Отстраняване на катализатор Голф 5 1.4 ФСИ БКГ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Отстраняване на катализатор Голф 5 1.4 ФСИ БКГ

Мнениеот dj_nako » Вто 03 юни 2014 14:59


Здравейте, пореди серия от проблеми с двигателя ми ще се наложи отстраняване на катализатора.
Въпросите ми са:
Може ли някой да ми даде схема на местоположението на ламбда сондите преди и след катализатора според някоя от програмите за авточасти и устройство на автомобила?
Също така се интересувам тези сонди в катализатора ли се захващат или на тръби преди и след катализатора?
Бих приел и мнения на колеги правили тази процедура и инфо за размери на тръби или меки връски на мястото на този катализатор.


09,06,2014: Поради неактивност на коментарите и колегите относно тази тема, нека да дам малко инфо:
Катализатора върви заедно със 4-те тръби на изпускателния колектор. Замяната му с мека връзка не става тъй като той се явява първо гърне и повежда цялата генераця под специален ъгъл. Катализаторът е добре да бъде разрязан по дължина, изтърбушен и отново заварен на мястоот на среза. Цена на нов според БГ сайтове е около 800лв, но ако проблема се оаже наистина от него, ще бъде закупен от А.Т.У. Германия на цена 801 евро. Изображение

18.06.2014 Оказа се че голфа има втори катализатор
Изображение
Изображение

След смяната и двата ще има описана информация от мен. :bishop




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта