Golf МК3 2.0 16v ABF проблем с бензинова помпа

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
silvers
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 28 сеп 2010 16:35
Автомобил: MK3 2.0 16v
Двигател: ABF
Местоположение: Бургас

Golf МК3 2.0 16v ABF проблем с бензинова помпа

Мнениеот silvers » Пет 25 юли 2014 12:05


Колеги може ли някой да сподели как се вади тази прословута помпа и как се почиства и сменя филтъра вътре. От два дни се опитвам да я изкарам но нищо не ми идва като идея. :banghead :banghead :banghead :banghead Помпата е потопяема.

Благораря предварително!!!

Последна промяна от ivostefanov на Пет 25 юли 2014 15:01, променено общо 1 път.
Причина: Придържай се по стриктно към темата шаблон




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: МК3 2.0 16v ABF проблем с бензинова помпа

Мнениеот myrshavija » Пет 25 юли 2014 12:46


Кошницата се завърта за да се откопчее от дъното и се вади нагоре цялата. После се разглобява, за да се стигне до помпата. При сглобяването е добре да се сложат правилно гумените уплътнения, защото в противен случай се пали с повече въртене.


Потребителски аватар
silvers
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 28 сеп 2010 16:35
Автомобил: MK3 2.0 16v
Двигател: ABF
Местоположение: Бургас

Re: Golf МК3 2.0 16v ABF проблем с бензинова помпа

Мнениеот silvers » Пет 25 юли 2014 15:24


Благодаря ти колега определено ми помогна много. След като я изкарах цялата помпа установих че кощничката която трябва да задържа бензин и да е пълна с бензин винаги, когато неможе да засмуче от резервоара черпи от нея оказа се че тази кошничка не е сглобена правилно и бензин вътре изобщо не оставаили не се задържа. И понеже имах проблем не само с паленето а и по време на движение колата започваще да прекъсва и да работи на който си иска цилиндър. Установих че засмуква въздух на моменти или поне така си мисля защото след като я сглобих както трябва поне за сега няма проблем но и преди си го правече когато си поиска. Смених много части за да стигна до тук надявам се да е било от това че и вече не остана части за смяняне освен клапана за налягането но се надявам че съм решил проблема.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf МК3 2.0 16v ABF проблем с бензинова помпа

Мнениеот myrshavija » Пет 25 юли 2014 16:21


На голфа на жена ми не задържа бензин в кошницата(толкова добре я сглобих) и като остане в резервата, пали с повечко въртене, но в движение никога не е имало проблем с гаснене заради ниско ниво на бензин, даже при "по-динамично" каране.


Потребителски аватар
silvers
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 28 сеп 2010 16:35
Автомобил: MK3 2.0 16v
Двигател: ABF
Местоположение: Бургас

Re: Golf МК3 2.0 16v ABF проблем с бензинова помпа

Мнениеот silvers » Нед 27 юли 2014 8:22


Да колега може но при мен случая е точно такъв зацапани филтри и могато неможе да дръпне бензи от резервоара а кошницата има малко или нищо засмуква ту бензин ту въздух и се започва голяма веселба то небяха кабели дистрибутори палци бобини свещи датчик на хол и какво ли още не докато излезе че проблема е точно там . :beer Но определено проблема е решен. сега няма проблем дано и да не го прояви пак че работата отива на рейка с дюзи. :mrgreen :drunk



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: toci_81, xri666 и 166 госта