Golf MK3 1.6 ABU 93г.свирещ ангренажен ремък? РЕШЕНО

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Golf MK3 1.6 ABU 93г.свирещ ангренажен ремък? РЕШЕНО

Мнениеот mitko23 » Пет 08 авг 2014 20:02


Здравейте колеги, поради това,че ангренажния ремък беше за смяна днес си купих нов марка Gates заедно с водна помпа Hepu, тъй като знам,че се сменят в комплект. Проблемът идва от това,че в момента в който двигателят достигне оптимална температура-90 градуса, двигателят почва да издава много неприятен звук от страната на ангренажния ремък.Колкото повече се вдигат оборотите,толкова по силен е звукът. Прочетох де що има теми за двигател ABU и ангренажен ремък, но не мога да разбера пренатегнал ли съм го ремъка или нещо водната помпа макар и нова е менте. Пускам филмче http://vbox7.com/play:331cd6d78c(снимано е от телефон) за нагледно,да се чуе звука. Ангрнажния ремък се обтяга от водната помпа. Колата е Голф 3 1.6 ABU 1993г.

Последна промяна от mitko23 на Чет 14 авг 2014 23:57, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот pas1.8mi » Пет 08 авг 2014 21:59


Провери да не си го пренатегнал! На студен двигател трябва да е хлабав! icon_idea Ти ли си го сменя?


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот mitko23 » Съб 09 авг 2014 0:54


Аз съм го сменял колега.Отпуснах го доста леко ремъка и скрибуца по-слабо,но пък сега ми изглежда доста хлабав.Като запаля двигателя доста сериозно вибрира и ме притеснява да не прескочи зъб.


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот gadniqt » Съб 09 авг 2014 2:29


и при мен като сложих Гейтс ми свири като загрее и се оказа,че леко опира в капака на ангренажният. Виж като свири леко поразклати капака, дали ще има промяна в звука,ако има махни капака и виж къде ти опира(леко ще ти е надран)

П.П. сега ти чух и звука,абсолютно същият е и при мен с АБУ и то като загрее само.Отвори капака и горе гледай къде е драл леко по него ангренажа.За още по сигурно махни капака и виж без него дали ще го има свиренето :)

Последна промяна от ivostefanov на Пон 11 авг 2014 15:43, променено общо 1 път.
Причина: Не цитирай предишното мнение.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот mitko23 » Нед 10 авг 2014 21:00


Махнах капака на ангренажа колега, но уви нямам никакви следи от триене, а продължава да си издава тоя неприятен звук като позагрее двигателя. Пробвах да откача пистовия ремък, но и без него пак го има тоя скрибуцащ звук :banghead . Предишния ремък беше Dayco, и въобще не свиреше така като Gates. Съмнява ме да го пренатягам и да свири водната помпа. Просто вече нямам никакви идеи от къде идва проблема. Пробвах в няколко сервиза за второ мнение, но и там никой няма идея,защо става така.

Последна промяна от ivostefanov на Пон 11 авг 2014 15:44, променено общо 1 път.
Причина: Не цитирай предишното мнение.


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот van4ooo » Нед 10 авг 2014 21:13


Ако пазиш стария комплект и да сменяш едно по едно(за по евтина проба не се сещам).От тея сервизи щом са преценили,че ремъка е правилно натегнат остава да е помпа(ако въобще са проверили нещо).


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот mitko85 » Нед 10 авг 2014 22:18


Виж да не опира в долното капаче на ремъка, едва ли е от водната помпа, тя не вие на тласъци. Някой от ремъците ти опира някъде.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот mitko23 » Нед 10 авг 2014 22:39


van4ooo написа:Ако пазиш стария комплект и да сменяш едно по едно(за по евтина проба не се сещам).От тея сервизи щом са преценили,че ремъка е правилно натегнат остава да е помпа(ако въобще са проверили нещо).


Ремъка го изхвърлих колега,че беше доста напукан, а водната помпа беше оригинална и за два дена спече стабилно и ме съмнява да може да се ползва. А относно сервизите, не искам до обидя никого, ама всички като видят нов ремък и помпа и отговора е ами щом няма нищо за смяна, не знаем и не може да открием проблема :facepalm.

mitko85 написа:Виж да не опира в долното капаче на ремъка, едва ли е от водната помпа, тя не вие на тласъци. Някой от ремъците ти опира някъде.

Колега ако имаш в предвид капака(долу малкият,който е зад шайбата), който покрива зъбното колело на коляновия вал и него го гледах и не открих видими следи от триене.


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот mitko85 » Нед 10 авг 2014 22:56


Точно за това капаче говоря, ама няма как да го видиш от вътрешната страна без да свалиш пистовата шайба. Нещо не е наместено както трябва, или е разместено по кожуха на ангренажа. Водната помпа няма как да ти вие така, а и в крайна сметка е HEPU. Провери за всеки случай и около пистовия ремък и ролката му какво се случва.
п.п. И аз имах АБУ, и аз съм му сменял ангренажа с помпата, малко е куресто докато се наместят както трябва капаците на ремъка.

Последна промяна от mitko85 на Нед 10 авг 2014 22:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Голф 3 1.6 ABU 93 г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот anonym0us » Нед 10 авг 2014 22:57


Колега, и аз имах подобен проблем на 1.4 абд и няма решение. Също както при тебе, щом загрее, работи като фуражомелка, но когато съм на скорост, няма шум, само на празен ход. Не реших проблема, продадох така колата.


mitko23
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 19 апр 2008 19:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1.6 ABU 93г.свирещ ангренажен ремък?

Мнениеот mitko23 » Чет 14 авг 2014 23:56


И така колеги след много,умуване, слушане и почти оставане без кръст :mhihi проблема е решен и го споделям.
Оказа се, че пластмасата (тази която е захваната към двигателя-голямата с няколкото болтчета) от годините се е деформирала и понеже заради смяната на водната помпа развих всички болтове,за да я махна,опира на две много трудни за откриване места а именно:
1.Зъбното колело на разпределителния бал почти незабележимо трие белега за зацепване на ангренажkrs ремък Изображение
2.При загряване на двигателя овалната част на пластмасатаИзображение(горе при разпределителния вал- на снимката по-долу е отбелязана като 1 ) се трие в разпределителния вал.

РЕШЕНИЕТО: Отвивате болта, зад колелото на разпределителния вал и болта под него и натискате силно и задържате пластмасата на посоченото на снимката място като позиция 2 и завивате отвитите болтове със сила 10NM и звукът като от суперчарджър спира :mhihi .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта