1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
The idiot
Мнения: 41
Регистриран на: Чет 02 юни 2005 11:42
Автомобил:
Двигател:

1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Мнениеот The idiot » Чет 22 май 2014 7:47


Имам въпрос на 1.8т 150hp, при смяна на анг. ремък ролки и водна помпа, задължително ли е да се смени хидравличния обтегач на обтягащата ролка? Няма следи от омасляване, колата има сервизна история и предишния ремък е на 50к, не знам дали е подменян тогава и този обтегач, ремъка и ролките бяха ок, но аз реших да ги сменя тъй като я купих наскоро. Кода на мотора е ARX не е Голф, но е идентичен Октавия.




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: 1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Мнениеот vaskoto1 » Чет 22 май 2014 7:51


не се тъни, за да не плачеш...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: 1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Мнениеот Vlad777 » Чет 22 май 2014 11:36


Хубав обтегач (с марка INA) с отстъпката от клубния магазин е около 100 лв: http://fanshop.vwclub.bg/avtochasti.php

След като си решил така или иначе да я обслужваш колата - по-добре си го смени и него, защото после ако се наложи само за труд ще дадеш поне толкова. Същото важи и за водната помпа.


The idiot
Мнения: 41
Регистриран на: Чет 02 юни 2005 11:42
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Мнениеот The idiot » Чет 22 май 2014 13:54


Аз си я сглобих сам, бях поръчал ролки NTN (такива са оригиналните на този мотор)и ремък Dayco, и водна помпа просто в комплекта нямаше въпросния обтегач и се наложи да я събера колата не ми се мисли ако пак ще я разскачам. Дават му интервал 180к на този ремък в Аутодата, в сервизната история също е отбелязана 1-ва смяна на 180к и е правена от дилър, колата съм си я внесъл сам и съм сигурен в това. Интервала ми се струва огромен, въпреки, че съм карал само дизели и си сменям ремъците на 50-60к. Сега е на 230к и реших да си сменя ремъка да съм спокоен, въпроса е ако трайността на този обтегач наистина я дават 180к, дали е толкова рисковано да не изпусне. За сега държа капака на ремъка свален и го наглеждам за сега всичко е наред. Какъв е препоръчителния интервал на смяна за този мотор?


Потребителски аватар
Legolas
Мнения: 152
Регистриран на: Чет 18 окт 2007 12:59
Автомобил: GOLF 4 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София и провинцията

Re: 1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Мнениеот Legolas » Чет 22 май 2014 15:40


Моята каляска като я обслужва Никси смени всичко. За 100-150лв. не си струва да се поема риск. Такива тънки сметки не съм си правил с нея и до момента вече 12 000км. нямам оплакване никакво.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: 1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Мнениеот anonym0us » Чет 22 май 2014 17:29


По принцип, и да го смениш и да не го смениш, ако даде дефект и двигателя стане салата, пак гориш! За твое си спокойствие, остави колата да сменят всички консумативи, и поне да знаеш, че близките 50 хил км. няма да бараш там нищо (А дано, без на дали :gruebel )
По-принцип тези коли се карат, кой каквото иска нека ви казва, не си мислете, че някой ще продаде кола на реални 180к за да може ние да я караме! Има и такива коли, но цените са дебели!
Аз на моя асматик, го оставих да сменят всичко както си му е реда, пък каквото сабя покаже! И дано не показва! Не се стискайте, че и да стане белята, пак нас чака ! :a045


The idiot
Мнения: 41
Регистриран на: Чет 02 юни 2005 11:42
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Мнениеот The idiot » Пет 23 май 2014 20:27


Благодаря за отговорите, ще го сменям, което значи, че пак ще разглобявам всичко :neutral
Колата си е на реални километри, внасял съм си я сам, и все пак се наплаших. Благодаря за съветите.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: 1.8T хидравличен обтегач на ремъка

Мнениеот anonym0us » Пет 23 май 2014 20:43


Щом сам, ще го сменяш, не виждам за какво да се плашиш! Малко или много разбираш и ако нещо ти е направило лошо впечатление няма как да не го видиш! Щом колата е на реални километри и си сигурен в това, сам преценяваш! Но според мен, не е рентабилно за оптегач 120 лева да ремонтираш мотора, и да дадеш ХХХХ пари за ремонта :a045
Ако не ти е проблем, когато сменяш, може ли да направиш снимки на ремъците ролките и т.н ? Ще ти бъда благодарен :c020



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: HukuTyY, tdi fen и 188 госта