Golf MK3 GT 1996г. - проблем с ел. прозорците.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Golf MK3 GT 1996г. - проблем с ел. прозорците.

Мнениеот Супер Ицо » Чет 28 авг 2014 17:40


Да започнем с предните. Левия като го свалям поскърцва леко,но като тръгна да го вдигам скърца,че майката си трака. Десния като тръгна да го свалям около средата сякаш леко пропада и като тръгна да го вдигам,спира по средата и се връща долу,понякога си се качва без проблеми но МНОГО рядко. За да го кача до горе трябва на прекъсвания да го кача до половината и тогава нормално да го вдигна. Ама нанайси ... като стигне до горе лудия джамек решава да тръгне надолу :death Ще кача клип за да видите по-добре,че като знам как обяснявам :bishop

За задните хвърлих 120 лева за да ги оправя. Добре тръгнаха,ама сега път задния десен хич не реагира,нито с копчетата на таблото,нито с копчетата на дръжката. Възможно ли е да има нещо откачено? Моторчето не е давало признак че е болно и чу ще му е нужен чичо доктор,просто си спря :gruebel




Потребителски аватар
toci_81
Мнения: 189
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 16:18
Автомобил: Golf 5 Plus TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Ботевград

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем с ел. прозорците.

Мнениеот toci_81 » Чет 28 авг 2014 18:51


здрасти колега.за задните провери в маншона където влизат кабелите да няма някои прекъснат.за предният които скърца намажи по шините където минава водача с грес.


Потребителски аватар
Aleksey
Мнения: 168
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 20:55
Автомобил:
Двигател: 1996 ABF
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем с ел. прозорците.

Мнениеот Aleksey » Чет 28 авг 2014 19:06


Трябва да нагласиш водачите на самото стъкло, има вероятност стъклото да не е точно хоризонтално а да е под лек наклон, за това не се вдига добре стъклото.Напръскай всичко със някаква смазка.


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем с ел. прозорците.

Мнениеот zloby3400 » Чет 28 авг 2014 20:28


И предните ще ги оправиш като хвърлиш още 110 -120 лева....Около 55 лева е един механизъм в Ауто плюс. / без моторчето/ .


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Golf 3 GT 1996г. - проблем с ел. прозорците.

Мнениеот Gencho87 » Съб 30 авг 2014 21:54


Това с ел. прозорците на Г3 е голяма сага. Аз сменям горе долу по един ляв и един десен отпред на година. Монтирам ги както трябва, центрирам стъклото и като мине някъде година и почват да пристъргват и олеквам с по 60-80 лв. за единия (без моторчето).
Мога да дам един съвет на колегите с ел. стъкла - като ги сваляте не ги оставяйте да се отворят сами до долу, понеже при мен съм забелязал, че винаги ми се чупят на едно и също място ето тук - http://prikachi.com/images/943/7572943D.jpg, явно като слезе до долу се напъва много механизма и се чупи посочения накрайник до ролката за жилото. За целта лично аз ги пускам да слизат и на около 4 пръста от дъното ги спирам и си ги смъквам на тласъци до долу - без да удря дъното - по този начин успявам да изкарам поне една година :death
Преди няколко дена се заблеях и като свалях десния забравих да го спра на смъкване - чу се едно дръН и съответно като го качвах почна да стърже яко и сещайте се какво следва, щото в момента слиза една педя и заяжда по надолу не иска.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта