Махнат катализатор, Голф 3, 1.4 AEX и тръба

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Махнат катализатор, Голф 3, 1.4 AEX и тръба

Мнениеот Росен2 » Нед 11 май 2014 8:28


Bai Sando написа:Ами те са си толкова 25-30 лв.Аз стария голф го купих с изтърбушен катализатор и дрънчеше много грозно.Карах го така 2-3 години и се реших да му сложа такъв резонатор,и стана доста по-тих.

Наистина дрънчи дразнещо,особено докато загрее.Неприятно е.Ще поразровя тук там по сайтовете за такъв резонатор.




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Махнат катализатор, Голф 3, 1.4 AEX и тръба

Мнениеот Bai Sando » Нед 11 май 2014 8:34


Моя го сложиха в един сервиз за ауспуси.Обясних им за какво става въпрос,те измериха ф-то на тръбата и ми предложиха точния резонатор.После ми беше странно даже,като я покарах :mrgreen


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Махнат катализатор, Голф 3, 1.4 AEX и тръба

Мнениеот D1D00 » Съб 18 юни 2016 17:10


Колеги и аз мисля да махна катализатора и на негово място да сложа резонатор, но при мен ще стане ли тази работа не знам като огледах катализатора при ABD-to е вкарана там ламбда сондата,при този модел не е преди катализатора, има ли такъв резонатор с отделно място за ламбда сонда ?, или изобщо да се откажа от тази идея със махането на катализатора. Карам я на бензин, не на газ за това ламбда сондата е важна в моя случей.
Отделно пък бяха ми казали че като се махне катализатора изгорелите газове по бързо излизат на вън, и ламбда сондата не й остава много време да ги диагностицира и от там може да бърка някакви стойности, не знам това до колко е вярно :screwy.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Махнат катализатор, Голф 3, 1.4 AEX и тръба

Мнениеот barutchiev » Съб 18 юни 2016 20:07


D1D00 написа:Колеги и аз мисля да махна катализатора и на негово място да сложа резонатор, но при мен ще стане ли тази работа не знам като огледах катализатора при ABD-to е вкарана там ламбда сондата,при този модел не е преди катализатора, има ли такъв резонатор с отделно място за ламбда сонда ?, или изобщо да се откажа от тази идея със махането на катализатора. Карам я на бензин, не на газ за това ламбда сондата е важна в моя случей.
Отделно пък бяха ми казали че като се махне катализатора изгорелите газове по бързо излизат на вън, и ламбда сондата не й остава много време да ги диагностицира и от там може да бърка някакви стойности, не знам това до колко е вярно :screwy.

Сложих резонатор преди 7-8 дена.При мен имаше същия проблем със сондата(Бора 1.6 16v AUS).Майсторът я остави след резонансното гърне.Направи я с една тръбичка,абе страшно културно.Нямам никакви проблеми с компютъра.Лошото е,че няма къде да я кача,за да ти я снимам.
Колата направо утихна.Сложих качествено(доста дебело)гърне.Взех малко по-скъпото(по преценка на майстора),но е с една дюза.Тя представлява една мрежеста пластина в самото гърне(тип пеперуда).
Колата взе да набира доста по-добре.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Махнат катализатор, Голф 3, 1.4 AEX и тръба

Мнениеот D1D00 » Нед 19 юни 2016 5:03


Дам ти си й монтирал нещо като ускорител за по бързото махане на газовете. И аз мисля да сложа такова гърне за да набира по добре, в Шумен няма много такива майстори които да се наемат да оправят тая ламбда сонда след като махнат катализатора страх ме е да я закарам при такива майстори да не окепазят нещо че няма оправяне после. На теб колко пара ти излезе ремонтът? И дай координати на тоя майстор, дано да е по близо до Шумен...Или от Варна някой ако познава добър специалист в тая област нека ми пише Л.С.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Махнат катализатор, Голф 3, 1.4 AEX и тръба

Мнениеот barutchiev » Сря 22 юни 2016 18:29


Целият ремонт ми легна 40 лв.Гърнето 48лв.От катализаторът взех 105 лв(продавачът на гърнето ми предложи да го изкупи). Работата беше 30 минути,но това е "малко" далече от теб.От Пловдив съм.Ако имаш път ми пиши,но няколко дена по-рано,защото майсторът работи със записване.
П.П :Само да отбележа,че от където взех гърнето,по-евтини не съм намирал поне в града.Същите ги видях 60 лв и дори ми изглеждаха доста по-тънки.Това тежи повече от самия катализатор



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 227 госта