Golf MK5 2004г, BLP, Проблем с датчик на седалка

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
bozhidark
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 04 авг 2014 15:42
Автомобил:
Двигател:

Golf MK5 2004г, BLP, Проблем с датчик на седалка

Мнениеот bozhidark » Пон 04 авг 2014 16:28


Здравейте, колеги имам следният проблем, от няколко седмици датчика на пасажерската седалка полудя, в началото се включваше изключваше от време на време дори когато колана беше сложен. Под включваше имам впредвид индикация на таблото и звуков сигнал, но последните няколко дни стана непоносимо вече постоянно свири , няма значение дали има някой на седалката, дали е сложен колана и тн. Редки са случаите в, които спира за секунда и после започва отново. Направи ми впечатление, че в началото като даде проблема когато натисна самата седалка там където явно се намира сензора и спираше за известно време и после пак започваше. Някой има ли идея какъв може да е проблема , налага ми се да пътувам извън София в петък след работа, и ако има някакво временно решение или перманентно бих бил благодарен, защото за 3 часа сигурно ще ни вкара в лудница този звук. Видях че отдолу при седалката има разни конектори, но не смея да ги пипам защото предполагам, че са свързани към еарбега.

Поздрави!




Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK5 2004г, BLP, Проблем с датчик на седалка

Мнениеот Infernal_fire » Чет 07 авг 2014 18:21


Няма значение дали колана е сложен или не, то отчита когато, някой е седнал, нещо като кантар, ако имаш нещо по тежко на седалката ще се включи, ако не значи имаш проблем, намираш един кабел VCDS и го спираш или пробвай да рестартираш компа.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: van4ooo и 69 госта