голф 4 98" как да спра вентилатора на парното при палене?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: голф 4 98" как да спра вентилатора на парното при палене

Мнениеот al3xbg » Пон 12 май 2014 15:00


zfa159 написа:Ако помни градусите, значи е наред. Принципно ако си вземеш друг контролер от Голф 4 или Бора от същата година, има шанс да има друго поведение, сложен на твоята кола.Играл съм си доста с разгадаване на този проблем и не стигнах до никъде - контролерите имат различна версия на софтуера (иначе като част и парт номер са 1:1 заместими) и оттам идва различното поведение на различните контролери.


Версията на софта вижда ли се с вагком и ако да, дали не е възможно да се префлашнат по някакъв начин и ако не, поне да знаем кой е софта, който търсим.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф 4 98" как да спра вентилатора на парното при палене

Мнениеот zfa159 » Пон 12 май 2014 16:29


Ваг-а едва ли показва софтуерната версия - само кодинга (на каква кола е сложен) и софтуерния кодинг (което пак не е версията) и парт номера по VW. Разглобявал съм няколко модула и вътре на тях си пише по процесорите Ver. еди коя си и само там съм намирал разлика иначе еднакви модули, с различно поведение. При по-новите Голф 4 контролера е доста по-малък от при по-старите (около 3 пъти по-къс е) - вътре на тях по платките нищо не пише :(
Дали може да се пипа там - не съм компетентен да кажа.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kazakstaneca и 85 госта