Golf MK4 1998 - дясното предно колело стои изправено

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
pkmz
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 03 май 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Golf MK4 1998 - дясното предно колело стои изправено

Мнениеот pkmz » Нед 20 юли 2014 7:01


Здравейте колеги доста време не бях отварял тема във форума, но ето пак проблем с тея смотани голфове. Дясното предно колело стои изправено дори имам чувството, че е леко навън от горната страна. Според мен колелата отпред трябва да правят триъгълник и да са наклонени от горния край навътре с около един градус. Освен това при завъртане на волана в по-крайно положение наляво или надясно се наблюдава изместване на десния амортисьор не по оста му. При това положение, ако се погледнат отгоре чашите на макверсона все едно десния амортисьор се е мръднал на страни, за разлика от левият, който си се движи по оста си и се мести само нагоре и надолу. Друг ефект от цялата работа е затягане на волана при въртене в по-крайно положение, при което понякога гасне мотора и все едно нямам хидравлика. Дайте некакви предложения или направо да ходя в Порше докато не се е скъсало някое колело. Трябва да отбележа, че автомобилът е доста поддържан единствено тампонът на макверсона отдясно не е сменян с оригинален за разлика от левия. Възможно ли е проблемът да е в лагерчетата и тампоните на макверсона които са на 10 000 км или по скоро нещо свързано с изкривяване на шенкела или лагер на шенкел? Рейката също е ремонтирана и течността на хидравликата не е зелена а червена по някаква майсторска причина.

Последна промяна от pkmz на Нед 20 юли 2014 7:56, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
victory1983
Мнения: 263
Регистриран на: Съб 28 юли 2007 13:06
Автомобил: vw golf 3 1993
Двигател: ABF
Местоположение: Горна Оряховица

Re: дясното предно колело на голф 4 стои изправено

Мнениеот victory1983 » Нед 20 юли 2014 7:21


Като са ти смотани голфовете карай нещо друго пич!Наклоните на гумите нема кой във форума да ти ги оправи от клавиятурата,тей че се насочвай към преглед на предницата в сервиз и там ще ти кажат де е проблрма на смотаните голфове!


Потребителски аватар
pkmz
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 03 май 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: дясното предно колело на голф 4 стои изправено

Мнениеот pkmz » Нед 20 юли 2014 7:28


Колега разбирам любовта към голфчето ти ама тея коли наистина не са много здрави. Карал съм кви ли не марки автомобили, но тези и по специално golf 4 имат доста проблеми. Иначе както съм написъл по-горе, колата е минала през доста сервизи и там е проблема, че само в порше я правят кат хората.


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: дясното предно колело на голф 4 стои изправено

Мнениеот ivostefanov » Нед 20 юли 2014 7:46




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: дясното предно колело на голф 4 стои изправено

Мнениеот myrshavija » Нед 20 юли 2014 10:24


pkmz написа:Колега разбирам любовта към голфчето ти ама тея коли наистина не са много здрави. Карал съм кви ли не марки автомобили, но тези и по специално golf 4 имат доста проблеми. ...
Не се занимавай с глупости - разкарай смотания голф и си купи някоя от "кви ли не марки автомобили", които нямат "доста проблеми"!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Serto0 и 58 госта