Golf MK3 1.6AEK 95г. - Прискърцване при неравности - Видео

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Golf MK3 1.6AEK 95г. - Прискърцване при неравности - Видео

Мнениеот Gencho87 » Сря 20 авг 2014 16:58


Здравейте колеги,

Мисля, че в този случай не е от значение, но - Голф 3, 95 г., 1.6 - АЕК, 101 к.с.
Та имам един досаден проблем с едно прискърцване при минаване през неравност.
Проблема установих, че е от задно ляво колело, защото при преминаване през някаква неравност след като мине задно ляво се чува ясен и отчетлив прискърцващ звук (качил съм връзка към видео под текста), не винаги се чува звука и не при всяка неравност, но в повечето случаи е при леко завит наляво волан. Свалях всички колелета, за да видя дали има нещо видимо нередно - не видях. Единствено ми направи впечатление, че главините отзад имат лек луфт при напън настрани (разклащане), но той е съвсем лек и го има от както притежавам колата (около 4 години), а съм се консултирал - всички ми казват, че е нормално да го има луфта, а това прискърцване го слушам от няколко месеца (тази пролет). В самото видео звукът може да се чуе на 00:42 и на 01:04 - набиващо се в ушите и еднократно, когато минава задно ляво колело през неравността.
Едва ли би се установил по този начин проблема, но искам да чуя Вашето мнение, преди да отида в някой сервиз и да сменя частите по половината окачване :scare3

Видео:
http://vbox7.com/play:eeca1118de

Благодаря предварително!
Поздрави!

Последна промяна от Gencho87 на Сря 27 авг 2014 12:48, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Г3, 95 г., АЕК - 1.6 - Прискърцване при неравности

Мнениеот anonym0us » Сря 20 авг 2014 17:01


Единствено ми идва на акъл, да не би тампоните на задния мост, да са напукани, и от тях да идва този шум. При мен имах подобен шум, но беше отпред, и идваше от тампоните на стабилизиращата щанга. :gruebel


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Golf MK3 1.6AEK 95г. - Прискърцване при неравности

Мнениеот emo-gar » Нед 24 авг 2014 9:19


Иди на някоя мивка,опръскай я щателно отдолу с вода и веднага след това повтори "теста".Идеята ми е,че ако е нещо "гумено"-след овлажняване обикновено спира да скърца за известен период.


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Golf MK3 1.6AEK 95г. - Прискърцване при неравности - Вид

Мнениеот Gencho87 » Сря 27 авг 2014 12:47


Колеги,

благодаря за отделеното внимание, но изглежда не е тампон (нещо гумено), понеже мокрих отдолу и ефекта беше почти нулев, може би леко заглушено, но пак го имаше. Тези дни започна и да прихлопва пак от там, амортисьора го проверих не мърда изобщо, почвам да си мисля, че ще е лагера на главината.

Заснех друг клип, понеже му хванах цаката да го накарам да скърца, след като започна да се усилва.
При леко странично поклащане се чува само луфта, за който бях споменал в първия пост, а като усиля натиска започва да се чува и скърцането. Не знам дали тоя луфт има нещо общо с появилото се прихлопване, но май ще се ходи вече на майстор.

Ето видеото - http://www.vbox7.com/play:8d375d3fcc


Потребителски аватар
toci_81
Мнения: 189
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 16:18
Автомобил: Golf 5 Plus TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Ботевград

Re: Golf MK3 1.6AEK 95г. - Прискърцване при неравности - Вид

Мнениеот toci_81 » Сря 27 авг 2014 20:34


здрасти колега.дали има грес вътре в лагерите,знам че ако няма ще вият,ама знае ли човек трябва да се провери.има и друг вариант лягаш под колата,и някои приятел клати колелото,а ти започваш да се ослушваш от къде идва шума,може и с едно фенерче да светиш и гледаш да няма нещо хлабаво.аз така бих направил.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Golf MK3 1.6AEK 95г. - Прискърцване при неравности - Вид

Мнениеот emo-gar » Чет 28 авг 2014 8:53


Хм,предлагам друга "теория"-поради нарасналият луфт в задните лагери,следва "мърдане" на спирачния барабан-оттам докосване по спирачките....
Относно луфта-избий капачката на съответната главина(да е вдигнато на крик колелото),приготви си нов шплент-може и старият,ако го свалиш внимателно,с камък-май беше 24 или какъвто там трябва:БЕЗ ДРЪЖКА И ВСЯКАКВИ УДЪЛЖИТЕЛИ,обираш луфта-така че при клатене на гумата да уцелиш момента на "0" хлабина.Слагаш шплента,допълваш грес в капачката.Ако не ти пасне точно процеп на гайката с отвора на оста-дотягаш до първия възможен процеп.Има много описани процедури за това стягане,то шайбата отдолу да се мести,до индикатори на оста...аз съм прилагал почти всички...По описаният начин(гол камък и ръка)-се получава,без особена опасност от пренатягане на лагера.
Използвай момента да прецениш по шум състоянието на лагерите..колкото и субективно да е.


Потребителски аватар
toci_81
Мнения: 189
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 16:18
Автомобил: Golf 5 Plus TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Ботевград

Re: Golf MK3 1.6AEK 95г. - Прискърцване при неравности - Вид

Мнениеот toci_81 » Чет 28 авг 2014 11:29


тои отзад е с дискове.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта