Golf MK4 1.6 16v AZD - проблем

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Golf MK4 1.6 16v AZD - проблем

Мнениеот Fearless » Вто 05 авг 2014 8:00


Здравейте,колеги.Въпроса ми е следния,при евентуална смяна на двигател предвид,че моя е с код AZD,ако взема само глава и блок от AUS ще пасне ли всичко? Също така ако има някой запознат да каже кои други двигатели са съвместими ще помогне много.
Поздрави

Последна промяна от Fearless на Съб 09 авг 2014 18:07, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот xalerrelax » Вто 05 авг 2014 8:07


Твоят мотор не беше ли с бобините , АУС е с кабели , ако това има значение.
В Аутодата излизаха три кода на мотори 1.6 16в 105 к.с.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот Fearless » Вто 05 авг 2014 8:09


Да,AZD e с 4 бобини.Кодовете са AZD,AUS,BCB. Чудя се дали някой от тях става или пък дали има друг двигател който е съвместим с тези скорости?


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот xalerrelax » Вто 05 авг 2014 8:11


В момента нямам Аутодата , затова виж там параметрите.
Незнам каква ти е идеята като цяло.
Скоростите би трябвало да са еднакви , моята е ЕРТ.
Сега видях в нета(от снимките поне) , май си с пластмасови колектори или ?


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот Fearless » Вто 05 авг 2014 8:20


И аз нямам аутодата,така и не успях да се преборя да я подкарам на моята щайга.
Идеята е,че моя двигател е пред заминаване и не ми се занимава да го отварям и да наливам четирицифрена сума.По-лесния вариянт е да намеря необорудван и да го насадя,та затова е и въпроса ми.И да - с пластмасови колектори е.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот al3xbg » Вто 05 авг 2014 8:39


А каква е гаранцията, че новия мотор ще е "цвете"? ...Вярно , че ремонтът е скъп, но поне знаеш че после ще се кара дълго. А и това "пред заминаване" е с доста богата семантика. Обясни проблема за да ти кажат хората кое ще е най-удачно.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот Fearless » Вто 05 авг 2014 8:48


Добре,ще започна от проблема : Колата като е студена пуши бяло,но няма мирис на масло,няма никаква мощност (макс.скорост е 120 км/ч и то след много уговорки),неравномерна работа на мотора(винаги има едно тресене),завишен разход на гориво и трудно първоначално палене.След измерване на компресия колата показва 16 бара на студен двг и 18 бара на топъл,като според аутодата това е нормално,но не би трябвало да е.Другото интересно е,че колата не пипа маслото и вариянта е да го меша с бензина,за това да не се отразява на пръчката.Като цяло след посещение при 2-ма клубни майстори диагноситката беше една и съща - отваряне на двигателя и смяна на гумички на клапани,клапани,сегменти,биелни лагери,всички гарнитури.Досещате се за какви пари говорим като труд и части и ми се иска да не го правя.Страх ме е,че ако се отвори ще излязат още неща и не ми се иска.Преди да стигнеме до този извод за смяна на двг са направени следните неща :
-диагностика около 25 пъти
-подмяна на първата ламбда сонда
-подмяна на свещи
-подмяна на бубини
-чистен и адаптиран дросел
Като цяло единственото непроверено нещо е катализаторите , но няма опция за демонтаж при тази кола (така ме увериха от няколко места)и нямало опция как да се проверят работят ли,тъй че разчитаме на к'вото е показала диагностиката.


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот al3xbg » Вто 05 авг 2014 9:13


Значи аз минах по твоя път. При мен беше спукан блока. Т.е смяната му включва всичко, което ти си изброил. Отново при клубните майстори. Единатвената ми грешка, породена от бързане беше , че не смених сегменти, понеже беше по коледа, не еазбирах , че е задължително да се сменят, не ми казаха, а и колата ми трябваше. Сега събирам пари пак да я отворя. Но колата дори и с разхода на масло в момента е супер. Намери познат и си вземи частите с поне 30% отстъпка, като така ще спестиш доста. Смяната на стария с новия мотор ще е по -скъпо като труд понеже се сваля всичко, докато при ремонта на твоя, блока няма да се сваля.Шлайфът на главата при мен с 1.6 8v беше 120лв, сегментите са около 60-70, биелните лагери около 40, това без отстъпка. Гарнитури, о пръстени за колекторите , болтове за главата са около 200 без отстъпка.
Понеже стана дълго, моето мнение е ремонт на твоя мотор. Нека и други колеги те посъветват и сам прецени. Успех.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот lion_heart002 » Вто 05 авг 2014 9:23


И като извадихте свещите какво видяхте? :mhihi За мен проблема не е в двигателя! Само дето не съм там да я погледна.. Кола с читава компресия и без разход на масло сте тръгнали да чупите! Антифриз харчи ли? По свещите какво имаше? Диагностика сте пуснали а какво показа? Прекъсването,загубата на мощност и пушенето могат да са от много други неща... То той,ако е заминал,най-малкото компресия няма да има такава. :no


L_Atanasov
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 25 фев 2014 7:04
Автомобил: VW Bora Variant
Двигател: AZD 2001
Местоположение: София/Сандански

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот L_Atanasov » Вто 05 авг 2014 9:31


Колега, и аз минах по тоя път с азд-то (губеше втори цилиндър като загрее).
Според мен е по-добре да си оправиш твоя си мотор и да знаеш, че после всичко е ок. Виждаш, че това не са най-безпроблемните мотори и вероятността да си вземеш друг мотор с подобни проблеми е огромна!

