Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Lachezar Doychinov
Мнения: 0
Регистриран на: Чет 08 май 2014 19:44
Автомобил:
Двигател:

Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Мнениеот Lachezar Doychinov » Чет 08 май 2014 20:20


Здравейте приятели притежавам Голф 6 1.4 TSI -122 к.с. закупен преди 2 месеца от Мюнхен със сервизна книжка.
Колата е произведена септември 2009 год.Колата е на 74000 км. Забелязах,че сутрин при начален старт на двигателя в първите 5-6 секунди има метален,кат че ли стържещ шум,който в последствие след тези секунди бързо изчезва.При повторен старт го няма този шум.Искам да питам колеги които притежават такъв двигател имат ли такъв шум?Нормално ли е това?В един сервиз ми казаха,че е нормално защото двигателя е с верига,и след като се
"разходи" маслото изчезва шума.Друг спомена че може да е дефектирал вариатора, или обтегача.Колата много добре ускорява и е с много тиха работата на двигателя на път.
Някои да ме посаветва! :question




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Мнениеот zfa159 » Чет 08 май 2014 20:59


Днес правих климатика на Голф 5 1.6 FSI. Същата конструкция има като твоя двигател и при него беше същата работа - палиш студен и има тракане и тропане около 5 секунди. После изчезва напълно от раз. След 2 часа палиш пак - същото. След няколко часа пак - същото. Може би се дължи на това, че обтегача на веригата е хидравличен и веригата практически е хлабава, преди да вдигне налягане на маслото. Не знам дали с нова верига и обтегачи, ще е същото положението, защото веригата с течение на времето се разтяга, само че интервала и за смяна май е 100 000км. Това вече трябва да каже някой колега с прясно сменена верига.
Ето го въпросния обтегач :
Изображение

Последна промяна от zfa159 на Пет 09 май 2014 7:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Мнениеот vucata » Чет 08 май 2014 21:31


Не се притеснявай при нашите служебни същия шум го има. Гледай си нивото на натифриза, че са им калпави водните помпи...нямам идея защо но на нашите служебни им ги сменят направо със маслото, миналия месец при мен протече адски много, долях литър и половина вода...едвам стигнах до Порше Юг да я сменят :screwy


mmm.wolf
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 08 май 2014 21:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Мнениеот mmm.wolf » Чет 08 май 2014 21:59


Здравейте,
аз карам Golf Plus 1.6 FSI.Същия проблем е и при мен.Сменил съм до сега (верига,оптегач,горно и долно зъбно колело и платсмасовите лайстни от двете ст двете страни на веригата).Колата е на 115000 км. и свалените части бяха около 10% износини.Тракането си остана.И на мен ми казаха че най-вероятно е нотмално НО :тракането не е всеки път,има моменти когато го няма при студен старт,някой път е найстина много силно или слабо.До сега конкретен отговор на проблема не намерих из нито един форум.Ако някои може да помогне ще съм много щаслив.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Мнениеот hooligan_sk » Пет 09 май 2014 8:49


Моята дрънчеше много при студен старт, но се смени комплект ангренажна верига и сега няма никакви паразитни шумове.

http://autobild.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D1%8A%D1%82-tsi/a4022
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=123070&start=420


miro_5195
Мнения: 36
Регистриран на: Пет 31 авг 2012 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Мнениеот miro_5195 » Пон 12 май 2014 13:08


Здравейте колеги,
аз карам Голф V 1.6 FSI на 62 000км и също го имам този проблем мисля, че в по лека форма при студен старт не винаги за 3-5 секунди се появява, било малко по шумно или малко по тихо. Оприличавам го на чукане(чуване работата) на клапаните и си мислех, че е от маслото. И сега си мисля, че има някаква връзка с маслото, струва ми се, че като наближи смяна на маслото започва да се появява по често. Също така нз дали има и някаква връзка с това как е паркирана колата дали, едната страна е на по високо. А дали времето е зима или лято каточели няма значение температурата с проблема.


superunknown
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 21 фев 2015 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Мнениеот superunknown » Пон 02 мар 2015 22:12


Здравейте

Може ли някой да каже, къде ги сменяте веригите, някой, който разбира от тси или няма значение

Благодаря


Fox.Spasov
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 23 яну 2015 14:39
Автомобил: Golf MK5
Двигател: BLF 2006

Re: Голф 6 1.4 TSI -шум в двигателя при начален старт

Мнениеот Fox.Spasov » Сря 04 мар 2015 21:51


Здравейте колеги,аз притежавам 1.6 FSI от 2 месеца и няма значение кога и как ,но като запаля имам нещо като съвсем леко изфорсиране на колата което трае 1-2 секунди.Много е леко,нищо повече,след това колата не се чува как работи върви си нормално.Искам да попитам това нормално ли е на някои друг случва ли му се?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта