Golf MK4 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Мнениеот vandu » Чет 07 авг 2014 15:25


Здравейте,
преди 2 седмици монтирах газов инжекцион на моята машина и днес при един слаб дъжд всичко стана "мъгла". Проблема го свързвам с газовата уредба защото преди да я монтират 1 седмица в много по-големи дъждове чистеше стъклата за 15сек, а сега перката на макс и нищо, само през климатика се оправя.




Потребителски аватар
victory1983
Мнения: 266
Регистриран на: Съб 28 юли 2007 13:06
Автомобил: vw golf 3 1993
Двигател: ABF
Местоположение: Горна Оряховица

Re: golf MK 4, 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Мнениеот victory1983 » Чет 07 авг 2014 19:36


Човече,имаш бутон за циркулация на въздуха само в купето,предполагам се сещаш какво трябва да направиш за проблема си!Липса на свеж въздух изпотява стъклата,а газова няма абсолютно нищо общо с изпотяване!


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: golf MK 4, 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Мнениеот vandu » Чет 07 авг 2014 21:37


Било с натиснат бутон, било без него, разлика няма.


Потребителски аватар
DaNicHeLi
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 11:52
Автомобил: Golf IV
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: golf MK 4, 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Мнениеот DaNicHeLi » Пет 08 авг 2014 13:49


Според мен също не е свързано с монтажа на АГУ. Пробвай със смяна на филтъра на купето :rolleyes


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: golf MK 4, 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Мнениеот bmwww » Пет 08 авг 2014 20:45


И аз имам абсолютно същия проблем ...... и то пак след като ми монтираха газ ... предполагам съвпадение,а може би не ! Аз обаче забелезвам,че като си карам на климатик и оставя колата некъде след половин час ако тръгна и пусна да духа ама без климатик и направо излиза пара и поти стъклата ... без значение вали или не ! Преди мислех,че е от филтъра с активен въглен,но го смених и пак го прави !


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: golf MK 4, 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Мнениеот vandu » Съб 09 авг 2014 10:31


Мен ме притеснява когато са монтирали газовата да не са разбазикали филтрите или да са му нарушили цялостта на кутията или някакви уплатнения (голфа го имам от 5 месеца и не знам почти нищо за него).
Другия вариант който ме притеснява е клапана който е за отваряне и затваряне на циркулацията да не работи като хората, защото съм имал подобен проблем с друга марка автомобил.
Преди 2 седмици му нямаше нищо и изведнъж почва да се запотява много.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: golf MK 4, 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Мнениеот bmwww » Съб 09 авг 2014 12:38


И при мен е същото положение макар и клапата да работи ... лично съм свалял жабката за да я наблюдавам ! И всичко това след като монтирах газ ! Така и не намерих отговор !


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: golf MK 4, 1.6 запотяване на стъклата след монтаж на газ

Мнениеот zfa159 » Съб 09 авг 2014 16:52


bmwww написа:Аз обаче забелезвам,че като си карам на климатик и оставя колата некъде след половин час ако тръгна и пусна да духа ама без климатик и направо излиза пара и поти стъклата ... без значение вали или не !

Това е нормален ефект - по питата на изпарителя (радиатора в купето) остава влага, защото директно гасиш колата, а не оставяш само вентилатора минута-две преди да я изгасиш. След това тази влага вече е топла и като запалиш, вентилатора я мята по стъклата. Решението е простичко - минута-две преди да пристигнеш, където отиваш, спри компресора, но остави вентилатора да работи. Така издухва по-голямата част от влагата и няма да имаш такъв проблем.
По въпроса с газта и потенето на прозореца - аз не виждам никаква логика да има каквато и да е връзка. Газта се монтира отвън в моторния отсег изцяло. Кожуха за вентилацията е вътре под таблото и то от дясно - загаджийте там нямат никаква работа. Филтъра за купето пък седи горе под кората за чистачките - газаджийте и там нямат никаква работа. По-скоро е съвпадение. Причини за запотяване има много - филтъра за купето, клапата за циркулация, отводите за водата под предното стъкло (тези,които са в подкалниците) - ако тече вода по филтъра или става локва около филтъра, влиза много влажен въздух в купето и пак става така. Точно с тази идея колите с климатроници, сами си пускат компресора, когато се пусне да вее на прозореца - да дърпа влагата от въздуха.
:beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта