Проблем с Golf 4 - мени обороти, не върви

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Gymkhana
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 11 юни 2013 17:00
Автомобил: VW Golf 4 1.6 SR
Двигател: AKL
Местоположение: Самоков

Проблем с Golf 4 - мени обороти, не върви

Мнениеот Gymkhana » Пон 16 юни 2014 20:56


Здравейте на всички. От известно време имам проблем с голфарата.
Golf 4 '98-ма година, 1.6 бензин с газ от януари - код на двигателя - AKL

Проблем е, че като позагрее и започва да мени оборотите на свободен ход. Отделно започна да не върви както трябва. Няма го този "ряз". Не е хич пъргава в момента. (по-надолу слагам клип с работата на двигателя).
Сменени са филтрите и свещите преди ~5хил км., маслото е сменяно преди ~300км. След слагането на газовата започна да го прави този проблем с мененето на оборотите и изобщо да не работи студена (прекъсване, гаснене) - сменени са О-пръстените на колекторите и проблема изчезна.
Преди 2-3 дни ми изби единия от кабелите на свещите и е сменен с нов, в момента не се виждат проблеми там.
Не съм я закачал на компютър все още, че си търся майстор с Vag-com да я погледне.
Това е за момента, което се сещам да е правено.

Клипа: https://www.youtube.com/watch?v=gtWWByNSYcQ&feature

Чува се и едно щракане на клипа, гледах свещите отново да не е избил още някой кабел - не се виждат искри, проверка на свещите показват, че нямат проблем (уж). Може би е някое реле? Чува се от лявата страна на двигателя.




Потребителски аватар
FCBeroe1916
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 16 юни 2014 21:13
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6i - 75 h. p. - 1996
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с Golf 4 - мени обороти, не върви

Мнениеот FCBeroe1916 » Пон 16 юни 2014 21:15


Понеже и аз на моя голф 3 97г. 1.6 го имах подобен проблем, но дойде след слагането на газ, оказа се, че проблемът е бедна горивна смес, увеличи я газаджията по време на тихите обороти и сега всичко е окей.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 181 госта