VW Bora седан - проблеми с багажника и ключалката

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот hvp800 » Нед 10 авг 2014 17:47


Точно тази пластина ми се счупи и на мен и аз си взех цялата метална шина от морга и те така. Аз и в момента имам проблем със отварянето на багажника но той идва от окабеляването но това е друга тема.




Потребителски аватар
VW`VENTO
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 21:34
Автомобил: VW BORA 1.9TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Ловеч

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот VW`VENTO » Нед 10 авг 2014 20:18


Същия промлем и при мен.Аз обаче го залепих със лепило 'moment fix' този който е в туби за силикон.Вече година държи здраво и не се е чупило отново. :th_up


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот Bai Sando » Нед 10 авг 2014 20:53


С Поксипол също мисля,че ще се залепи :th_up


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот FELIPE » Съб 06 сеп 2014 14:58


Колеги още на другия ден взех от морга друга ламарина комплект с всичко на нея(моторчето,палеца и лостчетата),всичко бе точно до днес,когато и нейния палец се счупи :eek ,ще пробвам варианта с лепенето,явно е по-надежден.Само да спомена,че оста на палеца е направена неразглобяема,аз престъргах на шмиргел по малката основа(на снимката се вижда голямата,по-малката е от другата страна),дупка, резба и болтче с шайбичка и оста става разглобяема :biggrin .


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот aliyatin.com » Съб 06 сеп 2014 17:28


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=373049&start=15 Ново струва 80лв.Без моторчето!


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот FELIPE » Съб 06 сеп 2014 19:43


Колега кое струва ново 80 лв без моторчето,моторче не ми трябва,вече имам две,иначе номера има и на самата пластина на която се чупи палеца и на ламарината на която са закрепени всички неща.


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот kiro rachnata » Съб 06 сеп 2014 20:22


Аз го залепих със епоксидна смола и метална планка, много е важно да регулираш така че при крайно полужение моторчето да НЕ напъва повече от хода на палчето!


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот FELIPE » Съб 06 сеп 2014 20:50


Ето как се получи при мен
Изображение
Изображение
днес купих от Mетро двукомпонентна епоксидна смола,която стои като пластелин и след втвърдяване позволява обработка, уж с повишена якост и твърдост,алабала...докъде стигнахме,б@хти и колите...иначе Киро какво да регулирам,моя палец,а и тоя,който купих от моргата са работили с години при тези настройки,чудно ми е,особено този палец ,който купих с все багаж ламарини и лостчета,си изглеждаше напълно нормално,даже като нов докарваше визия,а изкара има няма десетина отваряния на багажника,има коли багажника им се отваря по толкова на ден и карат с години,това нашето как е направено,срам,че пише Made in Germany :thumb_down


Потребителски аватар
silven-VW FOREVER
Мнения: 671
Регистриран на: Пон 11 май 2009 22:31
Автомобил: Audi A6 Audi A1
Двигател: FSI TFSI
Местоположение: Козлодуй

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот silven-VW FOREVER » Съб 06 сеп 2014 21:14


Ех Фильооо.. Не ме послуша още първия път като ти казах да не се занимаваш с моргаджийските неща ами направо да мацаш здраво с лепило и това е :smile И на двете се счупи тая гад и на двете го направих с двукомпоментен бизон или момент не помня вече и не са мръднали :beer


Потребителски аватар
kiro rachnata
Мнения: 558
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 18:44
Автомобил: vw
Двигател: бензинов
Местоположение: в средата на България

Re: Bora 2002 ASZ проблем с отключването на багажника

Мнениеот kiro rachnata » Пет 03 окт 2014 20:25


Пластмасовите ябълки на щангичките са на резба и от там можеш да регулираш!


Preso
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 20 авг 2012 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Проблем с багажник.Vw Bora(седан)

Мнениеот Preso » Сря 10 дек 2014 16:46


Здравейте колеги.Проблемът ми е свързан с това че, багажника не се отваря от копчето което е на самия багажник,ами трябва всеки път, :rolleyes да го отварям с ключа
:censored2 много неприятно.
Реших да разглобя кората да видя какво става и забелязах че един кабел се е откачил(този който влиза в машинката) сложих го обратно, но след като затворих багажника и заключих колата , багажника започна да се отключва сам при всяко заключване на колата :beat_butt2 :screwy и алармата се включваше да пищи,и съответно откачих отново кабела който влиза в машинката и нямам проблеми,но багажника не работи... :gruebel
Някой можели да ми помогне ?


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Проблем с багажник.Vw Bora(седан)

Мнениеот aliyatin.com » Чет 11 дек 2014 16:42


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=424756Приятно четене!Кабела сигурно нарочно е бил откачен за да не се активира алармата.Причина прекъснати кабели в маншона на багажника.Намира се в лявата част на капака.


Потребителски аватар
BsLek
Мнения: 117
Регистриран на: Вто 28 фев 2012 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Проблем с отваряне на багажник бора 2001 седан

Мнениеот BsLek » Пон 29 дек 2014 1:44


Погледнах и моя маншон на багажника(левия),сцепен е,много отдавна(прогорен ли е нз изглежда разтопен)виждат се 3 оголени кабелчете но не видях прекъснати,също така до плафона видях и една букса която е откачена но не знам от къде.Моя проблем с багажника е ,че не ми свети плафона и не ми отчита отворена врата,но понякога лампата за багажника на борда отчита ,че багажника е отворен,и ако колата е заключена заводската аларма се активита и започва да бибитка(което не го е правило скоро).Въпросите са ми ако кабелите не са прекъснати а само оголени създава ли проблем и тази букса за какво е и къде се включва?

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Проблем с отваряне на багажник бора 2001 седан

Мнениеот aliyatin.com » Пон 29 дек 2014 13:19


/.Въпросите са ми ако кабелите не са прекъснати а само оголени създава ли проблем/ Проблем е колега!Трябва да ги изолираш един по един.Като отваряш затваряш кабелите дават на късо. Може и от това да се е стопил маншона-предпоставка за пожар!С мултицет провери дали идва ток по кабела за плафона да не ти е изгоряла крушката.


rozeneca
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 21 юни 2009 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Karlovo

Bora - Проблем с багажника

Мнениеот rozeneca » Пет 21 окт 2016 22:05


Здравейте колеги! Наложи ми се да ми боядисат задната броня тъй като я бях ударил леко и да да ми наместят левия стоп понеже беше излезнал леко. Днес като си я взех багажника не иска да ми се отвори :banghead .Бояджията ми каза, че е свалял стопа и според мен най - вероятно е прекъснал някой кабел. Свалях седалките и погледнах и имаше две букси с по две червени кабелчета и и една с три зелени и едно зелено кабелче което виси свободно ( в буксата с зелените кабели няма място за още едно). Иначе като тръгна да отварям багажника се чува как върти моторчето, но не се отваря. Също пробвах и с ключа но пак нищо. Някакви идеи. Благодаря предварително,



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: katila76, владислав и 186 госта