Проблеми със серво и тракане в предница в Golf4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ton4o_84
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 22 окт 2013 19:54
Автомобил: Шкода Октавия 97
Двигател: AEE
Местоположение: Пловдив

Проблеми със серво и тракане в предница в Golf4

Мнениеот Ton4o_84 » Пет 09 май 2014 14:07


Здравейте, първо искам да се извиня, че публикувам в темата на Голф, но причината е, че повече хора карат този автомобил и могат да дадат отзив, а и Голф4 е донорът ползван за ходова част за моята кола, а Голф3 за двигателя.
-Възникнаха два проблема с октавията (АЕЕ, 97-ма).

-Първия ми проблем е със сервото. Колата спира с известно услилие и като я запаля, изфорсирам и загася и натисна педала на спирачката 15сек след това и е камък още в първото натискане на педала, а не след 2-3 натискания.
Имам преположение:

-Като четох из форума и подразбрах, че може да не е конкретно от сервото, а пропуск във общия вакум в смукателния колектор.

След като запаля колата и след няколко секунди от двигателя започва да мирише на безин, което ме кара да си мисля, че е отишла гарнитура на смукателния колектор и от там идва миризмата на безин от инжекторите.

-Втория ми проблем е с един шум който се появява след като навия пълен ляв. Звукът е като все едно нещо опира и сурка в купето придружено от периодично почукване, но не характерното за износено каре, а направо чукане все едно с чук по предния мост.

Каретата са в чудесно състояние, защото ги отваряхме преди няколко месеца и смазахме на ново и монтьор каза, че са в добро състояние.
-Изведъж се появи това чукане, на какво може да се дължи, може ли да е от нещо друго.

Благодаря предварително.




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта