Golf МК2 1.6 73 к.с. чукане от двигателния отсек.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
birdman1
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 10 авг 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Golf МК2 1.6 73 к.с. чукане от двигателния отсек.

Мнениеот birdman1 » Нед 10 авг 2014 23:05


Здравейте колеги, прегледах голяма част от форума и не намерих да е разсисквана тема касаеща моя пробле. Карам Vw Golf 2 1.6 73 к.с. бензин от половин година. Преди месец, докато карах по магистралата се появи странно чукане от двигателня отсек. Спрях и погледнах в двигателя, но нищо не открих, след което тръгнах и нямаше проблеми. След наколко дни ми направи същия проблем, но докато я карах в града. Чуканетп беше толкова силно, че хората по улиците ме гледаха. Чукането е като метал в метал или като с удар на чук върху метал, но не мога да определя от коя част на двигателния отек се чува. Следващите няколко дни нямаше проблем, след което пак се появи пак това чукане, като този път се тресеше лоста за скоростите, волана, а малко след това и цялата кола. Тресенето го имаше не само при движение, но самата кола без волана и педалите се тресеше и, когато спирах на светофарите. Закарах я в един сервиз казаха ми, че е от скоростната кутия, но се разбрахме само да долеят масло, като смятахме, че проблемът ще изечзне, но той още същия ден се прояви. Не смятам, че проблемът е от скоростната кутия, защото скоростите влизат без проблем, а и тя не вие. Върпсът ми дали може някой да ми каже какъв може да е проблемът, защото колата не го прави всеки ден или постоянно и затова не мога да я закарам в сервиз, да я погледне човек, докато чука. Благодаря предварителон за помощта.




Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Golf МК2 1.6 73 к.с. чукане от двигателния отсек.

Мнениеот moimoimoi » Вто 12 авг 2014 5:57


a това чукане как го определяш- на всеки оборот на гумите или по често се чува?

може да е от кутията,някое каре или някой тампон,проверете и дали са затегнати всички болтове-на гумите, на каретата,централната гайка на полуоската


birdman1
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 10 авг 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf МК2 1.6 73 к.с. чукане от двигателния отсек.

Мнениеот birdman1 » Вто 12 авг 2014 21:14


Когато чука се засилва с увеличаване на скоротта, проверил съм болтовете на гумите, но те са затегнати, а и проблемът не го прави постоянно, днес сутринта ми го направи, но като се прибирах от работа нямаше проблем



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ishodov и 87 госта