Колко литра масло събира Г3 94г 1.6 75кончета

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
SBobi
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 29 мар 2007 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София. Аudi A3 AHF 110hp

Колко литра масло събира Г3 94г 1.6 75кончета

Мнениеот SBobi » Пон 02 апр 2007 17:10


Въпроса ми е колко литра масло в двигателя събира Г3-ката по каталог!Мисля че от мin до max e 1 литър но като цяло колко събира!




Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пон 02 апр 2007 17:29


3.4 литра със смяна на филтър, 3.0 литра без да сменяш филтър...


Потребителски аватар
hongi
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 13:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот hongi » Пон 02 апр 2007 17:57


3.4 литра и задължително сменяй филтара от това не се пестят пари
само незнам със малкия или големия филтар че има къс има и дълъг

първия път когато сменях масло като купих колата я закарах в един измислен сервиз дами го сменят рови едни каталози едни работи накрая наля 4 литра толкова пишело там като видя до каде стигна реши че мотора ми е 1.4 и затова така е станало демек са ме метнали като са ми я продавали. само е че на талона пише АБУ и във КАТ го гледаха :))))))
както и да е разбирачи много само не до оставяй повече от максимума ако направи6 тази грешка


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пон 02 апр 2007 18:58


hongi написа:3.4 литра и задължително сменяй филтара от това не се пестят пари
само незнам със малкия или големия филтар че има къс има и дълъг

първия път когато сменях масло като купих колата я закарах в един измислен сервиз дами го сменят рови едни каталози едни работи накрая наля 4 литра толкова пишело там като видя до каде стигна реши че мотора ми е 1.4 и затова така е станало демек са ме метнали като са ми я продавали. само е че на талона пише АБУ и във КАТ го гледаха :))))))
както и да е разбирачи много само не до оставяй повече от максимума ако направи6 тази грешка


право ти говори колегата...кажи им да ти сипят по добре 2.5 литра, щото то малко остава така или иначе. Винаги може да долееш, а ако е повече трябва да го източиш...последните 2 смени все такива мизерий ми правят и се налага залягам и да го точа...затова съм казал - каквото и да ми струва - сам ще го сменям другия път маслото.


Потребителски аватар
SBobi
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 29 мар 2007 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София. Аudi A3 AHF 110hp

Мнениеот SBobi » Пон 02 апр 2007 19:24


с късия филтър съм!А иначе тва за смяната на филтъра е ясно даже си е задължително с маслото да си се смени и филтъра както и направих!Аз сам си сменям маслото точно заради по горе изброените причини от колегата!Благодаря на колегите!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 207 госта