като ми превърти километража колко км. съм минал?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
boywalking
Мнения: 142
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот boywalking » Нед 01 апр 2007 20:00


още нещо интересно се сетих за голфчето,... преди 2-3 години сменям съединител (досега не съм сменял на тоя голф) и в сервиза ми казаха, че феродовия диск или там нещо било оригиналното от както е излязла колата от завода, с некви си там надписи ли картинки незнам точно,...
а въпросната кола от 94 допреди няколко години е карана от баща ми(който кара много бавно и хич не дава зор на колата - пази я),.. после 1-2 годинки я кара майка ми, при която се развали съединителя, а от скоро време е моя и засега няма никакви оплаквания,....
още нещо се сетих, преди 2 годинки също сменихме и бензинова помпа,която също си беше оригинална....
мене ако питат, въпросното голфче е много читава бройка,... само дето ръждясва много, но едното за сметка на другото




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Нед 01 апр 2007 21:34


Голф-а е машина спор няма.
Ако е на 2 милиона със сигурност съединителя му е сменян 100 пъти така че е по-вероятно да е на 200 000 ама и те не са му никак малко в предвид от колко време е в БГ и условията тук.
Успех!


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пон 02 апр 2007 8:05


Andrian_VT написа:Познавам един, който караше такси, форд който навъртя един милион километра. Виждал съм и ауди 80 на 600 000 км. на който му смениха само гумичките.
На времето всичко се е произвеждало качествено. Правили са го вечно. Сега тази концепция е променена. Вече на всичко се залага елемента-смърт. Никой производител няма интерес от вечна стока, защото няма да се купува новата, както няма да се купуват и части.
Склонен съм да вярвам, че това голфче е над милион километра.

Браво на колегата...точна и ясна теза!
преди месец имах спор с един колега от форума ,защото аз твърдях,че колите след 2000 г са еднодневки(в сравнение с предишните от същите серии) и се правят умишлено с малки по обем на твърде мощни двигатели , набутани с куп евтина за производство(но скъпа за продаване поради софтуера) електроника....абе приличат на онез красиви играчки дето ги кичим по елхата по Коледа,които са невероятно красиви но като ги стисннеш леко стават на купчина лъскави люспи....
Това е Велчовата завера на автомобилопроизводителите....да ни продават скъпи и краткоживеещи коли......
Не случайно двигателят ABS е спрян от прозводство от 1994 г.....просто е прекалено здрав!Няма файдицааааааааа!


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Uneek » Пон 02 апр 2007 11:22


Пичове всичко хубаво ама тези километражи превъртат на 99 999 км :wink: Баща ми имаше Г2 83 набор, после и аз го карах, и 3-4 пъти му превъртахме километража... Здрава кола, спор няма, ама не са милиони километрите :wink:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: HukuTyY, vlado1 и 277 госта