Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен ход

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gumba
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 28 май 2014 14:31
Автомобил: Jetta 1.8mi
Двигател: RP 1991

Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен ход

Мнениеот gumba » Сря 28 май 2014 14:52


Здравейте колеги! От скоро съм притежател на Jetta 1.8 mi, 90 коня, по талон кода на двигателя е RP. Та за проблема направо. Както си карам и изведнъж оборотите на празен ход се вдигат на около 1500-2000, че и повече, като съм на скорост все едно колата се изтрелва. . Това го прави и на бензин и на газ. За да ги намаля когато съм на газ пипам от изпарителя врътката за празния ход или от тройника за да влязат в норма. След няколко дни се получава така, че сутрин не иска да запали и трябва пък да отвъртам и подам от изпарителя повече газ.А на бензин си е супер. Онзи ден сутринта при студен мотор я запалих на газ, имаше нормални обороти, кракът ми беше допрян на педала на газта и изведнъж усетих как потъна педала, много странно беше и пак вдигна високите оборотиСпоред мен един вид вече си е както трябва. След известно време пак се получава същия проблем. Преди малко бях откачил "+" клема на акумулатора за 2 часа, на бензин работи супер, но на газ не, и по-точно работи нормално до момента в който натисна педала на газта...започва да тресе и губи обороти и след 3-4 секунди се нормализират. Четох темите за стъпковото моторче и ТПС, но не съм много запознат, понеже съм нов. Ще съм много благодарен ако някой даде съвет на какво се дължи проблема и как да го отстраня проблема. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен хо

Мнениеот pas1.8mi » Чет 29 май 2014 8:55


Опитай да покараш малко на банзин,ако не се прояви проблема с форсирането,значи имаш проблем с настройката на АГУ-то!Ако Лмбда сондата ти е включена,я изключи!Заради некоректни показания от нея,се омазва работата и на двете горива!Провери предварението на запалването,да не е прекалено голямо!


gumba
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 28 май 2014 14:31
Автомобил: Jetta 1.8mi
Двигател: RP 1991

Re: Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен хо

Мнениеот gumba » Чет 29 май 2014 15:08


Благодаря колега :)


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен хо

Мнениеот rudoni » Чет 29 май 2014 20:54


......... Четох темите за стъпковото моторче и ТПС, но не съм много запознат, понеже съм нов. Ще съм много благодарен ако някой даде съвет на какво се дължи проблема и как да го отстраня проблема. Благодаря предварително.........

Като не си запознат бягай на диагностика! Знаеш ли колко много фактори определят работата на това моторче?


gumba
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 28 май 2014 14:31
Автомобил: Jetta 1.8mi
Двигател: RP 1991

Re: Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен хо

Мнениеот gumba » Вто 03 юни 2014 9:12


Здравейте колеги. Случи се следния проблем тази сутрин със същата Джета, запалих на газ и много добре си работеше, по пътя обърнах на бензин малко да покарам и така. След като обърнах на бензин обаче колата започна да глъхне и да гасне, като натискам педала да форсирам забива муцуната и не върви въобще,после угасва.Обърнах пак на газ и беше същото....гасне,а като подам газ форсира се много малко тресе се чак колата и гасне, все едно се дави. Откачих "+" клема от акумулатора за 10 минути и след това все едно не е имало проблем. Да попитам все пак за мнения докато отида на диагностика, записал съм си час но е чак за след 3 дни.


radik90
Мнения: 96
Регистриран на: Нед 05 сеп 2010 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен хо

Мнениеот radik90 » Пет 20 юни 2014 13:01


Ламбда сонда! Същия проблем имаше колата с подаване на газ гаснеше. Наистина я давиш с бензин.


gumba
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 28 май 2014 14:31
Автомобил: Jetta 1.8mi
Двигател: RP 1991

Re: Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен хо

Мнениеот gumba » Сря 25 юни 2014 12:10


Да това се оказа колега. Ламбда сондата е била включена (така я купих колата)и обърква работата с грешни показания от газта, а така омазва работата и на бензин. Сега съм я откачил и няма проблеми засега.


radik90
Мнения: 96
Регистриран на: Нед 05 сеп 2010 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен хо

Мнениеот radik90 » Чет 26 юни 2014 8:41


Понеже аз съм със същия мотор, можеш ли да ми обясниш къде се включва и изключва сондата и да направиш снимка да ми покажеш как изглежда буксата. Искам да пробвам няколко неща, а не ми се ходи на майстор пак :)


gumba
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 28 май 2014 14:31
Автомобил: Jetta 1.8mi
Двигател: RP 1991

Re: Jetta 1.8mi 1991г. RP- много високи обороти на празен хо

Мнениеот gumba » Чет 26 юни 2014 12:02


Нямаш грижи колега :) Ламбда сондата се намира точно под моното, на изпускателните колектори,от нея излиза кабелче.На снимката съм я отбелязъл с червен "+". Иначе при мен кабелчето, което излиза от самата сонда влиза към обувка с други кабели,които предполагам отиват към компа, та от тази обувка я откачих. Не знам дали при другите е така, понеже колата е от по-скоро в мен,не знам дали предния собственик не е пипал нещо по тази част. Надявам се съм бил полезен.
Прикачени файлове
2014-06-26 12.14.03.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 197 госта