Golf MK3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
joint_1551
Мнения: 89
Регистриран на: Вто 04 дек 2012 0:32
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABS
Местоположение: Кюстендил

Golf MK3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот joint_1551 » Нед 29 юни 2014 9:13


Здравейте колеги както се вижда от заглавието имам Голф 3 1.6, и вече мисля да сменям двигателя че този ми е много претенциозен, имам проблем със дросела, и някъде по тоците. Та за донор имам двигател 1.8 90коня ABS мотора.
Въпроса ми е сега голямо чудо ли е ще е да направим донорството, горе/долу имам представа какво трябва да се направи нали да сменя инсталацията, компютъра,лапи и т.н.Засега мисля да си оставя скоростите от 1.6 мотора, но имам и от 1.8, но това ще се реши като почнем да работи.Другото което ме интересува е че, на 1.6 двигателя сега имам климатик, и там трябва да се види инсталацията, да може да се направи да си работи и на 1.8 двигателя.Та искам да чуя и вашите мнения по компетентните нека да се изкажат и какво друго още ще ми е нужно да се направи.А трябва да намеря и стойка за компресора и динамото.

Очаквам вашата помощ.
ПОЗДРАВИ! :flag_bulgaria :flag_bulgaria




Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот lent » Нед 29 юни 2014 13:10


Това,което мислиш да правиш е да смениш напред наклонен мотор с назад наклонен.Имай в предвид,че и скоростните кутии са пригодени за напред или назад наклонен двигател,което ти усложнява задачата,ако искаш да останеш с кутията на 1.6 Оттам - карета,полувалове.Инсталацията е ясня че трябва да я смениш или поне пригодиш.Едното е МПИ,другото е СПИ.Климатик и хидравлика - най-малкото трябва да си осигуриш стойките за захващане към 1.6 мотор.Изпускателна система - имат разлика в разположението на изпускателните колектори.1.6 са отпред на мотора,1.8 са отзад.Отам промяна на генерацията.Инсталацията на климатика,имам в предвид на охлаждащия агент - там Стефан зфа_159 да каже дали ще трябва да се преправя и колко и дали не е удачно направо да се търси такава за 1.8 мотор(не съм запознат).Това са на прима виста нещата,има какво да се коментира по тях.Аз,който нямам VW мисля,че съм очертал основната проблематика,нека сега по-запознатите колеги да коментират :th_up


joint_1551
Мнения: 89
Регистриран на: Вто 04 дек 2012 0:32
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABS
Местоположение: Кюстендил

Re: Голф 3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот joint_1551 » Нед 29 юни 2014 20:26


Ами да знам за моторите, че единият е напред другият назад, и за генерацията знам.По-важното е там със скоростите какво може да се направи, и естествено трябва и климатика да го нагодим, да си работи нормално.Но все пак нека споделят мнение колегите.Сигурен съм че има доста хора запознати по този въпрос.

Поздрави!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот Bai Sando » Нед 29 юни 2014 22:16


Освен,че не стават скоростите,генерацията,инсталацията,компютъра,полуоските ще трябва да се смени и предната маска.
При 1.8 мотора радиатора стои в другия край и не става тоя от 1.6 :wink
С две думи трябва ти половин голф 1.8 та да стане на твоя.


joint_1551
Мнения: 89
Регистриран на: Вто 04 дек 2012 0:32
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABS
Местоположение: Кюстендил

Re: Голф 3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот joint_1551 » Нед 29 юни 2014 22:25


Значи нещата стават малко по-сложни, това за радиатора и маската не го знаех, нямам никаква представа че така седи. Значи трябва да го обмисля добре..Не е точно така както го мисля по моЙ си преценки :smile


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот Bai Sando » Нед 29 юни 2014 22:28


Аз също карах такъв голф АЕЕ 5 години и аз като теб се бях замислил за смяна с по-мощен,но като теглих чертата на тефтера и реших,че ще е най-добре да го продам. :th_up


joint_1551
Мнения: 89
Регистриран на: Вто 04 дек 2012 0:32
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABS
Местоположение: Кюстендил

Re: Голф 3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот joint_1551 » Нед 29 юни 2014 22:34


Аз скоро го купих обслужих го и сега не ми се продава цялата кола, взех я преди 3 месеца. Голфа като цяло си е добре изпънато е, но имам проблем с този двигател и просто не знам какво да го правя. И така мисля да е по удачния начин, но и това си е разправия. Мислех скоро да пусна една тема и за колата да се види, но все нямам време да я наснимам.
И не знам ще го умувам какво да го правя.


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот lent » Пон 30 юни 2014 0:58


Помисли и все пак за това,че няма да е редовна документално колата,защото ще е с друг двигател - по-мощен.Дори и лицензираните лаборатории като Технотест и т.н. няма как да ти помогнат,защото според тях може да се постави двигател с не-повече от 5 или 10% по-голяма мощност от оригиналния.То за друго не,ами ще дойде време да минаваш ГТП и ще си на тръни,пък и ако недай си Боже стане някакъв инцидент и се извършва проверка на автомобила си в киреча дори и ако нямаш вина в случая.Това всичко го пиша,защото и аз като теб съм сменял двигател с 20 коня по-мощен от оригиналния,но това беше преди 4 години и нещата бяха малко по-други.Иначе невъзможни неща няма,въпроса е колко костват и дали си заслужават,това всеки си преценя индивидуално. :th_up


joint_1551
Мнения: 89
Регистриран на: Вто 04 дек 2012 0:32
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABS
Местоположение: Кюстендил

Re: Голф 3 1.6 75к.с АЕЕ- Донорство

Мнениеот joint_1551 » Пон 30 юни 2014 7:51


Ами по принцип този двигател където искам да го слагам има талон, но колата беше бракуване след катастрофа, но там пак има вече разправии в КАТ, иначе за прегледа много не се притеснявам, че тук може да се мине около нашия край. Говоря за Югозападния или по-скоро Кюстендил.Но да както казваш и ти недай боже някакъв инцидент да стане тогава ще се разбере всичко какво съм правил и т.н. И накрая ще имам проблем големи, но за това да не мислим, на никои не пожелавам.

Поздрави!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 102 госта