Затова според мен стискай зъби (и бузки) :) хвани читав майстор, разтърси се за части с отстъпка и както един колега ми каза - мотора на двора! Успех!!!


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот Fearless » Вто 05 авг 2014 10:30


lion_heart002 написа:И като извадихте свещите какво видяхте? :mhihi За мен проблема не е в двигателя! Само дето не съм там да я погледна.. Кола с читава компресия и без разход на масло сте тръгнали да чупите! Антифриз харчи ли? По свещите какво имаше? Диагностика сте пуснали а какво показа? Прекъсването,загубата на мощност и пушенето могат да са от много други неща... То той,ако е заминал,най-малкото компресия няма да има такава. :no


Свещите бяха абсолютно еднакви и 4-те като нагар,което показва добра работа на мотора,ясно ми е.Компресията на всички цилиндри е абсолютно еднаква,няма разлики.Антифриз не харчи.Последната диагностика показа за кратко детонации на 2-ри цилиндър и това беше.Колата е перфектна от към електроника,всичко там като проблем е изчистено и заменено.Не знам какво да гледам вече,не останаха много опции и Васко(vaskoto1) и Ники от Герман ми казаха,че мотора е за ремонт.Ако имаш някакво предложение кое да погледна,кажи го,че хич не ми се отваря мотора.Вкараха ми филма,че тия мотори ги магарели с вал от 1.4 или бутала от 1.4,за да се продадат и не ми се мисли при евентуално отваряне какво ще изскочи още.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот anonym0us » Вто 05 авг 2014 12:06


Колега, от всичкото написано от тебе, не разбах какъв е проблема на колата?? Не харчи масло, не цапа свещите, компресия си има?!
Ако е паленето, пробвай да смениш свещите, може да си намерил менте такива!
Щом мотора си ти работи, какъв ремонт ще му правиш?
А това с детонациите може да е от кофти бензин!
Погледни и другите неща по мотора! Въздуха как е, да няма някой маркуч откачен, маслената винтилация как е, и т.н Мисля, че се филмираш нещо, и ще правиш ремонт на здрав мотор!
И запомни от мен, няма майстор, на който да откараш колата и да ти каже, че и няма нищо, аз съм карал кола здрава, и ся я изкарвали на бутане, сметни!


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот Fearless » Вто 05 авг 2014 12:18


Очевидно не си прочел по-големите проблеми,които съм описал,за това прочети горните ми постове пак.На колата и има "нещо".Съмнявам се свещите да са менте предвид,че са от колега в форума.Ако мотора ми беше здрав и си работеше прекрасно нямаше да пускам такава тема.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот lion_heart002 » Вто 05 авг 2014 14:35


Може да са доста неща,датчик температурен,скъсан маркуч някъде,дросела да е заминал. Този мотор с бобина на всеки цилиндър ли е? Същите симптоми имаше едно а4 с 1.8 мотора,но веднага видях,че е бобина... Колата прегрявана ли е? Изведнъж ли се появи проблема,нищо не казваш!

Изобщо-възможности бол.
И все пак не каза нищо за нагара на свещите-по тях се вижда всичко,гори ли масло,не гори ли,богато ли работи,бедно ли,гори ли антифриз и тн и тн.... Двигателя е просто една помпа работеща с въздух и гориво. Ако компресията си му е наред на всички цилиндри и нито гори масло,нито охладителна течност,то просто не го пипаш. Проблема ти е някъде по периферията! Картерната вентилация да се провери и тя... Най-малкото ако има проблемен цилиндър,то свещта ще е различна като я извадиш... И изобщо варианта да смесва маслото с бензина не е никакъв вариант,защото е меко казано очевадно като го погледнеш на щеката това масло! Има вариант да ти е заминал и датчика на коляновия валвъпреки,че принципно няма да иска да работи изобщо,но зависи как се повреди-колкото и невероятно да звучи-това е също вариант.
Колата като загрее надува ли маркучите?

Последна промяна от lion_heart002 на Вто 05 авг 2014 15:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 16v AZD - смяна на двигател

Мнениеот Fearless » Вто 05 авг 2014 15:03


Колата е така от както съм си я взел,симптомите не са се проявили при мен.Нагар по свещите от масло няма.Свещите изглеждат точно както трябва след Н-километра пробег,еднакво износени cа всичките.Ще прикача снимка,защото си ги пазя.Васко ми каза,че няма как да е картерна вентилация.Бубините са 4,но по тех проблеми няма(знам как работи колата,когато е заминала бубина).Не надува маркучите.Датчика на коляновия вал не трябва ли да излезе на диагностика ако е той?Как се хваща заминал дросел? Най-лесно е да отида при момчетата и да им кажа"абе ровете,не е тва,което ми казахте,ама и аз не знам кво е" и най-много да ми теглят майна :biggrin По-сбито симптомите са : пушене бяло като е студена и липса на мощност.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта