да спреш горивната помпа с ключе е глупаво - по-добре да се променят настройките.
Първи съвет - иди при кадърен газаджия, преди да си играеш на "направи си сам"!
Втори съвет - научи се да пишеш!


spallding
Мнения: 186
Регистриран на: Сря 14 апр 2010 13:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот spallding » Вто 06 май 2014 9:46


колега форума е не затова да се учим или да пишем правилно а да си описваме проблемите,пък и щом си ме разбрал значи е написано нагледно


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот Bai Sando » Вто 06 май 2014 9:50


Има опция при високи обороти да се включват и бензиновите за по-добра мощност,но ако си кара нормално и бензина си изчезва,то проблема по ми прилича на пикаеща дюза или дюзи :gruebel
Но при такъв проблем работата на мотора се влошава доста на празен ход.Получава се едно тресене и давене от твърде богатата смес от газ+бензин.Може да пробва ако кара на дълъг път да дръпне буксата на бензиновата помпа и да следи бензина дали ще падне.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот myrshavija » Вто 06 май 2014 9:57


Да умее да говори и пише правилно на родния си език е задължение за всеки. Да си неграмотен не е нелечима болест, а признак на ниска култура. Както аз мога да ти дам съвет да пишеш правилно, без да си ми го искал, така ти можеш да се вслушаш или не - няма нищо задължително. Изтъкването, че не сме тук да се узим на правопис, е вече неуместно и нагло.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=36&t=121461


mirko7423
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 14 фев 2010 17:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ribaritsa

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот mirko7423 » Съб 06 дек 2014 9:28


здравеите от половин година имам същия проблем на пасат б3 1994г.с моно инж. бензина изчезва.първо следих за течове евентуално по тръбопровода. след това пробвах с друго реле ( което прекъсва за газ или бензин)след това ме посъветваха да сменя гумичките в моното( 3 кръгли пръстена наистина 2 бяха много зле)но и това не помага бензин гори.като махна бушона на бензина колата няма същата сила(тяга). газаджията ми казва че това е не възможно да гори и от двете но аз го виждам.няма прекъсване сецане или нещо др. сложа ли бушона колата става друга и се изтрелва.когато бушона е изкл. бензина не мърда ужас . ако може помагаите .ще ви бъда благодарен :beat_butt2


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот stefan4o » Съб 06 дек 2014 9:32


Ако ти гори едновременно газ и бензин ще ти присецва. Повярвай ми, с карбуратор съм и го усещам, когато заредя газ и превключа от бензин. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот Bai Sando » Съб 06 дек 2014 10:18


Махай бушона и отвий малко тронйка,докато ти хареса динамиката на газ.Макар,че и мен ме съмнява да ти гори и двете :neutral


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот moimoimoi » Съб 06 дек 2014 12:46


е какво чудно има да гори и бензин при каране на газ
на едната ми кола се получаваше точно същото

проблема беше че едната дюза беше ударена/счупена отпред от където се впръсква горивото
т.е. електрически дюзата е изключена но механично пуска бензин

аз съм направил така че като прехвърли на газ и бензиновата помпа се изключва


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот stefan4o » Съб 06 дек 2014 12:59


При 4 дюзи една пикаеща не мисля, че е същото като при една, която пропуска бензин (както е при моно, там имаме само една). При твоя случай се мешат само в единия цилиндър горивата, което не зная дали се усеща толкова, но ако смесиш при всички... ще ме карате да направя клип да видиш как тресе колата, когато в карба остава малко бензин и явно го меша с газта, докато го изгори.


mirko7423
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 14 фев 2010 17:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ribaritsa

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот mirko7423 » Нед 07 дек 2014 10:31


и на мен колеги ми е странно и си мисля невъзможно да гори и от двете ноо. в петък ходих до ловеч да прибера детето като тръгнах бензина ми беще на първата червена линия. като стигнах там(около 90-100 км)вече беше с 2 черти по на долу. и пак казвам върви каде по добре. на обратно махнах бушона и бензина не мръдна. но маи колегата е прав махам бушона и да отвия малко на троиника. гадно че всяка сутрин трябва да го слагам за да паля на бензин инак не иска студено е


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 07 дек 2014 11:15


Монтираш реле което да ти спира помпата когато си на газ и отиваш при разбиращ човек да ти настрои газовата да работи като хората, правилно настроена си пали на студено по хубаво от бензин, след което можеш да си правиш експерименти, кое не работи правилно за да пуска бензин, дюза ли пикае, регулатор на налягането ли е проблемен или нещо друго по горивната система


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот Bai Sando » Нед 07 дек 2014 15:50


Точно така.Слагаш едно реле дето ти прекъсва + на бензиновата помпа и намираш някой да ти я настрои да върви и пали добре на газ и си ти :th_up


mirko7423
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 14 фев 2010 17:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ribaritsa

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот mirko7423 » Вто 23 дек 2014 12:10


здравеите. мисля че вече реших проблема завинаги.(надявам се ).оказа се мембрана(една кръгла с някаква с малка пружинка)беше като изгоряла.сменихме я и вече седмица всичко е на ред.бензина не изчезва.дано послужи и на други с този проблем :a040 :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: гори ми едновременно и газ и бензин голф 3 абф

Мнениеот stefan4o » Вто 23 дек 2014 12:49


Регулатор на налягането се нарича, ако не се лъжа. Хайде, честито ти :c020



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта