Golf MK4 02г. AZD - комфорт модул

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот bEcREATIVE » Вто 17 юни 2014 16:31


zografski написа:
bEcREATIVE написа:1. Ами искам при заключване на колата посредством централното, да ми се качват прозорците.

2. Нещото което ме дразни е, че при отключване на вратите и оставянето им затворени ми се заключват автоматично и някой път така мога да си забравя ключа в колата и после ще стане забавно.

Мисля, че това е.

Най-добре си сложи една аларма за 180-200лв и ще ти я настроят така, че като заключваш да ти се затварят прозорците и да не ти се заключват вратите! (т.е. точно както искаш)
При мен е така: ако с дистанционното на колата заключвам и отключвам, 1-2 мин след отключване, вратите се самозаключват. НО, ако заклчвам и отключвам с алармата, а не с централното, вратите не ми се заключват, това е защото при слагането на алармата казах на алармаджиите да ми включат тези екстри.
Реално ако заключа с ключа на колата не ми се вдигат прозорците, но ако заключа с дистанционното на алармата се вдигат. По принцип можеш да провериш дали я имаш тази функция много лесно.
Става като отвориш някой прозорец, после заключваш, НО с КЛЮЧ, като задържаш в заключващото състояние ключа, т.е. заключваш и държиш в заключено състояние докато не ти се дигнат джамовете и после отпускаш ключа в първоначалната му позиция.


Може да го пробвам, но целта е да не държа ключа докато се затварят, а да си го прави автоматично. И защо да давам 200лв при положение, че мога да си го направя с комфорт модула? :)




bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот bEcREATIVE » Вто 17 юни 2014 16:33


myrshavija написа:Ето така:
bEcREATIVE написа:2. Нещото което ме дразни е, че при отключване на вратите и оставянето им затворени ми се заключват автоматично и някой път така мога да си забравя ключа в колата и после ще стане забавно.
bEcREATIVE написа:... отключвам слагам си ключа на таблото за да си пусна музика или да проверя нещо и излизам да се мотам около колата с което затварям вратата.
Ако отвориш врата след отключване(за да можеш да оставиш ключовете вътре), колата не се заключва сама. Ако го прави, значи има неизправност. И това всичко е написано по-горе. Ако все още не е ясно, ще опитам по-подробно. :beer


Еми да прави го, ама понякога не го прави. Трябва да има нещо си мисля. Аз видях и разбрах всичко по-горе колега, само не разбрах как си противореча в това което бях написал. Както и да е, ще гледам да го опитам това с програмата. Трябва и да проверя какъв точно ми комфорт модула :)


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот myrshavija » Вто 17 юни 2014 21:15


Както обещах, ще опитам да обясня по-подробно. Дано този път разбереш.
Първо пишеш, че заключваш и оставяш вратите затворени:
bEcREATIVE написа:2. Нещото което ме дразни е, че при отключване на вратите и оставянето им затворени ми се заключват автоматично и някой път така мога да си забравя ключа в колата и после ще стане забавно.
В този случай няма как да забравиш ключа в колата, защото той е извън колата в момента на отключването - надявам се в ръката ти - и не можеш да го вкараш вътре без да ОТВОРИШ, което ти си написал, че НЕ правиш - виж удебеленото.

Ето тук вече пишеш, че слагаш ключа на таблото, което, както уточнихме по-горе НЯМА как да направиш, без да отвориш поне една врата ... за по-ясно ще го напиша пак - ти ОТВАРЯШ врата, за да сложиш ключа вътре, което пък ПРОТИВОРЕЧИ на написаното по-горе - виж пак удебеленото!
bEcREATIVE написа:... отключвам слагам си ключа на таблото за да си пусна музика или да проверя нещо и излизам да се мотам около колата с което затварям вратата.

Надявам се, че разбираш какво искам да кажа, защото по-добре от това не мисля, че мога да обясня! :beer
Ако колата ти се заключва СЛЕД отваряне на врата, това не е нормално и лесно можеш да разбереш в коя от бравите е проблемът и да опиташ да го отстраниш или пък да я заведеш на "доктор".


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот bEcREATIVE » Сря 18 юни 2014 16:51


myrshavija написа:Както обещах, ще опитам да обясня по-подробно. Дано този път разбереш.
Първо пишеш, че заключваш и оставяш вратите затворени:
bEcREATIVE написа:2. Нещото което ме дразни е, че при отключване на вратите и оставянето им затворени ми се заключват автоматично и някой път така мога да си забравя ключа в колата и после ще стане забавно.
В този случай няма как да забравиш ключа в колата, защото той е извън колата в момента на отключването - надявам се в ръката ти - и не можеш да го вкараш вътре без да ОТВОРИШ, което ти си написал, че НЕ правиш - виж удебеленото.

Е добре, не мислиш ли, че след като отключа и вляза в колата мога да изляза извън колата (по някаква причина) с ключ зарязан някъде в колата или да ми падне по някаква случайност в колата и след като затворя вратата да вземе да ми се заключи. Може да не съм го написал подробно, но идеята тук според мен е, че има начин това как да се случи

Поздрави!


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот bEcREATIVE » Сря 18 юни 2014 16:53


Ако колата ти се заключва СЛЕД отваряне на врата, това не е нормално и лесно можеш да разбереш в коя от бравите е проблемът и да опиташ да го отстраниш или пък да я заведеш на "доктор".


Трябва пак да си направя експеримент с нея и да видя, но тази седмица нямам никакво време за такива неща. Ще я излекуваме каквото и да и има :)


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот Vag_activator » Чет 19 юни 2014 10:22


Може да го пробвам, но целта е да не държа ключа докато се затварят, а да си го прави автоматично. И защо да давам 200лв при положение, че мога да си го направя с комфорт модула? :)


Можеш да си го направиш автоматично,но срещу 100лв.
kvw100 ти се казва машинката :mhihi


Потребителски аватар
evroto9
Мнения: 112
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 23:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот evroto9 » Чет 19 юни 2014 11:24


http://www.nikutronics.eu/shop/Auto-Window-Lock/Auto-Window-Lock-VW-Audi-Seat-Skoda.html


Мисля че и със този модул ще стане.но не знам пак,най добре да каже някой който разбира немски или английски език!


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот Vag_activator » Пет 20 юни 2014 10:30


За коли след 2001-ва с комфорт модули 1C0 може да се направи автоматично!Но не става нито с чешката програма нито с VDS_PRO!
Става с KVW100,което си е пара.
Изображение


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот bEcREATIVE » Чет 26 юни 2014 16:47


Vag_activator написа:За коли след 2001-ва с комфорт модули 1C0 може да се направи автоматично!Но не става нито с чешката програма нито с VDS_PRO!
Става с KVW100,което си е пара.
Изображение



За какви пари говорим? На клипа има 5 секунди време за реакция от страна на колата след натискане на бутона. Не е ли много бавно или на мен така ми се струва?


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот Vag_activator » Чет 26 юни 2014 19:02


50-100лв.
(Ако пък ти е по удобно,дръж копчето!) :Mr Green Fun


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот bEcREATIVE » Пет 27 юни 2014 9:58


Vag_activator написа:50-100лв.
(Ако пък ти е по удобно,дръж копчето!) :Mr Green Fun


Ок е цената. Ще я оборудвам и с тази екстра колицата :smile


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот Vag_activator » Пет 27 юни 2014 12:27


На мен ми се вижда скъпо,но ти си знаеш! :bbq


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот aradovanov » Съб 28 юни 2014 17:48


Това KVW трябва ли постоянно да е включено или веднъж и после се вдигат автоматично?
Ставали ако вече са активирани със чешката програма да се използва KVW?


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот Vag_activator » Нед 29 юни 2014 22:00


Активира се веднъж,иначе става но само за коли след 2001-ва с 1С0 комфорти и 6Q0(за поло,ибиза и т.н.).При старите ефекта е като при vds_pro!


bEcREATIVE
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 12:41
Автомобил: Golf 4 1.6 16V
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 4, 2002, AZD - комфорт модул

Мнениеот bEcREATIVE » Пон 30 юни 2014 17:31


zografski написа:
bEcREATIVE написа:1. Ами искам при заключване на колата посредством централното, да ми се качват прозорците.

2. Нещото което ме дразни е, че при отключване на вратите и оставянето им затворени ми се заключват автоматично и някой път така мога да си забравя ключа в колата и после ще стане забавно.

Мисля, че това е.

Най-добре си сложи една аларма за 180-200лв и ще ти я настроят така, че като заключваш да ти се затварят прозорците и да не ти се заключват вратите! (т.е. точно както искаш)
При мен е така: ако с дистанционното на колата заключвам и отключвам, 1-2 мин след отключване, вратите се самозаключват. НО, ако заклчвам и отключвам с алармата, а не с централното, вратите не ми се заключват, това е защото при слагането на алармата казах на алармаджиите да ми включат тези екстри.
Реално ако заключа с ключа на колата не ми се вдигат прозорците, но ако заключа с дистанционното на алармата се вдигат. По принцип можеш да провериш дали я имаш тази функция много лесно.
Става като отвориш някой прозорец, после заключваш, НО с КЛЮЧ, като задържаш в заключващото състояние ключа, т.е. заключваш и държиш в заключено състояние докато не ти се дигнат джамовете и после отпускаш ключа в първоначалната му позиция.


Ще пробвам.

Иначе идеята с настройка на комфорт модула ми се вижда по-практична. Пък и ще имам само ключ, без отделно дистанционно за алармата.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта