Golf 3 , 91 година проблем с ел. стъклата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
batkou
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 18 май 2014 22:17
Автомобил:
Двигател:

Golf 3 , 91 година проблем с ел. стъклата

Мнениеот batkou » Вто 20 май 2014 23:02


Здравейте колеги искам да попитам нещо за количката . Преди работеше лявото и шибедаха дясното се чува, че навива, но самото стъкло не слиза надолу. Сега нищо не работи, а шибедаха само с ключето го навивам :). Мисълта ми е какви пари горе-долу излиза ремонта, защото на 1-2 места съм ходил и ми казват 80лв на стъкло, което ми се струва доста, а и те като усетят, че не разбирам.. ?


В София се намирам дано някой да помогне, ако това не е мястото за тази тема съжалявам.




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf 3 , 91 година проблем с ел. стъклата

Мнениеот dontaskdontsay » Сря 21 май 2014 8:58


За лявото може и да минеш по тънката летва, но дясното щом върти а не се движи най вероятно да се е скъсало жилото.

Лявото ако е работило до последно и е спряло изведнъж то това може да се дължи на скъсан кабел в маншона.
Отвори лявата врата и между пантите има един гумен маншон.
Откачи го от лявата страна и прегледай кабелите в него дали някои не се е скъсал (често срещан проблем е).
Ако не се види нищо може да пробваш да го откачиш от към купето (малко по сложно е слагането)
От към купето се сваля чрез развиване на ръка. Слага се по същия начин но трябва да се внимава с пластинките(пиновете) да си паснат на место и да не ги изкривиш или пък да откачиш маркуча на вакума.

Ето за шибидаха:http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=97277&hilit=%D1%88%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%85


batkou
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 18 май 2014 22:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 , 91 година проблем с ел. стъклата

Мнениеот batkou » Сря 21 май 2014 17:20


Не разбирам изобщо, за това питам тук къде мога да отида или ако някой помогне супер



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта