Golf MK4 Проблем с таблото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 516
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AJM
Местоположение: София

Golf MK4 Проблем с таблото

Мнениеот Vask0 » Вто 01 юли 2014 16:33


Здравейте колеги.От няколко дни имам доста странен проблем с таблото/Километража въобще не ми отчита, а индикатора за горивото постоянно пада и писка лампата за секунда и пак се качва.може за 1 мин да го направи 10 пъти, може и за 10 мин нито веднъж да не го направи.Километража понякога като запаля работи, а понякога не. Това , което забелязах е ,че когато километража работи, нямам проблеми със стрелката на горивото и си седи където и е мястото.Също така съм направил като дигна 30 да ми се заключват вратите.Днеска сутринта докато карах не работеше километража и индикатора за горивото и изведнъж вратите се заключиха и всичко почна да работи.На диагностика е качавах, няма никаква грешка в таблото и като цяло няма грешки.Направихме пълен тест на таблото всички стрелки се мърдат, всичко свети и тн . От какво може да е тоя проблем?Може ли да е от буксите на таблото отзаде?Мерси предварително за вниманието и съветите :)




Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот hvp800 » Вто 01 юли 2014 21:29


Смени датчика на скоростомера и всичко ще си дойде като си му е реда :mhihi От официално представителство цената няма да ти хареса, никак даже. По моргите цената е 40-80 лв а китайските са около 60лв нови ( по спомен). От подписа ти е видно, че караш 116-ка, ако е така търсиш такъв датчик от всяка 6-степенна кутия и си на мода


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот megatronS » Вто 01 юли 2014 21:31


Окисление на буксите или платката, проблемен транзистор или повреден дъмп на паметта. Това са трите възможности, на диагностика няма да излезе нищо.


Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 516
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AJM
Местоположение: София

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот Vask0 » Вто 01 юли 2014 21:57


hvp800 написа:Смени датчика на скоростомера и всичко ще си дойде като си му е реда :mhihi От официално представителство цената няма да ти хареса, никак даже. По моргите цената е 40-80 лв а китайските са около 60лв нови ( по спомен). От подписа ти е видно, че караш 116-ка, ако е така търсиш такъв датчик от всяка 6-степенна кутия и си на мода

колега, ама в едно и също време да се прецака и за горивото и за скоростомера, малко странно ми изглежда?Или са свързани нещата?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот hvp800 » Вто 01 юли 2014 22:27


Свързани са и още как. Сега е късно вече и няма да те разкарвам но утре като тръгнеш нанякъде и ако не ти работи километража, направи лек слалом на пътя и само гледай ( и слушай ) какво ще стане :c020 Стрелката почва да играе ламбада а зумера направо се побърква. Ако караш по прав път и не даваш рязко газ, ще забележиш че досадното пиукане ще намалее значително :th_up . И ако още не си схванал, нямаш проблем с таблото а със датчика на скоростомера


Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 516
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AJM
Местоположение: София

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот Vask0 » Вто 01 юли 2014 22:50


hvp800 написа:Свързани са и още как. Сега е късно вече и няма да те разкарвам но утре като тръгнеш нанякъде и ако не ти работи километража, направи лек слалом на пътя и само гледай ( и слушай ) какво ще стане :c020 Стрелката почва да играе ламбада а зумера направо се побърква. Ако караш по прав път и не даваш рязко газ, ще забележиш че досадното пиукане ще намалее значително :th_up . И ако още не си схванал, нямаш проблем с таблото а със датчика на скоростомера

благодаря.утре ще го проверя . има ли смисъл да си купувам ментак от ауто плюс и тн или да си търся втора ръка от някоя морга ?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот hvp800 » Вто 01 юли 2014 23:11


Зависи от цената, когато търсех за моята кола ми предлагаха такива датчици за 80-100 лв :screwy намерих един за 40лв, сложиш го и........ нищо, всъщност ето и темата отпреди близо година http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=413327 ще разбереш от темата че смених няколко датчика докато стане работа. Единия датчик явно си беше счупен, другия беше разглобен и след това сглобен но му беше нарушена смазката ( някаква странна бяла смазка ) и затова като загрееше колата и датчика отказваше а за третия даже не помня причината , че вече ми беше писнало. И макар засега да нямам проблеми, дори продавача ( Ауто+ ) ме посъветва да си търся оригиналем а не ментак :stumm. Но фактите са такива при мен, и все пак те съветвам да си търсиш от морга и по възможност да е от твоя град а не по интернет

Последна промяна от hvp800 на Вто 01 юли 2014 23:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
GALIANO
Мнения: 642
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 19:39
Автомобил: Cupra 300
Двигател:
Местоположение: Germany

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот GALIANO » Вто 01 юли 2014 23:13


Търси си друго табло.Имах подобен проблем с едно табло,стрелките замръзваха.След вадене и пъхане на предпазителя,всичко тръгваше пак,но за кратко време.


Raikov
Мнения: 342
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 16:13
Автомобил: Audi A4 B5 face quattro
Двигател: AJL Turbo 180 hp
Местоположение: София

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот Raikov » Вто 01 юли 2014 23:49


+1 за датчика, на една Кордоба 2002 година правеше абсолютно същите магарии и се оправи с нов датчик.


Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 516
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AJM
Местоположение: София

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот Vask0 » Сря 02 юли 2014 7:56


hvp800 написа:Зависи от цената, когато търсех за моята кола ми предлагаха такива датчици за 80-100 лв :screwy намерих един за 40лв, сложиш го и........ нищо, всъщност ето и темата отпреди близо година http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=413327 ще разбереш от темата че смених няколко датчика докато стане работа. Единия датчик явно си беше счупен, другия беше разглобен и след това сглобен но му беше нарушена смазката ( някаква странна бяла смазка ) и затова като загрееше колата и датчика отказваше а за третия даже не помня причината , че вече ми беше писнало. И макар засега да нямам проблеми, дори продавача ( Ауто+ ) ме посъветва да си търся оригиналем а не ментак :stumm. Но фактите са такива при мен, и все пак те съветвам да си търсиш от морга и по възможност да е от твоя град а не по интернет

ясно.благодаря за инфото :) утре ще търся и да пробвам


din_dan_80
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Проблем с таблото ( голф 4 )

Мнениеот din_dan_80 » Сря 02 юли 2014 20:15


и аз да се намеся с моя проблем.Първо се извинявам че пиша в тази тема за моя проблем,и аз съм с голф 4 1.8 т и на мен километража ми спря и бензиномера подлудя,оказ че не е датчика на к-жа а оста която задвижва датчика ,тя се върти свободно извадих я и е здрава пак я мушнах на мястото нопак се върти така свободно от какво се задвижва нещо в скоростната ми ли е счупено вече 2 седмици си бия глвата.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 80 госта