Проблем с обороти на празен ход?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
valvamp
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 04 яну 2010 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Проблем с обороти на празен ход?

Мнениеот valvamp » Пет 16 май 2014 14:03


Здравейте колеги ,колата е Голф 3 МИ 1,8 ,90к.с.От няколко месеца имам проблем с оборотите на празен ход .Когато изключа от скорост и също в състояние на покой оборотите се задържат на 2000.Като превключа на скорост се нормализират .Мислех че е от стъпковия мотор ,но скоро го почиствахме с един комшия -работи си .Проверих и темп.датчик -работи .Интересното е че когато беше задържала на 2000 пробвах и изключих буксата на стъпковия мотор -оборотите се вдигнаха още повече а,когато изключих другата букса тази отдясно (мисля че е на ТПС-а се нормализираха на 900 ,като след няколко минути колата започна да глъхне .Ако някой знае от къде идва проблема моля да пише
Благодаря ви.




Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Проблем с обороти на празен ход?

Мнениеот Росен2 » Пет 16 май 2014 14:32


При мен са сменени и стъпков и датчик и пак го прави когато си иска.В момента го прави на бензин,като обърна на газ се нормализира.После имам пък случаи,когато на газ задържа 2000 оборота и като обърна на бензин се стабилизира.Разкачвах клеми и нещата се оправяха,вече ми писна,така си карам хич взе да ми и не пука за дригата.
То ако не е стъпков ще е дросел,или хол,или не знам си кой датчик или бобини,релета, комутатори или на майната му.Едно оправиш друго сдаде багажа.Карай там,иначе ако почнеш за всичко да се впрягаш току виж си я предварил кочината.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта