Вода през вентилатора

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ts_ber
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 14 фев 2007 7:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Вода през вентилатора

Мнениеот ts_ber » Съб 31 мар 2007 22:20


Колеги имам следния проблем: Като вали дъжд или си мия колата на пасажерското място отпред стелката се мокри. като проследя от каде идва водата установявам че е от вентилатора на парното. Дайте идея как мога да го оправя това нещо.




Потребителски аватар
STAMENOV
Мнения: 112
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Златица

Мнениеот STAMENOV » Съб 31 мар 2007 22:29


от двете страни на калниците има дупки да се изтича водата виж да не се е запушила.На мене така ми влизаше и като погледнах се оказа,че се е запушила.


Потребителски аватар
reinhard
Мнения: 1735
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 10:54
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот reinhard » Съб 31 мар 2007 22:33


Преди около 2 месеца бях в Юнитрейд и имаше едно момче на което Поло-то беше наводнено до кокълчета.Каза че си държи колата под някакво дърво-явно като са падали боклуци от него са му запушили дренажа :dontknow: вероятно при теб е подобен случая


Потребителски аватар
zexer
Мнения: 308
Регистриран на: Нед 07 авг 2005 15:33
Автомобил: Golf2
Двигател: 1.3 MH
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот zexer » Нед 01 апр 2007 5:09


Абсолютно същия проблем имах на Голф2 (не знам твоята кола каква е)
Над вентилатора като погледнеш под капака има един въздуховод с решетчица отгоре (обикновенно цялото това нещо под капака до предното скъкло е покрто с черна пластмаса която се маха.. ако не се е разпаднало до сега при теб).

Та тоя въздуховод има нещо като дунапрен междо него и ламарината. Като ти се запишат дупките за оттичане които колегата горе е споменал и като има вода тиа влиза то тоя въздуховод надоло към перката на вентилатора.

Отпуши дупките за оттачане и сложи силикон около въздуховода да не пропуска около него :)


ts_ber
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 14 фев 2007 7:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ts_ber » Нед 01 апр 2007 9:03


Колата е Г2. Имам една мрежичка и под нея директно вентилатора. Не трябва ли да има някаква пластмаса над тази мрежа за да не влиза вода?


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Нед 01 апр 2007 9:11


Трябва естествено. Черна много тънка пластмаса дълга около 80см с прозорче за номера на рамата. Тя скрива тази предпазна решетка над турбината на вентилатора за отопление и охлаждане на купето.


ts_ber
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 14 фев 2007 7:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ts_ber » Нед 01 апр 2007 9:39


Някой може ли да приложи снимка на тази пластмаса за да вида какво да търся. Благодаря предварително.


Потребителски аватар
STAMENOV
Мнения: 112
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Златица

Мнениеот STAMENOV » Нед 01 апр 2007 16:11


колега,вдигни капака и тая пластмасова кора се пада точно пред стъклото.Хваната е на щипки и се сваля като се повдига на горе.Много е тънка и аз като я свалях мойта тук там се поначупи ама не се притеснявай.Сваляш я и дупките са на калниците то няма други да ги объркаш.


Потребителски аватар
baTkoTo
Мнения: 681
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 19:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот baTkoTo » Нед 01 апр 2007 16:20


Колега м пластмасата ще я намериш много лесно нали знаеш като е затворен капака и дюзите дето пръскат вода са към края на капака отваряш го и гледаш в тази посока и ще видиш една черна пластмаса както казаха и другите държи се на едни черни щипки с отверка можеш да ги махнеш изваждаш я леко обаче почистваш ако е мръсно след което трябва да внимаваш при слагането че то е малко трудно и може да я счупиш действай бавно и внимателно и дано нямаш проблеми :)
Успех!!!


Потребителски аватар
zexer
Мнения: 308
Регистриран на: Нед 07 авг 2005 15:33
Автомобил: Golf2
Двигател: 1.3 MH
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот zexer » Нед 01 апр 2007 21:43


Утре ще снимам при мен как е но не е проблем черната пластмаса над отвора с решетката. Той си е на високо и надали ще влезе вода отгоре му.
Вероятно водата ти зе сатоява и не се оттича и малко по малко влиза под този отвор за въздух навътре към купето.
Като пусна снимки дано се ориентираш че трудно го обяснявам само с думи :)


Потребителски аватар
reinhard
Мнения: 1735
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 10:54
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот reinhard » Пон 02 апр 2007 12:52


Изчиствай колега щото е кофти вода в колата.Пък и трябва редовно профилактика на каналите


Потребителски аватар
zexer
Мнения: 308
Регистриран на: Нед 07 авг 2005 15:33
Автомобил: Golf2
Двигател: 1.3 MH
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот zexer » Пон 02 апр 2007 19:28


Ето снимките
http://store1.data.bg/zexer/golf/pod_kapaka/
Сега бързам после ще вметна някое обеснение, но по горните писания дано се ориентираш.

п.с. на последната снимка там където "изчезва" кабела в ламарината е думката за изтачане на водата. на снимката и при мен има малко натрупани листа.


ts_ber
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 14 фев 2007 7:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ts_ber » Пон 02 апр 2007 21:12


Благодаря много на всички които се отзоваха. Имам последен въпрос понеже един колега от форума ми намери такава пластмаса дали има разлика в тези пластмаси защото например моя голф е с широките брони?


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Вто 03 апр 2007 8:51


ts_ber написа:Благодаря много на всички които се отзоваха. Имам последен въпрос понеже един колега от форума ми намери такава пластмаса дали има разлика в тези пластмаси защото например моя голф е с широките брони?
няма.Принципно се намират трудно.Не е толкова важно да имаш пластмасата,заото ако са ти запушени каналите все тая :wink: .Компира все си се мокри


Потребителски аватар
teko
Мнения: 140
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 17:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот teko » Сря 04 апр 2007 9:46


STAMENOV написа:от двете страни на калниците има дупки да се изтича водата виж да не се е запушила.На мене така ми влизаше и като погледнах се оказа,че се е запушила.


На тези дупки фабрично слагат едни подвижни гумички-ако са там по-добре ги махни да не задържат боклуци. :wink:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 215 госта