Golf MK4 1.9TDI 110к.с. Спирачна система проблем.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
LoPiN
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Golf MK4 1.9TDI 110к.с. Спирачна система проблем.

Мнениеот LoPiN » Сря 25 юни 2014 16:53


Здравейте колеги.Реших да сменя дисковете и накладките на голфа. (голф4 1.9TDI 110K.S.)След смяната им се появи следният проблем отзад. Накладките не опират равномерно на дисковете и на двата диска има белези къде и колко опират (на външния край на дисковете по една лента с широчина към 2-3 см.)

Последна промяна от LoPiN на Пет 27 юни 2014 15:06, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: голф4 1.9TDI 110 к.с. Спирачна система проблем.

Мнениеот niki1_j » Чет 26 юни 2014 7:59


Ще легнат. Изисква се време, тъй ката спирачното усилие на задната ос е много малко.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф4 1.9TDI 110 к.с. Спирачна система проблем.

Мнениеот vaskoto1 » Чет 26 юни 2014 8:40


младежо niki1_j, за пореден път попадам на твой неадекватен коментар! въздържай се да приказваш глупости, защото има хора, които ще се вържат на дивотиите ти и ще си докарат големи бели!

автора:
провери как е сложена вътрешната накладка. щом апарата има сила да тегли и да прибира външната, а да не пипа вътрешната-значи сте я заклинили яко. не знам как сте успели...
принципно при проблем с водачите се износва повече вътрешната, тъй като апарата не може да се придърпа от супорта и натиска само отвътре.
винаги първа влиза в контакт с диска вътрешната накладка при тая конструкция.


Потребителски аватар
LoPiN
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: голф4 1.9TDI 110 к.с. Спирачна система проблем.

Мнениеот LoPiN » Пет 27 юни 2014 14:57


vaskoto1 написа:младежо niki1_j, за пореден път попадам на твой неадекватен коментар! въздържай се да приказваш глупости, защото има хора, които ще се вържат на дивотиите ти и ще си докарат големи бели!

автора:
провери как е сложена вътрешната накладка. щом апарата има сила да тегли и да прибира външната, а да не пипа вътрешната-значи сте я заклинили яко. не знам как сте успели...
принципно при проблем с водачите се износва повече вътрешната, тъй като апарата не може да се придърпа от супорта и натиска само отвътре.
винаги първа влиза в контакт с диска вътрешната накладка при тая конструкция.


Благодаря ти колега за отговора.Но аз не съм се изразил правилно. Ето така се износват в момента и новите дискове. Това ме притеснява купих нови водачи ще ги сменя и тях, а водачите са два по два еднакви и се чудя кои е отгоре кои отдолу... http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1403873665u.jpg


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Спирачна система проблем. Голф4 1.9TDI 110 к.с.

Мнениеот vaskoto1 » Нед 29 юни 2014 21:16


в такъв случай дължа извинение на колегата.
прав е-ще легнат.
:beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kamaza11, nikmar, railfan, stefan4o и 170 госта