Golf MK3 2.0 16V ABF Неиска да запали

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
silvers
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 28 сеп 2010 16:35
Автомобил: MK3 2.0 16v
Двигател: ABF
Местоположение: Бургас

Golf MK3 2.0 16V ABF Неиска да запали

Мнениеот silvers » Вто 22 юли 2014 9:15


Колеги моля за помощ. Както колата си работи нормално и след известно време губи един по един цилиндрите и след това угасва нацяло. След като я угася изчакам малко пали и всичко е ОК до следващата такава случка. И това не продължи много дълго време, дойде време в което изобщо отказа да запали смених кабели, свещи, бобина, дистрибутор, палец, датчик на колянов вал, датчика на делкото и филма продължава. Та вапроса ми е има ли някъде филтър на бензиновата помпа и къде се намира, или някакви идеи?

Последна промяна от ivostefanov на Вто 22 юли 2014 18:52, променено общо 1 път.
Причина: Придържай се по стриктно към темата шаблон!




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: MK3 2.0 16в ABF Неиска да запали

Мнениеот kris11 » Вто 22 юли 2014 11:16


Има цедка на смукателя на помпата.Има и филтър под заден десен калник.Метален цилиндър е, с 2 скобички се захващат маркучите. В 1 държаче , на който крепежа е силно корозирал. След като го смениш филтъра измери и налягането след помпата - може да е пътник и тя. 3 бара е налягането


Потребителски аватар
silvers
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 28 сеп 2010 16:35
Автомобил: MK3 2.0 16v
Двигател: ABF
Местоположение: Бургас

Re: MK3 2.0 16в ABF Неиска да запали

Мнениеот silvers » Вто 22 юли 2014 12:42


Колега голямо Благодаря за цената информация. Питам тъй като успях да я запаля но не ми харесва как и колко бензин изтича, а след като разкачих маркуча изкарах едни мизерий доста големи които определено не ме зарадваха но помпата не знам трябва ли да се чува или не но моята определено се чува доста а малкото количество бензин ме навежда на мисълта че може филтъра да е задръстен и то доста. За сега смятам да сменя филтъра и ако няма подобрение ще мисля за помпа. Все пак така мисля че ще е по добре от финансова гледна точка, а и филтъра сигурно не е сменян от как е станала кола. Все пак колата я имам от няма 2 месеца и честно казано само е карана без да са сменени най елементарните части, така че очаквам всичко. Също така мисля и за релето на бензиновата помпа знаеш ли къде е и къде се намира да сменя и него? :)

:love.vwclub



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта