Golf MK4 Смяна на ДВГ от 1.4 16V с 1.8T

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Dynamic
Мнения: 63
Регистриран на: Сря 02 окт 2013 23:50
Автомобил: GOLF 3
Двигател: GTI 16V

Golf MK4 Смяна на ДВГ от 1.4 16V с 1.8T

Мнениеот Dynamic » Пон 09 юни 2014 11:01


здравейте колеги намислил съм се да си сменям двг-то на голфа 1.4 16в с 1.8 турбо и ме интересува дали са съвместими трябва ли да се преправя за да влезнат скоростите и мотора какво трябва да се смени по окачването и ходовата част и какво друго трябва да се преправя и прави дайте малко акъл и съвети че до сега с такова нещо не съм се занимавал




Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот buller » Пон 09 юни 2014 11:29


Ако нямаш много пари и свободно време - недей.
По-добре продай твоята и купи 1.8Т - по-цивилизовано ще стане, а и ще ти отнеме по-малко време и средства.
Няма да се разминеш само с двигателя.
1.4 е доста слаб мотор и от завода излиза с по-слаби спирачки. Т.е ще сменяш и спирачките, и скоростите, и съединителя, и пружини, и инсталация...


Dynamic
Мнения: 63
Регистриран на: Сря 02 окт 2013 23:50
Автомобил: GOLF 3
Двигател: GTI 16V

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот Dynamic » Пон 09 юни 2014 18:05


това ми е ясно най вече ме интересува дали 1.8т влиза на местото на 1.4 без проблеми ако ли не какви са те и какво се преправя


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот moimoimoi » Пон 09 юни 2014 19:08


нищо не се преправя,само дето ще дадеш пари за още един голф 1.8т само че накрая ще имаш само един голф.

не разбирам защо си избрал трудния вариант, разбирам да искаш да сложиш некой голем двигател минимум 2.8 да си струва занимавката
според мен смената на двигател си струва само ако в същото купе фабрично не се предлага такъв двигател, или може би данъка те плаши?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот muns61 » Пон 09 юни 2014 20:07


Ако идеш в сервиза на Хари Потър, става без проблеми и преправяния. Даже мотор няма да купуваш...


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот buller » Пон 09 юни 2014 21:38


Лично аз не съм правил подобна замяна на двигател, но и не бих се впуснал в това начинание.
Защо - по-добре виж темите на колеги, които са правили подобни присаждания на 1.8Т и ги разпитай за цените, които са заплатили за всичко, пък дори и със собствен монтаж.
При теб моторът е коренно различен и ще трябва доста да си поиграете - и време, и пари ще заминат, а най-лошото е, че може да не си напълно доволен от крайния резултат. Винаги са възможни спънки, проблеми и непредвидени ситуации, свързани с такъв проект.
Голф 4-ки с 1.8Т има вече и за по 4000 лв. - в какво състояние е друг въпрос :mhihi
Не вярвам да спестиш много от подобна смяна.


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот transform » Вто 10 юни 2014 12:19


Smeagol написа:1.4 е доста слаб мотор и от завода излиза с по-слаби спирачки.

Не съм специалист, но това за спирачките ми изглежда доста странно да е така. Просто се замислям - каква връзка има мощността на двигателя със спирачките като става дума за едно и също купе. Аз имам голф4 1.4, и автомобил с такива спирачки досега не съм карал - педала е много лек и при най лекото натискане забива муцуната - даже бих казал, че от всичко останало май спирачките са най-доброто на този модел :mhihi. Ако и двата автомобила с различните двигатели се движат например с 150км/ч, защо единия трябва да е с по-слаби спирачки, нима при същата скорост този с по-слабия двигател не се нуждае от същото спиране както и този с по-мощния двигател? Може и да не съм прав, но малко не мога да схвана логиката :rolleyes


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот zografski » Вто 10 юни 2014 12:26


Бърз отговор :icon_lol така е защото колкото повече ти върви колата, толкова по-добре трябва да спира :c020
Като проследиш тази логика ще се съгласиш защо на по вървящите коли слагат по-големи дискове, все пак освен, че вървят много, трябва и да спират много :mhihi


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот vaiper 1 » Вто 10 юни 2014 12:27


transform написа:
Smeagol написа:1.4 е доста слаб мотор и от завода излиза с по-слаби спирачки.

Не съм специалист, но това за спирачките ми изглежда доста странно да е така. Просто се замислям - каква връзка има мощността на двигателя със спирачките като става дума за едно и също купе. Аз имам голф4 1.4, и автомобил с такива спирачки досега не съм карал - педала е много лек и при най лекото натискане забива муцуната - даже бих казал, че от всичко останало май спирачките са най-доброто на този модел :mhihi. Ако и двата автомобила с различните двигатели се движат например с 150км/ч, защо единия трябва да е с по-слаби спирачки, нима при същата скорост този с по-слабия двигател не се нуждае от същото спиране както и този с по-мощния двигател? Може и да не съм прав, но малко не мога да схвана логиката :rolleyes

Щети обясня ако позволиш :wink Мощния мотор е по тежък набира бързо и иска силни спирачки,ако са слаби няма да спираш както с твоя двигател а ще спираш след 2-3 метра наи грубо казано.Това е много по вярваи ми в някоя извънредна ситуация :beer


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот transform » Вто 10 юни 2014 12:40


Наистина не съм гледал спирачките на друг голф4 с по-голям двигател, единствено се сетих и аз за по-голямата тежест на двигателя. Но все пак това, че другия набира по-бавно според мен не е оправдание да има по-слаби спирачки, тук говорим за моментна скорост, дали единия ще я вдигне за 10 сек., а другия за 15сек., като я достигнат и двата трябва да спрат нали? И да речем, че има по-добри спирачки(каквото и да означава това), като гумите и на двата автомобила са еднакви и с ABS система, колко "по-добри" ще бъдат спирачките на автомобила със същото купе, но по-мощен двигател? Не споря, щом го казвате явно е така :beer


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот vaiper 1 » Вто 10 юни 2014 12:47


transform написа:Наистина не съм гледал спирачките на друг голф4 с по-голям двигател, единствено се сетих и аз за по-голямата тежест на двигателя. Но все пак това, че другия набира по-бавно според мен не е оправдание да има по-слаби спирачки, тук говорим за моментна скорост, дали единия ще я вдигне за 10 сек., а другия за 15сек., като я достигнат и двата трябва да спрат нали? И да речем, че има по-добри спирачки(каквото и да означава това), като гумите и на двата автомобила са еднакви и с ABS система, колко "по-добри" ще бъдат спирачките на автомобила със същото купе, но по-мощен двигател? Не споря, щом го казвате явно е така :beer

С малките спирачки ако ги натиснеш с висока скорост по силно може и да се запалят не че другите не могат но ще издържат 2-3 спирания повече.На мощните коли се слагат и вентилирани дискове :wink Аз не претендирам да съм голям спец виж и в Гугал :wink


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот xalerrelax » Вто 10 юни 2014 14:30


По - големият двигател , предполага по - голяма тежест,добра динамика , еластичност и ускорение.
Понякога , обаче се налага и бързо отнемане на скоростта.
За това на спортни автомобили се монтират по - големи дискове(дори са изработени от различен материал от нашите) , по големи спирачни апарати(с няколко бутала) , дефакто с по - голяма работна площ.
Всичко се прави с цел няколко метра по - малко , но е наложително.
За това и на 1.8т е с по -различни дискове , предполага се , че е "нацепена батка". :mhihi


Dynamic
Мнения: 63
Регистриран на: Сря 02 окт 2013 23:50
Автомобил: GOLF 3
Двигател: GTI 16V

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот Dynamic » Сря 11 юни 2014 19:48


може би данъка те плаши? да наистина това му е плюса не че на 1.8т данъка е кои знае колко скъп но сравнени с 1.4 си е доста от горе


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот buller » Сря 11 юни 2014 22:26


Ако правиш конверсия цената на данъка ще ти се стори нищожна :mhihi
Още повече, че колата ти става непродаваема с нелегитимни документи - без пререгистрация на новия мотор.
С трици маймуни не се ловят са казали хората...


Dynamic
Мнения: 63
Регистриран на: Сря 02 окт 2013 23:50
Автомобил: GOLF 3
Двигател: GTI 16V

Re: Смяна на ДВГ на голф 4-1.4 с 1.8т

Мнениеот Dynamic » Чет 12 юни 2014 16:57


:mhihi оставиго данака за сега наи вече ме интересува да ли 1.8т пасва на тампоните и на мястото на 1.4 и скоростите



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта