Golf MK4 1.9 мокро купе в дясна задна под стелка и предна

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
anelia1989
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 24 юни 2014 10:23
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 1.9 мокро купе в дясна задна под стелка и предна

Мнениеот anelia1989 » Вто 24 юни 2014 11:12


Здравейте четох много теми ,но неразбрах реално какъв може да ми е проблема: Бях извън града отиване и връщане страхотни локви и дъждове по пътя след три дена бях на автомивка и под стелките ми казаха че е мокро само задна дясна и предна дясна седалка долу под стелките мокета е мокър, като си имате на впредвид ,че след няколко дена с отворени прозорци предна дясна мокета може да се каже че е почти сух, но задна дясна е доста мокро като натисна се усеща голяма влага и си е напоено доста..остават мокри пръстите ми. Днес или утре ще може да я вдигнат на майстор и да видим какво ще е . Според вас може ли да е от тапи? Защото според мен теча е отвън влязал и отдолу най-вече понеже стелките не бяха мокри а само под тях и то само в дясната страна на колата и най- вече отзад. Климатика си работи капи отдолу на асвалта като работи , не е от него според мен защото и скоро беше на профилактика и допълване. Нито от уплатнения и врати според мен не е защото ако беше щяха и стелките да са мокри.. Незнам протеснявам се доста какво ще излезе, дайте съвети и мнения. Благодаря




Потребителски аватар
streetracer1
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 05 ное 2013 19:15
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: BMT 2008г
Местоположение: Враца/София

Re: Голф 4 1.9 gti мокро купе в дясна задна под стелка и пре

Мнениеот streetracer1 » Вто 24 юни 2014 16:06


1 Липсващи тапи на пода
2 Уплътнението между вратата и кората със стъклоповдигача (металният панел под пластмасовата декоративна кора на вратата)


Потребителски аватар
go4o.m
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 16:08
Автомобил: VW POLO
Двигател: AMF 2001
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.9 gti мокро купе в дясна задна под стелка и пре

Мнениеот go4o.m » Вто 24 юни 2014 16:54


моята 2-ка така се пълнеше през парното през вентилатора.


anelia1989
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 24 юни 2014 10:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 gti мокро купе в дясна задна под стелка и пре

Мнениеот anelia1989 » Вто 24 юни 2014 18:43


Не е отвътре пълненето, а отдолу , врати оплътнения, парно климатроник всичко е 6, отводите под кората на чистачките не са запушени , проблема е в дясна задна където най-много и ниското място било , така ми обясниха, отделно открихме дупка два пръста влизат в нея, на дясна греда под предна дясна врата, възможно ли е от там да пълни , отделно и от някоя липсваща тапа , защото май имаше и липсващи и да влиза в купето първо в дясно отзад и после да се разпространява отпред в дясно и малко в под шофьорското място , и само по мокета има, няма на стелките , и понеже нямаше на стелките затова сме почти убедени, че е отдолу идва напояването на мокета... утре ще ми я прегледат обстойно и ще пиша пак! Преди малко пак валя дъжд, и колата не беше в движение , ще видя дали има течове от дъжда както не е в движение, но утре ще се разбере да се надявам какво е..


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 1.9 gti мокро купе в дясна задна под стелка и пре

Мнениеот megatone » Вто 24 юни 2014 21:20


Шибедах имаш ли?


anelia1989
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 24 юни 2014 10:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.9 gti мокро купе в дясна задна под стелка и пре

Мнениеот anelia1989 » Сря 25 юни 2014 8:48


не , не е отвътре влизането на вода, отдолу външно е


Бандит
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 27 апр 2013 18:22
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2.0 ABF 97
Местоположение: Ямбол

Re: Golf MK4 1.9 мокро купе в дясна задна под стелка и предн

Мнениеот Бандит » Сря 30 юли 2014 11:12


Ще използвам темата на колежката ,защото имам подобен проблем.При мен след дъжд от цялата лява страна е мокро мокет ,стелки става локвичка (колкото да гледаш 5-6 декоративни рибки :Mr Green Fun ) в дясно е сухо.Въпроса ми е от къде може да е проблема тапите са си на мястото ,филтъра е чист ,възможно ли е тече от отворите на вратите където стоят лайстните ?. Колата е Голф 3 ГТИ.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Голф 4 1.9 gti мокро купе в дясна задна под стелка и пре

Мнениеот Dagestan » Чет 31 юли 2014 19:49


streetracer1 написа:2 Уплътнението между вратата и кората със стъклоповдигача (металният панел под пластмасовата декоративна кора на вратата)


Това е на 99%. Уплътнението е много здраво и е залепено от двете страни, но се напуква и пропуска, от там в купето, под стелките става влажно и бавно съхне. Оправяйте го, че от там пък се разлепва тавана от влагата.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mitko23 и 42 госта