Golf MK3 светване на лампата на маслото и пищене на зумера

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
golf133
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 04 фев 2010 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Golf MK3 светване на лампата на маслото и пищене на зумера

Мнениеот golf133 » Съб 21 юни 2014 14:16


здравейте колеги знам че има много теми по този въпрос и че е изписано много по тази тема но след прочитане на всичко написано по въпроса така и не намерих същия проблем като моя за това ви пиша и ви моля за съвет ако можете да ми помогни те,първо да обесня кога се появява проблема когато карам колата в топло време и тя загрее до 90 градуса ми светва лампичката за маслото и зумерът започва да пещи веднага щом сваля на по малка скорост и изрежа колата всичко се оправя и след определено време пак се повтаря същата ситуация и пак като превключа на по малка скорост се оправя смених и двата датчика чистих картера и цедката на маслената помпа сложих масло от 60 лв ходих и измерих налягането на маслената помпа хора та от сервиза ми казаха че е перфектно в ниските кум 1 - 1.5 бара а в високите обороти 2000 е 3.5 - 4 бара но проблема пак си остава моля дай те ми съвет от какво може да е проблема че вече ми писна да хвърлям пари на вятъра и накрая проблема да си го има.

Последна промяна от golf133 на Съб 21 юни 2014 18:42, променено общо 1 път.




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: светване на лампата на маслото и пищене на зумера

Мнениеот phantom_ » Съб 21 юни 2014 16:44


Това налягане на загрял мотор ли го измерихте?Ако е на загрял значи всичко с налягането е ОК,и няма нужда от притеснение :th_up Друг вариянт е да си взел грешни или не работещи датчици..огледай ги, на тях пише кой за какво е и на какво налягане работи :th_up


Потребителски аватар
golf133
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 04 фев 2010 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: светване на лампата на маслото и пищене на зумера

Мнениеот golf133 » Съб 21 юни 2014 17:51


да на загрял мотор го измерихме а датчиците и двата са сменени по точния им цвят


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: светване на лампата на маслото и пищене на зумера

Мнениеот ktamen » Съб 21 юни 2014 17:58


Прочети правилата и си оправи заглавието - демек да пишеш дали колата е Мазерати или Москвич :mhihi И слагай по някоя главна буква и препинателен знак тук там.
Понякога и моя зумер пищи. Предполагам, че е електрически проблем в самото табло, защото датчиците и налягането са ми ОК.


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: светване на лампата на маслото и пищене на зумера

Мнениеот lubopa4kata » Съб 21 юни 2014 18:00


таблото колега,това им е слабост на vw и audi от тия години,смени го или опитаи с друго табло :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MMX и 203 госта