Golf MK4 1.6 16V 02г. - airbag fail

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
JustSomeone
Мнения: 75
Регистриран на: Пет 21 юни 2013 9:42
Автомобил: VW Golf IV 1.6 16v 2002
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK4 1.6 16V 02г. - airbag fail

Мнениеот JustSomeone » Сря 07 май 2014 17:16


Здравейте колеги,

От доста време ми свети лампата на airbag-a, и все не отивах да погледна от какво е. Преди време на път, приятел мръдна предната седалка назад и от тогава свети и не е спирало, мислех, че е прекъснал кабела, но когато свалих седалката всичко си беше ок.
Закачихме миналата седмица колата и даде грешка : 04c5 Сензор страничен удар водач отпред дефектен

Някой да е знае къде да го търся този сензор ? И дали става дума за лява или дясна седалка ?
Ако съм гледал правилно това се намира под мокета, на края на кабела, който е вързан за седалката ?
Благодаря на всички предварително :drunk




Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.6 16v 2002 - airbag fail

Мнениеот Даскала™ » Съб 10 май 2014 16:24


Аирбеците имат гаранция 10 години!
Така,че най-вероятно си е заминал от старост :bishop


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Голф 4 1.6 16v 2002 - airbag fail

Мнениеот anonym0us » Съб 10 май 2014 16:36


И при мен когато купих колата имаше грешка на бег-а! Отидох изчистиха я, и така изкара 2 седмици и пак светна, когато забърсах таблото с парцал :mhihi Общо взето колегата "Даскала" може и да е прав! Моли се да не се налага да ги ползваш и това е! Не е лошо да се поправи проблема, но струва ли си?


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 1.6 16v 2002 - airbag fail

Мнениеот plamen-roni » Нед 11 май 2014 22:17


anonym0us написа:И при мен когато купих колата имаше грешка на бег-а! Отидох изчистиха я, и така изкара 2 седмици и пак светна, когато забърсах таблото с парцал :mhihi Общо взето колегата "Даскала" може и да е прав! Моли се да не се налага да ги ползваш и това е! Не е лошо да се поправи проблема, но струва ли си?

Ами за мен лично си струва ,защото като видя някоя светеща лампа на таблото и откачам :scare3


Потребителски аватар
JustSomeone
Мнения: 75
Регистриран на: Пет 21 юни 2013 9:42
Автомобил: VW Golf IV 1.6 16v 2002
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.6 16v 2002 - airbag fail

Мнениеот JustSomeone » Пон 12 май 2014 8:02


За мен си струва напълно. Мразя нещо да ми скърца, да ми свети или да не работи както трябва, да не говорим, че това е AirBag и колкото и внимателно да карам, никога не се знае!

Относно проблема, вчера свалих двете седалки и проверих буксите до където успях да пипна и всичко си беше ок. Почнах да разглабям колата от средната конзола ( защото си мислех,че на там отиват кабелите ) ,но се наложи по спешност да я събера и не стигнах много далеч. После се разрових из чуждите форуми и видях,че този датчик се намира точно под мокета под двете седалки. Като трябва да се свалят внимателно седалките и да се разглоби пластмасата от където минават всичките кабели ( тази до вратата ) и от там да се повдигне мокета и да се видят тези датчици. Имало и при коланите и може и те да са. Следващият почивен ден ще продължа с разглабянето и ще видя до къде ще го докарам. Ако не се справя ще се наложи да търся форумните майстори.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Голф 4 1.6 16v 2002 - airbag fail

Мнениеот al3xbg » Пон 12 май 2014 10:08


Първо пробвай най-елементароното, малко огъни напред назад жичките, които влизат в жълто/лилавия куплунг под седлаката, като го извадиш и напръскаш с контактен спрей.
Аз за момента така съм решил проблема. Дори не сваляхме седалката, а малко дръпнахме стойката на куплунгите за подгрев и бег-а. Малко го поогъна майстора, напръска го с контакен спрей, като през това време се гледа на ваг-ком как е сигнала от датчика и когато се нормализира, чистиш грешката. Ако сигнала не е нормализиран и да я изчистиш, пак ще светне.
Успех.


Потребителски аватар
JustSomeone
Мнения: 75
Регистриран на: Пет 21 юни 2013 9:42
Автомобил: VW Golf IV 1.6 16v 2002
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.6 16v 2002 - airbag fail

Мнениеот JustSomeone » Вто 06 яну 2015 22:37


Здравейте,

Да вдигна малко темата.
Проблема все още седи. Разглобих двете седалки и пръсках буксите под седалките мърдах кабела,чистихме грешката, но пак я качва. Почвам да се чудя дали изобщо грешката е за този датчик ? Някой да има някаква схема, къде се намират датчиците на airbag-овете ? Колата е " Golf 4 1.6 16V 2002 - код на двигателя BCB " ще се поровя из форума да видя дали някой е цитирал този сензор.
Писна ми да свети лампата и да знам,че не работи. Време е да се оправи, но не ми се дават луди пари за майстори да ми изпочупят щипките в купето. HELP


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK4 1.6 16V 02г. - airbag fail

Мнениеот kris11 » Сря 07 яну 2015 12:37


в краката краш сензора. Жълтото на облегалката пиротехниката
Прикачени файлове
G4 1,6 16V m.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 77 госта