Golf MK5 комби (1K5) 2009г. 105ps-повдигане на автомобила

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
stoyno01
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 05 яну 2013 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Golf MK5 комби (1K5) 2009г. 105ps-повдигане на автомобила

Мнениеот stoyno01 » Нед 17 авг 2014 16:50


Зравейте,от 2 години имам голф 5 комби,но е много нисък за нашите пътища и вече го поостъргах отдолу.Ще бъда благодарен на всеки,който сподели опит или изкаже мнение по въпроса.Пружините ми са с маркировка:предни-три червени и една бяла(някъде я водят сива) и задни-една синя и три бели точки.Имам и снимки,ако е необходимо.Навсякъде чета как може да се свали,но никъде не прочетох за повдигане.Знае ли някой нещо по въпроса.Благодаря предварително.




thetodor
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 17 окт 2013 17:20
Автомобил: E46 M3 and C5 A6
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 5 kombi, (1K5) 2009 g,105 ps,-повдигане на автомоби

Мнениеот thetodor » Пет 22 авг 2014 14:21


Колега, аз ти препоръчвам да не се занимаваш. Всичко в окачването на колата е изчислено по някакъв начин и ако вдигнеш височината, колата няма да се държи на пътя както трябва.

Просто избягвай стръмни рампи (или когато се налага, минавай по диагонал по тях - така няма да опре отдолу), минавай бавно през "легнали полицаи", не се качвай на високи бордюри и т.н. Аз вече от доста време съм свикнал да карам ниски коли (и по-ниски от твоята) и вече никога не ги остъргвам отдолу, нито закачам броните по асфалта или по бордюри. Просто се свиква. Не е толкова голям проблем.

Това си е моето мнение, де... Иначе инфо за различните видове пружини нямам.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Golf 5 kombi, (1K5) 2009 g,105 ps,-повдигане на автомоби

Мнениеот tdi fen » Пет 22 авг 2014 17:40


винаги може по-висока да стане има пружини пакет лоши пътища има за 4x4 който също са високи ако дадеш една снимка на лепенката в багажника или тази в сервизната книжка няма да има нужда да гадаем сага със какво е


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK5 комби (1K5) 2009г. 105ps-повдигане на автомобил

Мнениеот PzKpfW » Вто 26 авг 2014 21:31


Според мен най-бързия, евтин лесен и лесно обратим вариант е т.нар coil assisting аir springs. Това са въздушни възглавници, които се вкарват вътре в пружината и се надуват до желано налягане. Твърдо съм решил да оборудвам моя Голф с такива.

http://www.amazon.com/Firestone-W237604100-Coil-Rite-Kit/dp/B000CMEXFY/ref=pd_rhf_ee_p_img_1


stoyno01
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 05 яну 2013 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf MK5 комби (1K5) 2009г. 105ps-повдигане на автомобил

Мнениеот stoyno01 » Сря 27 авг 2014 6:29


Здравейте,благодаря на всички,които отговориха на запитването ми.През това време направих това,с което трябваше да започна- ходих във фолксваген и там по талона на колата ми извадиха всичко каквото има (и каквото няма) в колата ми.Оказа се,че е със спортно окачване и ако искам да я повдигна трябва да сменя пружините и амортисьорите с нормални.Само,че офертата им беше много солена,но това е поправимо.Но започвам да се замислям за съвета на колегата,който ми казва да я оставя така и да внимавам повече.За това оттеглям темата като още веднъж Ви благодаря.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 189 госта