Golf MK2 -Спирачки-Неприятни звуци (Накладки може би?)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Борис Георгиев
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 09 ное 2010 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Golf MK2 -Спирачки-Неприятни звуци (Накладки може би?)

Мнениеот Борис Георгиев » Пон 18 авг 2014 21:00


Здравейте на всички запалени и не толкова запалени фенове на VW.От доста време си следя форума гледам,струвам(възхищавам се) на хората тук.Рядко пиша тъй като не съм компетентен по повечето теми но ми е интересно и приятно да преглеждам разни неща.Сега ми се налага да потърся съвет доколкото е възможно да ми помогнете от тук,надявам се да успея да си опиша проблема максимално ясно.
Малко предистория,колата която притежавам в момента е голф 2 по талон я пише 1390c по кода на мотора излиза 1.6EZ пише 55KW/h и дата на първа регистрация 1990г.Има АГУ Ловато поставено веднага след като я закупихме.Возилото остана баща ми(бог да го прости) и постоя пред блока известно време докато извадя книжка преди 2-3 години.Сега я карам,сменил съм предните амортисъори защото старите бяха изпуснали ,радиаторчето на парното,съеденител,идва ред на смяна на масло,но в последните дни ми излезе друг проблем за който всъщност и пускам темата.
Цялата история почва преди около 2 седмици когато се появи леко "скръцване" от предната част на колата и така 2-3 пъти(да поясня,че работата ми е на 3 минути от вкъщи и за тея 2 седмици колата е карана има няма 3-4 пъти на къси разстояния само).ОТ ония ден по-точно 15 август на селото имаше събор и закарах майка до там като се прибрахме след 3-4 часа,до тук проблеми никакви.На другия ден 16 август ми се наложи пак да отида до селото речено-сторено,отивам връщам се проблеми няма.Вечерта на 16 съм на курбан при роднини тръгваме с колата,потеглям да излизам от паркинга и при натискане на спирачка за да изчакам да се включа в движението се чува едно като триене,стъргане(знам ли аз точно)наи-вече от предна дясна страна,потеглям и нищо всичко е добре...Пристигаме на мястото спирам да паркирам пак същатата работа едно триене странен звук.След курбана като се прибирахме след всяка спирачка имаше триене дори като я пусна известно време след това продължава да дере.
Като цяло беше късно колата не съм я поглеждал,Неделя работя,днес бях на работа.Оставил съм я да стои пред блока утре пак съм на работа до тъмно ,в други ден ми се очертава свободен и мисля да я поглеждам,ма като и бъкел си нямам от тея неща ще тряя да се допитвам до някой.Първоначално мисля да отида на канал да видя да няма някакъв видим проблем от долу като погледна,според мен това ще да е накладки за смяна не смея да я карам да не заминат и дисковете.Канала е около 500 метра от нас кажете да я карам ли или да не рискувам и да викам на место да види някой дето разбира.Възможно ли е да е друго нещо по начина по който го описвам или да се насочвам към спирачната система. Дано съм успял да ви обясня какъв точно е проблема и каква ми е идеята. Благодаря предварително !! Поздрави

Последна промяна от ivostefanov на Пон 18 авг 2014 22:39, променено общо 1 път.
Причина: Придържай се към темата шаблон.




Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf MK2 -Спирачки-Неприятни звуци (Накладки може би?)

Мнениеот anrus » Вто 19 авг 2014 5:22


Поведението прилича на задържащи накладки. Свали ги и почисти водачите.


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Golf MK2 -Спирачки-Неприятни звуци (Накладки може би?)

Мнениеот apolon » Вто 19 авг 2014 6:14


Може и да е от водачите,но по-вероятно блокирало бутало(в цилиндъра) на спирачния апарат.Няма к'во да се гледа на канал-смъкваш гумата и имаш достъп за работа.Ако е блокирал апарата(буталото не се връща)-смъкваш,разглобяваш,почистваш и сменяш чарковете(уплътнения и др.)с ремонтен комплект(продават се такива).Другия вариант-сменяш апарата с нов.Успех и :beer


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK2 -Спирачки-Неприятни звуци (Накладки може би?)

Мнениеот ktamen » Вто 19 авг 2014 6:27


За спирачките наистина няма нужда от канал. Възможно е звука да е от свършили накладки - демек трие се метал по метал, но е по-вероятно както вече ти писаха блокирало цилиндърче, още повече, че цилиндърчето е стояло неподвижно в продължение на години.


Explode12
Мнения: 309
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 20:05
Автомобил: MK2
Двигател: RP
Местоположение: Варна

Re: Golf MK2 -Спирачки-Неприятни звуци (Накладки може би?)

Мнениеот Explode12 » Вто 19 авг 2014 7:31


И aз мисля че зaдържa..ремонтa не е много труден и скоро и aз ще го прaвя(пaк нa мк2), тaкa че си вземи 2 ремонтни комплектa и сменяй..можеш и нaклaдките дa смениш aко сa тръгнaли :)


Потребителски аватар
Борис Георгиев
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 09 ное 2010 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич

Re: Golf MK2 -Спирачки-Неприятни звуци (Накладки може би?)

Мнениеот Борис Георгиев » Съб 23 авг 2014 14:38


Здравейте пиша с малко закъснение,но работя в сладкарница и тея дни много сватби и банкети та ни съсипаха от работа и нямах време да ви информирам какво става.Значи като цяло накладките бяха заминали отвсякъде,даже имаше леки поражения по диска но за сега съм сменил само накладките(диска е шлайфан и май-май е пред смъртен одър,ще се сменяват).Предварително се бях запасил със Спрей против ръжда и 2 чифта накладки които от местния магазин за авточасти ми стъпиха на 30 лв двете.Зет ми ги смени докато бях на работа труд не съм плащал,каза,че на едното цилиндърче е видял малко зор докато прибере та се наложило да развива и пропката отгоре,след това едно обезвъздушаване и сега голфи е със спирачки :a045 .На пролет живи и здрави най-вероятно ще сменяваме и дискове и маркучи,че по колата доста неща са тръгнали и 1 по 1 изчистваме,знаете трудни времена са.Та така проблема е решен (или поне за момента :mhihi ) Темата може да се затвори да не се зацапва излишно. Поздрави ! :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта