Помогнете...Какъв цвят ми е голфа....

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
nikibol
Мнения: 123
Регистриран на: Чет 15 дек 2005 0:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Помогнете...Какъв цвят ми е голфа....

Мнениеот nikibol » Вто 03 апр 2007 17:37


Здравейте.
Притежател съм на ГОЛФ 3 /1994 год. 10 месец. Имам да боядисвам няколко части по къпето му, но не мога да намеря никъде кода за цвета на боята. Цветът е мн. тъмно зелен металик. Може ли някой да ми даде някакъв каталог по който да определя кода на боята.
Благодаря ви предварително.




Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Вто 03 апр 2007 18:03


http://www.doppel-wobber.de/farbe3.html

Също така номерът на боята ( според Фау-Ве спецификациите ) го има на лепенката в багажника ти и в сервизната книжка.


Потребителски аватар
nikibol
Мнения: 123
Регистриран на: Чет 15 дек 2005 0:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Сори, но... няма ...

Мнениеот nikibol » Вто 03 апр 2007 19:03


Muncho написа:http://www.doppel-wobber.de/farbe3.html

Също така номерът на боята ( според Фау-Ве спецификациите ) го има на лепенката в багажника ти и в сервизната книжка.

Табелата в багажнока липсва, а няма и сервизна книжка. В програмата е няма. Все пак благодаря. Ако имате някаква друга информация... благодаря ви предварително.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Вто 03 апр 2007 19:19


Ами ако ти трябва да боядисваш нещо по колата,просто иди в някои магазин за автобои.Там хората обикновено са запознати с цветовете на VW,а дори и да не познаят винаги можеш да оставиш капачката на резервоара и ще ти напаснат боята по нея :wink: .


Потребителски аватар
zexer
Мнения: 308
Регистриран на: Нед 07 авг 2005 15:33
Автомобил: Golf2
Двигател: 1.3 MH
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот zexer » Вто 03 апр 2007 19:54


andro_v написа:Ами ако ти трябва да боядисваш нещо по колата,просто иди в някои магазин за автобои.Там хората обикновено са запознати с цветовете на VW,а дори и да не познаят винаги можеш да оставиш капачката на резервоара и ще ти напаснат боята по нея :wink: .

Точно така. С капачето на резервоара на мен ми направиха едно спрейче. Цвета стана точно като на колата и въобще не си личи къде съм пръскал (то си е и отдоло почти де ама все пак бях очуден от приликата :) )
Магазина се намира до Търговската гимназия от др. страна на улицата :) Точно на кръстовището със светофара.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Вто 03 апр 2007 20:20


Да,точно така,въпросният магазин е много добър.
Също препоръчвам този срещу Папараци.
Също така на улицата на х-л Лайпциг,почти до кръговото с бул.Васил Априлов,от дясната страна в посока кръговото също има магазин за автобои.Също го препоръчвам - даже обикновенно в този магазин има готови спрейчета по 10 лв (металик),докато поръчковите са по около 25.
На никого не препоръчвам обаче да работи със спрей.Нито боята е абсолютно същата,нито налягането е същото,както при пистолет и разбира се разпръскването е далеч по-зле от пистолета.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Вто 03 апр 2007 20:35


Амммм... веднъж си раглобих вътрешното на жабката, че да видя има ли изведени жици за плафонче за осветление вътре!
Така и не видях, защото от там изпадна едно листче, което имаше изписано нещо на немски и кой знае защо ми се стори важно!
Още не бях регистриран тук, така, че ми трябваха цели 3-4 часа, за да се сетя, че това листче, което седяло на пластмасата на жабката е същото, каквото имам и залепено в багажника.
Ако ти се занимава, развий винтчетата... може и при теб да я има.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 228 госта