Golf 3 ,1.8, 90k.s (ABS) проблем със скоростната кутия

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ksf3n
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 12 апр 2014 21:36
Автомобил:
Двигател:

Golf 3 ,1.8, 90k.s (ABS) проблем със скоростната кутия

Мнениеот ksf3n » Съб 10 май 2014 23:53


Golf 3 ,1.8, 90k.s (ABS). Преди месец смених Феродов диск на съединителя, а днес скоростната кутия издаде фира, възможно ли е "майстора" да е объркал нещо




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Golf 3 ,1.8, 90k.s (ABS) проблем със скоростната кутия

Мнениеот emo-gar » Нед 11 май 2014 10:03


Колега,опиши какви проблеми има кутията:скоростите ли не включват,вие ли....предистория -защо реши да сменяш феродов диск(то на тези коли се сменя всичко комплект,заедно с притискателния).Аз сам съм си сменял всичко това,има вероятност да не ти е "наместил" мотора на тампоните и да се разбъзика лостовият механизъм...Изобщо вероятност за грешки има,но едва ли "майсторът" би признал....
Свалянето на кутията,пък и качването си е трудоемко..полуоски,греди, тампони,скоростни приводи...,затова се сменя всичко необходимо.Съединителят изкарва обикновено близо 180к километра,че и повече в някои случаи на внимателно ползване(аз го смених на 180к по километраж,колата е от '92г.).Кутията е тип 020,код APW,съединителят е в оригинал LUK,подменен със Закс-към 300лв в комплект с лагер на съединител(има такъв).Имам няколко снимки от смяната.
Жилото също е "фактор"!


ksf3n
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 12 апр 2014 21:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 ,1.8, 90k.s (ABS) проблем със скоростната кутия

Мнениеот ksf3n » Нед 11 май 2014 16:39


Ами в момента колата е е на един паркинг, още не съм решил какво да я правя.
Значи скоростите влизат (1-2- свободна), пали без проблем.
При запален двигател вкарвам 1-ва, отпускам леко съединителя първоначално нищо не се чува но когато стигна до нивото на което отделя съединителят се чува едно доста силно тракане под капака, а колата не се движи..
Смених феродов диск , защото боксуваше(така я взех преди месец). Майсторът ме посъветва да сменим само него, там притисквателния и огледалния били добре, и за по евтино само феродовия семнихме. От както съм я взел, смених ролки и ремъци при един друг майстор, и съединителя при друг друго не съм барал за сега...


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Golf 3 ,1.8, 90k.s (ABS) проблем със скоростната кутия

Мнениеот emo-gar » Вто 13 май 2014 15:34


Погледни под капака,дали пък не са скъсани болтчетата свързващи полуосите към фланците на скоростната...тогава трака яко ,даже и не тръгва...Тези болтове се свалят при ремонт на съединител,нищо не пречи да погледнеш...или накарай някой да погледне.


ksf3n
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 12 апр 2014 21:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 ,1.8, 90k.s (ABS) проблем със скоростната кутия

Мнениеот ksf3n » Пет 16 май 2014 5:55


Късно...не разбирам нищо по тия коли, млад шофьор съм, баща ми и майка ми не са шофьори...

Дадох я пак на тоя "майстор" оскуба ме пак... каза че е сменил скоростната кутия, диференциала на скоростната кутия бил се изсипал...
Съмнявам се да е сменял нещо, защото 2рата преди си хъркаше и сега пак...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 171 госта