Ремонтира ли се помпа на хидравликата?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
evgbg
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 01 авг 2006 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Бургас
Контакти:

Ремонтира ли се помпа на хидравликата?

Мнениеот evgbg » Пон 02 апр 2007 13:29


Здравейте,
Имам проблем с хидравличната помпа. Когато дам газ на около 2000-2500 оборота, и нагоре започва да вие леко, наподобяващо на турбина. Най вероятно(според мен) е за смяна на лагер на ролката към ремъка. Лесно ли се сменя? Има ли друго решение или каквото знаете за това?

Благодаря!




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Ремонтира ли се помпа на хидравликата?

Мнениеот joker » Пон 02 апр 2007 13:34


evgbg написа:Здравейте,
Имам проблем с хидравличната помпа. Когато дам газ на около 2000-2500 оборота, и нагоре започва да вие леко, наподобяващо на турбина. Най вероятно(според мен) е за смяна на лагер на ролката към ремъка. Лесно ли се сменя? Има ли друго решение или каквото знаете за това?

Благодаря!

Аз се изинявам ,че пак се повтарям,ама къдено има ремък и лагери за да се изолира временно евентуалния шум от ремъка и да си сигурен,че е лагер се налива малко водица върху движещият се ремък и слушаш за промяна в шума.....има ли промятна-не търси друго....А хидравликата се товари най-много при пълен завой и то на място....тогавай прослушай също шумовете..


Потребителски аватар
evgbg
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 01 авг 2006 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Бургас
Контакти:

Re: Ремонтира ли се помпа на хидравликата?

Мнениеот evgbg » Пон 02 апр 2007 13:38


Благодаря!
Аз се изинявам ,че пак се повтарям,ама къдено има ремък и лагери за да се изолира временно евентуалния шум от ремъка и да си сигурен,че е лагер се налива малко водица върху движещият се ремък и слушаш за промяна в шума.....има ли промятна-не търси друго....А хидравликата се товари най-много при пълен завой и то на място....тогавай прослушай също шумовете..


Значи да ти кажа как го хванах. Абе давам газ и това си фучи странно. Гледаха майстори викат карай то квото и да е ще си покаже... Е аз сум инат :) Махна се едва когато свалих ремъка на хидравличната помпа. Този ремък върти само нея.. и така разбрах че е тя. Пробвах с малко масълце(на ремъка и на самата ролка на оста) няма оправия... опасява ме само някой ден да не спече нацияло.. та ще ми се да го отстраня по от рано този проблем.
mod edit: vaskoto1


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Ремонтира ли се помпа на хидравликата?

Мнениеот joker » Пон 02 апр 2007 13:42


evgbg написа:Благодаря!

Аз се изинявам ,че пак се повтарям,ама къдено има ремък и лагери за да се изолира временно евентуалния шум от ремъка и да си сигурен,че е лагер се налива малко водица върху движещият се ремък и слушаш за промяна в шума.....има ли промятна-не търси друго....А хидравликата се товари най-много при пълен завой и то на място....тогавай прослушай също шумовете..[/quote]

Значи да ти кажа как го хванах. Абе давам газ и това си фучи странно. Гледаха майстори викат карай то квото и да е ще си покаже... Е аз сум инат :) Махна се едва когато свалих ремъка на хидравличната помпа. Този ремък върти само нея.. и така разбрах че е тя. Пробвах с малко масълце(на ремъка и на самата ролка на оста) няма оправия... опасява ме само някой ден да не спече нацияло.. та ще ми се да го отстраня по от рано този проблем.[/quote]
Дааа прав си колега...ама вместо ремонт иди си взми една хидравлична помпа 2 ръка....мисля ,че ще ти бъде по-лесно и по-изгодно....Не се знае на какви лагери ментета ще попаднеш(и то ако е това)


Потребителски аватар
evgbg
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 01 авг 2006 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Бургас
Контакти:

Мнениеот evgbg » Пон 02 апр 2007 13:45


Имаш ли идея колко горе долу вървят? Да се подготвя преди да тръгна да си търся?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Пон 02 апр 2007 13:49


evgbg написа:Имаш ли идея колко горе долу вървят? Да се подготвя преди да тръгна да си търся?

Съжалявам не знам.не е нещо дето много се харчи,а това е сигурн белег,че ще се продава евтино тъй като залежава!Питай на пет-шест морги-след това на 2-3 магазина и ще се ориентираш.
На мен така за фар втора употреба ми искаха 60 лв,а новия(фалшименто разбира се )струваше 55 лв.Като му казах,че ще си купя нов -свали цената на 20 лв!


Потребителски аватар
evgbg
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 01 авг 2006 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Бургас
Контакти:

Мнениеот evgbg » Пон 02 апр 2007 13:54


Мерси за Вниманието!!!

ЗАпочвам да дерзая :)


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Мнениеот pas1.8mi » Пон 02 апр 2007 14:19


Ремонтира се! сИГУРЕН ЛИ СИ,ЧЕ Е ОТ ХИДР. ПОМПА,А НЕ ОТ ВОДНАТА?


Потребителски аватар
evgbg
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 01 авг 2006 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Бургас
Контакти:

Мнениеот evgbg » Пон 02 апр 2007 14:58


pas1.8mi написа:Ремонтира се! сИГУРЕН ЛИ СИ,ЧЕ Е ОТ ХИДР. ПОМПА,А НЕ ОТ ВОДНАТА?


Да разбира се. Водната помпа се върти заедно с динамото... така де с пистовия ремък. А другия по малкия ремък върти само хидравличната помпа.


Raptor
Мнения: 148
Регистриран на: Пон 10 окт 2005 10:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Raptor » Пон 02 апр 2007 21:34


ремонтира се ,аз преди месец и смених лагера и семеринатаи за сега няма проблеми


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Вто 03 апр 2007 11:29


Ремонтира се, ето тук:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=11358



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: moimoimoi и 232 госта