Golf MK4 1.8T проблем ASR, проверка на N75 ???

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Golf MK4 1.8T проблем ASR, проверка на N75 ???

Мнениеот feniksgod » Сря 20 авг 2014 19:40


Здравейте колеги има ли начин, да проверя дали клапана N75 функционира правилно ?
Колата ми набива тази грешка, ПОНЯКОГА : http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00575
00575 - Intake Manifold Pressure: Control Limit Not Reached

Питам, защото имам един странен проблем. Сложих си преди 1 година ASR. И съм нямал с него ядове до сега. Скоро излезнах на дълъг път и открих на магистралата, че ASR се включва към 100км/ч и почва да мига лампата и колата не върви. До към 140км/ч така със сетни сили ги дига. Просто ASR души колата. Това беше преди 1 месец някъде.
Миналата седмица отново пътувах на дълъг път и отново този проблем. Този път обаче колата ускори до 160км/ч и повече не искаше, дигна и 4500 оборота само, това на 5-та предавка. Проблема е гаден, защото реално не можеш да караш на дълъг път, след 80км/ч нагоре почва да мига лампата на ASR и това си е.
До тук за да премахна проблема съм направил следното: проверка за boost leak и да пръсна дебитомера със спрей за дебитомери. Държа да подчертая, че дебитомера е купуван нов от VW и не мисля, че е от него. Другото, което реших да направя е да видя датчиците на ABS каква скорост отчитат, дали някой не лъже, че някое колело превърта и затова да се включва ASR. Тествах, за съжаление не много успешно но до 80км/ч разликите м/у колелата са в рамките на 1-2км/ч, което предполагам е просто закъснение от VAGCOM-ма.
Забравих да допълня, първият път като ми го направи, откачих и закачих дебитомера на колата, за да изключа ASR-ра и нямах ядове. За съжаление нямам друг начин да го изключа, защото копчето не ми е свързано, не открих човек в София, който може да го свърже. :(

Мерси на всички предварително за оказаната помощ. :th_up




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 243 госта