Golf MK3 1992г. АBS - проблем с бензиновата помпа

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
m_mitko
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 24 яну 2008 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище

Golf MK3 1992г. АBS - проблем с бензиновата помпа

Мнениеот m_mitko » Сря 27 авг 2014 20:02


Здравейте колеги. Преди около 2 месеца бензиновата помпа отказа след като не бях карал колата няколко дена. Свалих я чукнах я леко и проработи (марката е Keshan, предполагам китайска, слагана е преди около 3-4 години). Сложих я карах около седмица и пак след пауза от 2-3 дена без да карам колата помпата отказа. Купих нова Meyle карах я няма и месец и тя сдаде багажа след като отново не бях ползвал колата няколко дена. Колата е с газова уредба с релета на дюзата и помпата, има винаги от 10 до 15л бензин (бензина е на около 2 месеца). В кошницата имаше бензин над половината, в маркуча за излишно гориво също имаше. Измерих напрежението при даване на контакт е 12,5V, при запален двигател не съм го мерил защото бях смъкнал помпата и газовата бутилка и просто нямаше как. Забелязах че след като минат тези 1-2 секунди през които релето подава ток на помпата, има остатъчно напрежение от 0,12V което постепенно спада до 0,04V. Горивния филтър не е сменян от както купих колата през 2007г, но има добро налягане в маркуча който влиза в моното. През това време да съм минал около 10-15хил. км. на бензин преди да сложа газовата уредба. Предполагам или филтъра е за смяна или помпата е менте. Само не знам дали това остатъчно напрежение не може да прави някакъв проблем. Ако има някой запознат ще съм му благодарен да сподели.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK3 1992г. АBS - проблем с бензиновата помпа

Мнениеот radotom » Сря 27 авг 2014 20:54


m_mitko написа:Само не знам дали това остатъчно напрежение не може да прави някакъв проблем.

Извинявай, ама при положение, че оригинално 'остатъчното напрежение' при работещ мотор е около 13.5V, нали не мислиш, че 0.0_нещо_си ще може да създаде проблем
А и все с мисля, че ти лъже нещо уреда.
Освен ако го мериш преди релето на помпата това напрежение


Потребителски аватар
m_mitko
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 24 яну 2008 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище

Re: Golf MK3 1992г. АBS - проблем с бензиновата помпа

Мнениеот m_mitko » Сря 27 авг 2014 21:00


Не съм жичкаджия и за това питах за остатъчното напрежение. Мерих го след релето което спира помпата. Уреда не е от най качествените.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chriss, lubomir911, tdi fen и 74 госта