Bora MK4 1.6 - 98г. -тресе при завой на дясно

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ivanoid
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Bora MK4 1.6 - 98г. -тресе при завой на дясно

Мнениеот ivanoid » Пет 25 юли 2014 13:19


Здравейте, колеги

прочетох доста сходни теми, но повечето колеги имат проблем с "почукване" и "пукане". При мен проблема е тресене като от не балансирана гума единствено в завой на дясно.

След появата на проблема са сменени: вътрешни карета + дясно външно каре + накрайник + шарнир.След смяната минах през 4 различни сервиза всеки да си каже мнението и диагностиката.Според тях предницата е здрава и не знаят къде е проблема.

Резултата е, че предницата е стегната, но продължава да тресе, Отначало тресеше при много остър завой или не толкова остър завой, но скорост от 130км/ч., а в момента и при 60км/ч. тресе. Това стана за последните 550-600км, които съм изминал. (на дълъг път в рамките на 2 дена) Преди това в София не съм имал такива признаци. Дори и при 160км/ч, никога не съм имал каквото и да е тресене.

Ще продължа да търся подобни проблеми в форума, но ще се радвам и на помощ от ваша страна.

Лек и успешен ден.




Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: VW BORA / MK4/1.6 - 98г. -тресе при завой на дясно

Мнениеот aradovanov » Пет 25 юли 2014 14:52


Преден ляв лагер да сте гледали?


Потребителски аватар
ivanoid
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Bora MK4 1.6 - 98г. -тресе при завой на дясно

Мнениеот ivanoid » Пет 25 юли 2014 16:18


В един от сервизите гледаха преден десен лагер, но за ляв не са се сещали. Дали е възможно да е от него. Не се чува да вие. Въртяха гумите на ръка с слушаха.На подемника на 3-та даваха много газ и гасят двигателя, за да чуят дали трака и от къде тресе. Проверяваха за луфтове (не съм сигурен дали така могат да го проверят), но за десния видях, че развиват нещо за да проверят.
Според вас дали е възможно така да мина 200км, за да отида при доверен майстор, който съм сигурен, че ще ми реши проблема или да си наглася визитка за пътна помощ?
Наистина нямам повече време, нерви и свободни средства, за да обикалям сервизите и да ми сменят части, които са ми здрави.

Поздрави


Потребителски аватар
GuLiVeR
Мнения: 287
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Bora MK4 1.6 - 98г. -тресе при завой на дясно

Мнениеот GuLiVeR » Пет 25 юли 2014 16:53


Ми то не е останало кякво да сменяш още,освен и лявото външно каре и работата отива на диференциал маи те 1.6 си страдат от тия работи ,караи то ша се чуе какво е


Потребителски аватар
ivanoid
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Bora MK4 1.6 - 98г. -тресе при завой на дясно

Мнениеот ivanoid » Вто 29 юли 2014 16:18


Здравейте, колеги. Някакво чудо се случи :11 Колата сама се оправи докато я закарам на доверения си майстор. Отначало карах с около 60-80км по околовръстното на София и след като се качих на магистралата постепенно за около 20-30 км стигнах до скорост 140км/ч. Така си карах до Велико Търново, със скорост от 90 до 140км/ч. Проблема изчезна. Майстора я огледа и не откри нищо нередно. После я пробвах и със 170км/ч отново никаква следа от проблема. Тръгнах да се прибирам към София и само на едно място в голям баир+остър завой и висока скорост леко усетих притрисане, но много слабо. Мисля, за сега така да остане. Според вас възможно ли е заради този проблем някога да остана на пътя или поне трябва да даде отново някакви симптоми, за да имам време да обиколя сервизите отново?

Поздрави



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта