Въпрос за инспекция на делко Голф 3/1.8/ААМ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Въпрос за инспекция на делко Голф 3/1.8/ААМ

Мнениеот Росен2 » Нед 18 май 2014 17:26


Отскоро съм с Голф 3(1.8/ААМ/1996г.),и реших да си инспектирам състоянието на палеца и дистрибуторната капачка,понеже колата е нов внос.
Както знаете,капачката се държи от две стоманени шини (скоби/както искате го разбирайте).При мен едната (от към страната на радиаторите) се откача лесно.Втората обаче е залепена за блока,и поради факта че зад нея минава един сноп кабели,покрити с шлаух,просто откача ли я,няма закачване впоследствие.
Изисква се усилие и напън,а нямам пространство и опора,ръцете са ми големи и трябваше да си правя специална стоманена тел,за да закача обратно скобата.Замалко да я скърша.
После опитах да сваля палчето,дърпайки го нагоре,но без успех.Имах чувството,че ако упражня по голямо усилие,ще го счупя....Има ли някакъв пиниз тук,щото не вярвам всичко да е толкова НЕ userfrendly :mhihi
Долу на делкото има болт.Предполагам той се отвърта,завърта се така делкото че да могат да се откачат/закачат двете скоби ???
После има едно малко маркуче минаващо над бубината,което при мен висеше.Аз го наврях в един бял мундщук,който се намира между двата маркуча захранващи радиаторчето на парното.Тук ли му е мястото на това маркуче,или трябва да си виси в пространството ?
За улеснение и по лесно визуално възприятие прилагам снимки:
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за инспекция на делко Голф 3/1.8/ААМ

Мнениеот i.e.i » Нед 18 май 2014 19:11


Болта не пипай.Завъртиш ли делкото местиш предварението.
Скобите(пружини) се махат /слагат с "бутане",може и с помощни средства :th_up


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Въпрос за инспекция на делко Голф 3/1.8/ААМ

Мнениеот Росен2 » Нед 18 май 2014 20:00


Явно ще трябва да го местя и да си отбелязвам с нещо положението иначе с мойте пръсти е абсурд да успея да бутна отново задната скоба.Направо съм се измъчил и напсувал.Не мога да повярвам че е измислено толкова неграмотно :banghead


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Въпрос за инспекция на делко Голф 3/1.8/ААМ

Мнениеот emo-gar » Пон 19 май 2014 12:02


Първо се увери че слагаш точно капачката върху делко-то,има си "зъбче".Първо щракаш вътрешната скоба,после външната.Палецът има "контра"и при мен се е налагало да го чупя при смяна.


Потребителски аватар
Ivo 1983
Мнения: 502
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 12:02
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Враца

Re: Въпрос за инспекция на делко Голф 3/1.8/ААМ

Мнениеот Ivo 1983 » Чет 22 май 2014 16:17


Мястото на маркучето е там - това ти е въздуха за вътрешна циркулация, като си пуснеш да циркулира само въздуха, който е в купето :biggrin



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 110 госта