Golf 4-комби-необясним теч от покрива?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Golf 4-комби-необясним теч от покрива?

Мнениеот joker » Нед 01 юни 2014 16:52


Скъсах си нервите.На 4-тата година от покупката(на 15-та година от производството :mrgreen ) започна да се появява теч по колонките на капака на багажника и колонките зад задните седалки.Обработих със силикон леерите и местата на захващането им,обработих антената,почистих каналите за отичане на шибидаха,обработих с черен силикон напуканата гума и всички възможни пролуки на стъклата на багажника....и пак тече...Не ми се сваля целия таван-пластмасите са стари и може да счупя нещо,оюе повече,че един път е свалян за тапициране...Ако някой има идея откъде може да влиза вода,моля за полезен съвет.Благодаря предварително :bowdown :bowdown :bowdown




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf 4-комби-необясним теч от покрива?

Мнениеот vanesto » Нед 01 юни 2014 19:54


Да не ти е спукано маркучето за задната пръскалка, то минава отгоре? Пръскалката няма да пръска, ако е спукано.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Golf 4-комби-необясним теч от покрива?

Мнениеот joker » Пон 02 юни 2014 7:54


vanesto написа:Да не ти е спукано маркучето за задната пръскалка, то минава отгоре? Пръскалката няма да пръска, ако е спукано.

Не е !Тече само когато вали и колата е спряна-в движение не се мокри.И пръскалката пръска идеално.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 4-комби-необясним теч от покрива?

Мнениеот Bai Sando » Пон 02 юни 2014 8:04


Май без сваляне на тавана няма да разбереш :gruebel Съмнява,ме че е нещо около шибидаха.Само да не му се е извадило някое от маркучлетата в задния край и от там да подлизва :neutral


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf 4-комби-необясним теч от покрива?

Мнениеот kris11 » Пон 02 юни 2014 8:42


Bai Sando написа:Съмнява,ме че е нещо около шибидаха.Само да не му се е извадило някое от маркучлетата в задния край и от там да подлизва :neutral

A отворите за оттичане отпушени ли са? Събира се кал на изхода и се пълни маркуча с вода. Подлизва от шибидаха.Друг вариант уплътнителана гума на капака да е премачкана в горния край около пантите или ъглите.
Помощник да полива в единия ъгъл, после в другия., а ти гледай отвътре откъде подлизва.


kibo_tom_8440
Мнения: 588
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 8:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB -2 0 4motion
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf 4-комби-необясним теч от покрива?

Мнениеот kibo_tom_8440 » Пон 02 юни 2014 9:17


И аз съм на мнение да извършиш проверка с поливане и да установиш по този начин, откъде ти влиза вода.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Golf 4-комби-необясним теч от покрива?

Мнениеот joker » Пон 02 юни 2014 10:50


Bai Sando написа:Май без сваляне на тавана няма да разбереш :gruebel Съмнява,ме че е нещо около шибидаха.Само да не му се е извадило някое от маркучлетата в задния край и от там да подлизва :neutral

А защо мокри симетрично само предпоследните и последните колонки!Каналите отпред бяха запущени преди година и тогава "преливаше" през предните колонки.Отпуших каналите отпред и това вече го няма.Какви други канали трябва да се отпушват?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pavkata_gti и 62 госта