Golf MK3 Проблем при завиване надясно и "виене "

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Chelka
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 07 май 2013 10:54
Автомобил: VW Golf 3 [1995]
Двигател: 90hp TDI

Golf MK3 Проблем при завиване надясно и "виене "

Мнениеот Chelka » Пон 16 юни 2014 8:53


Здравеите колеги, като пътувах на път от Пловдив за Шумен(през Ришки проход), минах през няколко дупки по пътя,понеже имаше лоша видимост, небяха фрапантни, но след 10-ина километра, предно дясно колело започна да "вие" може би лагер. Също така забелязах, че при скорос 60-70 км/ч при полегат десен завой(при спускане)в определе момент волана блокира, завива до едно положение и неможе повече. Ограничението за влизане в завоя беше 80км/ч, аз влезнах със 70 и въпреки всичко навлезнах в насрещното заради посочения проблем. Това ми се случи 3 пъти, а виенето е постоянно и постепенно с увеличаване на скоростта, нараства и шума. При по-ниска скорост и на равно колата се движи и завива без проблем. Това блокиране се случи само при спускане на десени завои, които небяха остри. Предполагам има разбит лагер или проблем с рейката. Моля за компетентно мнение. Благодаря предварително




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Голф 3 Проблем при завиване надясно и "виене "

Мнениеот emo-gar » Пон 16 юни 2014 9:28


Човеко,веднага на канал или крик и гледай какво си повредил...щото преди много години гледах как един кара със скъсан външен кормилен накрайник :eek ,таксиджия...завиваше му някак колата,по неведоми природни случайности...Голям риск поемаш да се движиш така!
Погледни си гумите отпред при "прав" волан-там наклон,сходимост..някакви фрапантни изменения има ли?Може да снимаш и да покажеш какво си видял,иначе няма как да се предположи с някаква точност.


Потребителски аватар
adelante
Мнения: 51
Регистриран на: Нед 01 авг 2010 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sliven

Re: Голф 3 Проблем при завиване надясно и "виене "

Мнениеот adelante » Пет 20 юни 2014 1:05


Погледни рейката, провери ли хидравличната течност?


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 3 Проблем при завиване надясно и "виене "

Мнениеот bobo7 » Пет 20 юни 2014 8:34


лагарре, и шенкел


Dushan
Мнения: 300
Регистриран на: Нед 19 авг 2012 11:37
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: София

Re: Голф 3 Проблем при завиване надясно и "виене "

Мнениеот Dushan » Пет 20 юни 2014 10:14


Това е много сериозно! При мен се беше развалил лагера(без да вие-логика), създал вибрации, развивал пръта на кормилната рейка(под маншона) и съм карал малко завивайки само с едното колело! :scare3 Да видите как по път търся камъни да подпра колата, за да завивам отдолу. :neutral Впоследствие се оказа че лагера е изял главината, скъса се карето и гайката фръкна някъде! Знам и къде заради липсата на спирачки...
Извода: Веднага в сервиз!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта