Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: голф 3 АБС 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Пон 16 юни 2014 20:10


Да,така ще е,днес ходих при един газаджия и ще я оправим,сега карам на бензин с изключена сонда,върви п о принцип,но прави номера,при първо палене гасне,а днес сутринта след като покарах 3-4км угасна,после пали и като дадеш газ умалява,като постоя малко нямаше проблем,побърква се нещо :Mr Green Fun




Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: голф 3 АБС 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Чет 19 юни 2014 20:10


Тръбата на газта е сменена и карам на газ а изключена ламбда сонда,оборотите се оправиха засега,но започна друго,като изключа от скорост в движение без спирачка всичко е нормално,но като натисна спирачка оборотите падат под 8-900 и после се нормализират,от какво се получава това?


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: голф 3 АБС 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот Glove » Пет 20 юни 2014 20:37


Сервото на спирачките ти дърпа вакуум от мотора и в момента в който натиснеш педала се променя вакуума и затова оборотите падат, докато мотора за празен ход нормализита нещата. Възможно е е момента да са ти мако бедни смесите на газ и затова да е малко нестабилна.


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: голф 3 АБС 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Пет 20 юни 2014 22:08


Сложих панелен спортен филтър да не вкарва повече въздух и газта да идва малко,утре ще пипна малко врътката на изпарителя :th_up


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Пон 11 авг 2014 19:45


Смених маслотои филтъра,проблема беше изчезнал за известно време и отскоро пак се появи-оборотите падат под 800 после се нормализират и така при всяко изключване от скорост докато загрее,после се оправя,но спира да пали,при първо въртене след като е загряла припалва и гасне,и после няма палене,паля на бензин и обръщам на газ и няма проблеми,с изключена ламбда сонда съм,от какво може да е,само бобина не съм сменял


Потребителски аватар
venci&vento
Мнения: 165
Регистриран на: Пон 18 фев 2008 20:44
Автомобил: VENTO
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: София

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот venci&vento » Пет 15 авг 2014 14:05


Според мен след смяната на филтъра е необходимо отново да се пипне реглажа на изпарителя!
Ако това е направено и не дава резултат другото което може да помогне е прочитане на грешките с ВАГком.
Вероятен проблем който може да "изплюе" ВАГкома е грешка в ТПС.

ПП:Ако колата има климатик може да има проблем и във вакумния маркуч, който влиза при клапана за външен/вътрешен въздух.


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Съб 16 авг 2014 6:35


Няма климатик,и аз взех да се съмнявам в ТПС-а,досега не съм го пипвал никога,дали да пробвам да го мръдна малко :gruebel да не стане по зле,че сега колкото и да е поне и знам номерата на колата и не ми пречи да паля на бензин и да обръщам на газ,и номера с оборотите не го прави винаги


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Съб 23 авг 2014 19:42


Днез допълних бутилката и като сметнах ми даде разход 14,6 градско :Mr Green Fun проблема с оборотите си го има от време на време,няколко пъти регулирах изпарителя,на диагностиката не показва никакви грешки,дали е в ТПС-а проблема


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот Iezekil » Съб 23 авг 2014 20:17


Да,не съм видял тая тема,че да те насоча по-рано.
Тоя линк дето ти дадоха за ламбдата и газта не се отнася до моното....мое мнение...
И преди да пробваш каквото и да е запомни едно златно правила.Като търсиш грешка някъде,започни от компа.Махаш клемата за малко,слагаш,палиш,караш и споделяш дали проблема е налице.Това е за да отстраним или потвърдим възможноста за набиване на грешка.Тая грешка принципно пречи на работата на бензин/единия проблем/,а при теб проблема е на газ.
Щом стъпковия е наред остава ТПС-а.Това е често срещан проблем при моното.Но за начало,преди окончателно да го набедим нека все пак да почистим дросела до блясък.Отвори моното и излъскай дроселовата клапа както и повърхноста около нея.
Ако това не помогне има тема как се замерва/настройва/адаптира ТПС с помоща на мултицет.Операцията е елементарна и е безплатна,следващата стъпка е смяна.


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Нед 24 авг 2014 8:27


Няколко пъти махам клемата на акумулатора за по 1-2 часа и няма никаква разлика,днес ще почистя дросела,като сменях стъпковите моторчета гледах че няма видимо мръсотии по него но ще пробвам,спрей за почистване на карбуратори ли да взема или ВД40


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот bahyr » Нед 24 авг 2014 12:07


Дросел на моно няма каво да му чистиш, той си се мие от бензина.


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Нед 24 авг 2014 19:34


Колата се кара предимно на газ колега,оттам идва проблема,днес купих спрей за почистване на карбуратори,пише че се маха въздушния филтър и се пръска в карбуратора при работеща кола и разяжда всякакви мизерии,аз като сваля моното ще го напръскам и ще изчакам малко,и после търкане
Изображение


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот Iezekil » Нед 24 авг 2014 22:23


Така,разглабяш и чистиш..Може да не разглабяш цялото моно а да бъркаш отгоре,може да го свалиш,огледаш отделните части,тампона под него,повърхностите на отделните плочки,почисти и отворите за двата вакуума.Набави си и мултицет и замери ТПС-а след като прочетеш как става.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=17&t=174901&start=0&hilit=%D0%B4%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BB%2A
Четеш точка 2.
3 и абзаца след нея ги прескачаш.Изпълняваш следващия абзац.
Сега обаче ми се струва,че е възможно и аз да греша.Препрочетох ти първото мнение и ми се вижда странно,че на бензин оборотите са стабилни.От една страна,ако има проблем по моното то на бензин ще има също някакви колебания на оборотите...понеже там компа може да командва и подаването на гориво и ще се стреми някак си да компенсира данните.От друга страна пък на газ по-отчетливо се изразяват проблемите,особено свързани с гориво-въздушната смес.Така например при мен като се скапа ТПС-а проблемите странно защо ми бяха само на газ.
Пр всички случаи почистването е препоръчително,щом се появява на загрял мотор колебанието,когато стъпковия вече е прибран,значи може проблема да е в просвета-нагар.
Така,че ако и това не помгне,и замерването на тпс покаже,че е наред/което ме съмнява де/ще трябва да се насочиш към газовата уредба.


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Golf MK3 ABS 93г- проблем с обороти празен ход

Мнениеот yordannnnnn » Нед 24 авг 2014 22:53


Днес не ми остана време,утре ще пробвам да го почистя,сменил съм два три изпарителя,накрая купих нов,по едно време бях свалил разхода до 12,9 но до сега не съм имал този проблем,дано с почистването има резултат,имам и резервно моно но не бързам да го слагам



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта