Проблем с парно Голф 3 РЕШЕН ТЕМАТА ЗА ТРИЕНЕ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vasex
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с парно Голф 3 РЕШЕН ТЕМАТА ЗА ТРИЕНЕ

Мнениеот vasex » Вто 08 яну 2013 18:45


Имам проблем с парното колата е Голф 3 1.4 АБД проблема е следния:
Подавам газ имам парно,не подавам газ нямам парно? Що е то???? :042:

Последна промяна от vasex на Нед 20 яну 2013 11:59, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот teddy » Вто 08 яну 2013 18:47


радиаторче, дупки на клапите или водна помпа, по-малко вероятно!


Потребителски аватар
vasex
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот vasex » Вто 08 яну 2013 19:00


так интересни факти са това че входния маркуч на радиаторчето е по хладен от изходния по същич начин са и маркучите към изпарителя въпреки че съм стеснил тръбата за да вкарва повече в радиаторчето другото което е губи ми антифриз течове видимо от никаде няма свалил съм капака на ангренажа да наблюдавам как варти водната и др което е като загася колата маркучите се одарвят и като истине се отпускат :bishop


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот radi_nrj » Вто 08 яну 2013 22:35


Теча може да е в купето ;)


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот tot_1425 » Сря 09 яну 2013 7:17


Моята изпускаше по малко от фланеца(таралежа).Открих теча като се поусили и то на не много загрят двигател-на студен или горещ не се вижда нищо-или не тече или се изпарява.Вижда се мястото на теча-това червеното е силикона с който намазах при сглобяването.http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/534061_430359717018147_482409110_n.jpgАко тече от там тук съм описал как се оправя :http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=360092


Потребителски аватар
vasex
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот vasex » Сря 09 яну 2013 8:11


не е от там като сменях термостата свалях целия тройник и аз съм го обогатил със силикон и от там нямам проблеми :) и в купето нямам течове има ли вариант някаде около водната помпа нещо да не е наред


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот Iezekil » Сря 09 яну 2013 10:04


Ако си сигурен в това което казваш,че входния маркуч е по-студен от изходящия....излиза,че се върти на обратно водата...
Ако има парно като даваш газ,а няма на обороти,ако губиш вода от преливникае водна помпа или пробив.
Пробива може да е по някой радиатор или маркучето зад моното/в частност гарнитура/.В този случай се получава въздушна възглавница.
Първата ти работа е да извадиш тънкия маркуч от разширитела,слагаш го вътре в гърлото/отвил си капачката/ и докладваш какво се случва на обороти с него.И какво на средна газ.
Вариантите са 3-или тече вода,или излиза вода с мехурчета въздух,или нищо не илиза на тихи обороти.Тогава пък аз ти казвам какъв е проблема.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот radi_nrj » Сря 09 яну 2013 10:32


Бръкни под таблото и опипай мокета.


Потребителски аватар
vasex
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот vasex » Сря 09 яну 2013 18:10


значи колега днеска продухах радиаторчето с парострука излезе малко мръсотия долях антифриз колкото трябва що годе парното се закрепи но пак почва да изчезва по малко :( напрайх така както ми каза с маркучето когато е без газ излиза струйкана половината маркуче придружена с мн малки мехурчета когато е на средни обороти си тече хубава струя :bishop


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот Iezekil » Сря 09 яну 2013 21:18


Лоша работа,но понеже е хубаво да сме сигурни направи още един тест.Щото вариантите пак са 3.
Пробвай дали се надуват много маркучите колата като позагрее.След това отвърти капачката на казанчето и виж дали парното е по-добре на отвита капачка.Ако тръгнеш на път я завий наполовина,но без да я затягаш.Виж парното по-добре ли е .
Тея мехури говорят,че влиза въздух от някъде.Понеже радиатора на парното е по-високо бягат там и нямаш парно.Като дадеш газ успяват да излязат..Сега задачата е да разберем от къде е теча.
Аз мисля,че е от преливника,докажи го по някакъв начин.То всъщност като махнеш пластмасата на казанчето трябва да се види.Опитай да душиш в казанчето на какво мирише-на газ ли,на изгорели газове ли,на нищо ли.Вариантите както казах са 3-или от изпаритела надува газ,или от гарнитура,или/а дано/ имаш някъде дупка.
Ако искаш отиди на сервиз с газ анализатор или реактив да проверят за газове,също може и за газ.Това което можеш да направиш още е да се ослушваш при загряла и угасена кола за свистене.Също огледай и радиатора много внимателно за влага.От някъде ти дърпа въздух колата,ако приемем че останалото е наред.
За изпаритела също има вариант за проверка сам.Просто спираш газта от бутилката,изчакваш да угасне колата и продължаваш на бензин.
За всеки случай можеш да провериш свещите,дали има измита,пожъртяла,близни конденза от ауспуха дали сладни.
Можеш да оцветиш антифриза с нещо безопасно и червено-например боя за яйца и да огледаш внимателно коша за белези от теч.Не забравяй и маркуча зад моното,той ако се спука пръска на колкторите и изпарва директно.
Това е от мен з самодиагностика,разбира се можеш да идеш при майстор.Но докато не видиш доказателства,че е гарнитура-не се оставяй да я разглабят.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот Kuncavia » Сря 09 яну 2013 22:23


Аз имах същия проблем на служебното C15 (без климатик/климатроник) И един хубав ден както си карам изведнъж... топлина в краката и се кефа, но започна да пари. Парното изтече в краката ми :banghead: След това я продадохме mhihi


Потребителски аватар
vasex
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот vasex » Сря 09 яну 2013 22:56


нямам течове по мокета от парното :) благодаря на колегата Iezekil за даденото инфо ще последвам всичко което каза и ще дам отг :bishop


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот genov1 » Чет 10 яну 2013 10:01


vasex написа:так интересни факти са това че входния маркуч на радиаторчето е по хладен от изходния по същич начин са и маркучите към изпарителя въпреки че съм стеснил тръбата за да вкарва повече в радиаторчето другото което е губи ми антифриз течове видимо от никаде няма свалил съм капака на ангренажа да наблюдавам как варти водната и др което е като загася колата маркучите се одарвят и като истине се отпускат :bishop

Гарнитура глава


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот radi_nrj » Чет 10 яну 2013 11:35


Ако не установиш никакви течове гарнитура ще да е.


Потребителски аватар
vasex
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с парно Голф 3

Мнениеот vasex » Чет 10 яну 2013 20:24


проблема решен :)незнам същност маркучите на парното ако се обърнат дали оказва влияние но явно при мен си е оказало, огледах днес голфа на една колежка загледах се в таралежа с маркучите после погледнах моя и се оказа че маркучите на парното са ми обърнати оправих ги и сега в колата не се диша коренна разлика има сутринта нямах почти никакво парно следобяд не се диша :D :bishop благодаря колеги за препоръките ще ги имам впредвид за напред :bishop



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 214 госта