Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот buhata84 » Чет 08 май 2014 23:02


Здравейте,колеги!Имам един въпрос относно проблеми със скоростни кутии на Golf4 и моля всеки който е запознат да сподели!
Миналата седмица поправях пластмасовите кори под двигателя и забелязах,че по диференциала на скоростната кутия има омасление.Тогава това не ми направи никакво впечатление,но сега като се замисля се чудя дали не е започнало някакво разнитване на диференциала,или някой скъсан нит,или нещо друго?Та въпросът ми е:Възможно ли е наличие на масло по диференциала да е индикация за проблем с нитовете? Не се чуват обаче никакви странични шумове от скоростите(нито виене, нито тракане и всички скорости се включват без проблем),проблема е само това омасление по диференциала.Колата е Golf4 SDI,което означава,че е окомплектована с най-калпавите кутии, а това е допълнителен повод за тревоги. И ако е проблем с нитовете,какво е решението? Защото ако карам така, едва ли ще издържи дълго.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот samo_pechka » Пет 09 май 2014 8:41


Сигурен ли си ,че маслото по кожуха е диференциално ( масло за скор.кутии ) . То има специфична миризма . Щото може и да е двиг.масло ( прим.семеринг кол.вал )


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот buhata84 » Пет 09 май 2014 19:06


Ми не съм сигурен,ама ако все пак се окаже от кутията, това гаранция за проблем с нитовете ли е? Възможно ли е да сълзи от там и да са здрави нитовете? Щото няма никакви други проблеми по скоростите,вси1ко се включва перфектно и никакви шумове.


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот marin_andonov » Пет 09 май 2014 19:40


Колега,
Иди в сервиз да ти я вдигнат и да ти кажат дали теча е от кутията или двигателя.
Така ще спестиш доста безсънни нощи и притеснения.
Поздрави!


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот buhata84 » Пет 09 май 2014 22:36


Към marin_andonov:да,прав си колега,че най-добре е да погледнат колата в сервиз! Ама все не ми остава свободно време и не мога да и обърна достатъчно внимание. Затова реших да се обърна към форума, ако някой има идея да сподели. Това е често срещан проблем при тези коли и мисля, че ще има запознати по въпроса.


Потребителски аватар
illy1977
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 17:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София- Своге

Re: Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот illy1977 » Нед 11 май 2014 10:42


"Издухал" е някой семеринг на корпуса на диференциала. Манипулацията по подмяната е пипкава, но резултата е .....Преди няколко месеца смених и двата семеринга, макар само единия да бе "сдал" багажа. Свалят се полуоските, развиват се болтовете на вътрешните карета, след което се избиват с чукче главинките и се подменят семерингите. Е аз ги смених след 22 години работа, но си е до много фактори. Скоростната кутия при това състояние губи масло и последствията не са приятни


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот stefan4o » Нед 11 май 2014 10:44


Откарай колата в сервиз. Въпросът - колко ще издържи така, няма отговор. Не си прави шега с тая работа да не пуснеш после тема със заглавие "Търся скоростна кутия". Може и да не е от кутията маслото, но обърни внимание от къде идва и дали изобщо е масло.


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот cheatereye » Нед 11 май 2014 11:57


Подкрепям колегата. Понякога една част, струваща 2, 5, 10, 20лв. било то за семеринги, ни струва в последствие пъти повече. За което след това съжаляваме много. :dummy


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Омаслен диференциал на Golf4 SDI

Мнениеот buhata84 » Нед 11 май 2014 19:34


Хм,значи лошо!!! Трябва да се ходи на майстор! И щом казвате,че най-вероятно е изтървал някой семеринг, значи вината е моя! Просто и налях бая повече масло от нормалното и сигурно затова е избил мамицата му! Смених и маслото уж за хубаво (с някво френско ЕЛФ май се казваше), ама не можах да развия страничната пробка за нивото и го налях на око от дупката на датчика за фаровете за задна скорост. Казаха ми да налея 2 литра аз налях около 700гр. отгоре и ако са избили семеринги сигурно е заради това.
Благодаря, на всички колеги за мненията!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MK3Shift и 183 госта