Странно тропане при Голф 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Странно тропане при Голф 4

Мнениеот BobyM » Пет 30 май 2014 18:18


Тропането се появи днес, звучи като при спукана гума, някой да му се е случвало нещо подобно и да даде съвет какво да огледам?

Благодаря предварително




Потребителски аватар
toppito
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 03 окт 2013 5:59
Автомобил: MK 4
Двигател: 1.8T AGU 1998
Местоположение: Ихтиман

Re: Странно тропане при Голф 4

Мнениеот toppito » Пет 30 май 2014 18:33


Здравей колега,предполагам че са тампоните от страната от която се чува тропането.При мен тропа от дясно и в понеделник ще се заемам :)


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Странно тропане при Голф 4

Мнениеот BobyM » Пет 30 май 2014 20:37


Кои тампони колега? Чува се от шофьорската страна?

ПС: Днес я вдигахме на крик видях, че левия външен накрайник е тръгнал и е за смяна.
Също така при завъртане на гумата напред назад и се получава някакво чукане, баща ми предположи, че може да е вътрешно каре и хвана полуоската и отново разклати гумата, същото чукане макар и малко по слабо се чуваше и в този случай. Решихме да опитаме и от дясната страна но се чува същото чукане. Той ми даде като съвет да я закарам да сменят маслото на скоростите тъй като съм я купил преди 2 месеца и не е гаранция дали е сменяно в Италия и да я закарам да я погледнат и в сервиз. Но все пак моля ако някой е имал подобен проблем да сподели.

ПС2: Одеве видях, че може би мястото на темата ми не е тук тъй като се отнася за дизелов голф. Моля ако някой модератор сметне, че темата не е за тук да я премести в агрегати.

ПС3: Часът е 18:15 към 16 часа излизах с колата изминах около 60 километра и в двете посоки въпросното тропане не се чуваше въобще.... !?!?


Потребителски аватар
toppito
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 03 окт 2013 5:59
Автомобил: MK 4
Двигател: 1.8T AGU 1998
Местоположение: Ихтиман

Re: Странно тропане при Голф 4

Мнениеот toppito » Нед 01 юни 2014 12:55


Ако е каре би трябвало в завои да се чува.А и не е чисто почукване ам мога да го определя като стържене или скърцане :)


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Странно тропане при Голф 4

Мнениеот BobyM » Нед 01 юни 2014 13:45


В деиствителност наистина звучеше като спукана гума, сякаш карам на нея като е спаднала....

Но интересното е, че от нищото изчезна този шум, и се чудя какво ли крие това нещо?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Странно тропане при Голф 4

Мнениеот joker » Нед 01 юни 2014 17:10


BobyM написа:В деиствителност наистина звучеше като спукана гума, сякаш карам на нея като е спаднала....

Но интересното е, че от нищото изчезна този шум, и се чудя какво ли крие това нещо?

Камъче или болтче влязло в шарката на протектора.


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Странно тропане при Голф 4

Мнениеот BobyM » Пон 02 юни 2014 10:59


Един познат каза, че най-вероятно при рясък завой се е охлабил леко маншона на карето и докато се намести е издавало този звук защото по негови думи това било често срещано при 4-ките?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Stivi и 215 госта