Golf MK4 1.6 AKL - неспокойни обороти като загрее

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Gymkhana
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 11 юни 2013 17:00
Автомобил: VW Golf 4 1.6 SR
Двигател: AKL
Местоположение: Самоков

Golf MK4 1.6 AKL - неспокойни обороти като загрее

Мнениеот Gymkhana » Съб 26 юли 2014 18:50


Привет на всички. :smile От началото на лятото имам проблем с колата. Като загрее хубаво и започва да мени оборотите. Не много, че да се вижда на оборотомера, но определно се вижда как двигателя претриса когато колата е на едно място. От януари съм с газов инжекцион и малко след поставянето започна да го прави този номер - смених О пръстените и нещата се оправиха. Сега започна отново да го прави като загря времето. Другото е, че като загрее губи и от мощността - не дърпа както като е студена. Вечерно време като е по-студено няма никакви проблеми с вървежа и оборотите са по-спокойни, но не на 100%.
Последно е чистен дебиторметъра, чистен е дросела, сменени са и горните уплътнения на колекторите, сменявано масло, кабел на 2-ри цилиндър (беше избил стария).
Проверени са маркучите дали няма изваден или скъсан.
От скоро ми прави впечатление, че алтернатора издава цъкащ звук, не знам дали е нормално и как е било преди - не съм обръщал внимание.

Информация за колата:
1.6 двигател 101 коня, код AKL, газово - Lovato с компютър Easygasgreen.

Ето и един клип, на който се вижда за какво става въпрос - https://www.youtube.com/watch?v=gtWWByNSYcQ&feature




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 4 1.6 AKL - неспокойни обороти като загрее

Мнениеот Bai Sando » Съб 26 юли 2014 20:18


Свещите как са?При тия мотори съм забелязал,че свърши ли един кабел почват и другите.Според мен смени кабелите и виж как ще е.Свещите също е добре да са хубави,щом се кара и на газ.
А на бензин прави ли го?


Потребителски аватар
Gymkhana
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 11 юни 2013 17:00
Автомобил: VW Golf 4 1.6 SR
Двигател: AKL
Местоположение: Самоков

Re: Golf 4 1.6 AKL - неспокойни обороти като загрее

Мнениеот Gymkhana » Съб 26 юли 2014 20:31


Свещите ги смених преди 8-9 хил. и са добри, с 3 електрода - проверявани са преди известно време и нямат проблем. Ще проверя кабелите, но ги мерихме когато единия ми направи проблем и те са добре. И да, и на газ и на бензин го прави и то само като загрее. Студена няма никакви проблеми.


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 AKL - неспокойни обороти като загрее

Мнениеот Bobi85 » Съб 26 юли 2014 21:37


Дай дефиниция на "добри" свещи? Каква марка са? Кабелите някога сменяни ли са? Ако да, с какви?


Потребителски аватар
Gymkhana
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 11 юни 2013 17:00
Автомобил: VW Golf 4 1.6 SR
Двигател: AKL
Местоположение: Самоков

Re: Golf 4 1.6 AKL - неспокойни обороти като загрее

Мнениеот Gymkhana » Съб 26 юли 2014 21:57


NGK свещи и при проверка не са черни, а са керемидине на цвят (доколкото знам това е при добра работа на двигателя). Кабелите не съм ги сменявал - карам колата от година и малко. Предишния собственик не ми каза да ги е пипал. Само избилия го смених, но не съм купувал, а ми го дадоха - не знам марка.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Dineva и 156 госта