Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
vesk0
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот vesk0 » Съб 30 авг 2014 15:18


Здравейте колеги, проблемът е следния:

Първо искам да кажа, че колата НЕ Е 4х4, и всичко по предницата и задницата на колата е сменено преди месец, а проблемът е от няколко дни. Изминал съм към 800км.

Когато подам рязко газ, колата завива рязко на ляво, воланът прави около половин оборот.(Ако се качи да кара някой, който не знае при рязко подаване на газ воланът може да му счупи ръцете и човечецът да излети от пътя.) Интересното в случая е , че като освободя от скорост или си махна крака от газта, колата си върви направо, при натискане на спирачките колата отново спира направо без да трепне волана. При плавно подаване на газ колата плавано завива на ляво, съответно и волана завива плавно. Колата си завива на ляво, независимо дали ESP-то е включено или изключено.

Отидох при няколко майстори и всички ми казаха, че проблемът е в предницата, казвам и че всичко съм сменил, те преглеждат колата, виждат, че всичко съм сменил и ми казват да отида на реглаж, отивам на реглаж и ефекта е нулев, при подаване на газ колата завива на ляво.
Отново обикалям всички майстори и те пак ми казват за предницата и да направя наново реглаж, отивам при други майстори за реглаж и ми казват, че на колата и няма НИЩО, и че проблема може да е от гумите. Разменям гумите ефекта е нулев колата отново завива наляво. Гумите не са износени.

Както споменах всичко е сменено всички тампони, накрайници, шарнири, маншони, тампони заден мост, задни амортисьори общо взето всеки майстор се лови за главата и не може да ми даде обяснение защо колата завива наляво.
При закачване на Ваг Кома, няма грешки, също тестваха, че всички гуми се въртят с еднаква скорост при движение, градусите на волана са ОК.

Колеги моля Ви ако имате идея от какво може да е проблема, да го споделите.




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Golf 4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот phantom_ » Нед 31 авг 2014 7:34


Мaхни ремъкa нa хидрaвличнaтa помпa и пробвAй дa кaрaш без нея,сaмо зa тест.И aко се окaже че не го прaви ,вече ще е ясно че или помпaтa или рейкaтa icon_idea Тaкa от рaзтояние зa друго не се сещaм :rolleyes


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Golf 4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот mrpetrov » Нед 31 авг 2014 8:57


Като чета, колега, само ти стискам палци да не се окаже проблем вътре в скоростната кутия, че ще е жалко да трябва тя да се смъква и цепи след като си подменил всичко покрай нея...
Успехи!


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Golf 4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот phantom_ » Нед 31 авг 2014 9:18


Нa място кaто и подaвaш гaз прaви ли го, или сaмо кaто е в движение нa по ниските предaвки? :rolleyes


vesk0
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Golf 4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот vesk0 » Нед 31 авг 2014 16:48


Колата го прави САМО в движение и САМО при ускорение, без значение на коя скорост тоест когато има силен въртящ момент завива рязко наляво, когато наближи 5000 оборота отслабва въртящия момент и завиването наляво продължава, но вече не чупи така волана, след това вкарвам следващата скорост и нещата се повтарят ( волана може да ти счупи ръцете )

Утре ще ходя отново да гледат предницата и тампоните, само че при друг майстор, при който още не съм ходил, защото един приятел ми каза, че може тампона да се гъне при натоварване и ако съм попаднал на някое менте било възможно.


vesk0
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот vesk0 » Пон 01 сеп 2014 21:23


Колеги, днес ходех при двама майстори и единият ми каза, че за 1000км са ми са се износили яко задните тампони на носача и тряба да ги сменяме с плътни, а за предните нямало плътни и ще трябва да сложим обикновени.
Втория майстор ми каза, че няма как колата да дърпа при износени задни тампони, даже да са скъсани напълно колата няма да завива,а само ще клопа и вероятността е само от предните.
Колеги дайте съвет какво да правя........


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот phantom_ » Вто 02 сеп 2014 18:37


Както ти е писал колегата по горе,може и диференциала да е блокирал някак, и само едното колело да върти :rolleyes Пробвай като я вдигнеш на крик-което колело е във въздуха само то трябва да върти,ако върти другото значи има проблем.Но задължително изключи ASR ESP системата icon_idea


icorainbow
Мнения: 203
Регистриран на: Чет 30 дек 2010 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот icorainbow » Чет 04 сеп 2014 16:08


:eek Това с диференциала, независимо обикновен ( а той най-вероятно е такъв) или с блокировка е просто невъзможно :screwy ! Виж си предните тампони, накрайниците на кормилните щанги ( при мен от износен накрайник увличаше на една страна), реглаж на предница и другия вариант хидравличната рейка!


icorainbow
Мнения: 203
Регистриран на: Чет 30 дек 2010 11:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот icorainbow » Чет 04 сеп 2014 21:14


Веско, предполагам от ника ти така се казваш, малко глупаво предложение, но виж и гумите предните еднакво ли са напомпани, малко разлика не е фатална, но от съществена също би могло да се получи проблем!


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот Vag_activator » Чет 04 сеп 2014 22:10


Може да е разбит преден тампон на носача! icon_idea
Написъл си,че са сменени...
Но при мен се оказа точно това!И правеше същото!


Потребителски аватар
mircho82
Мнения: 378
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 19:28
Автомобил: Golf IV TDI GTI
Двигател: ARL 2001
Местоположение: Плевен

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот mircho82 » Чет 04 сеп 2014 22:37


Задните тампони на носача нали имат посока,тези които си сменил. Ако не е спазена посоката и си сложил от тези с кухината може носача да поддава и да тегли на една страна. И само да вметна, че има плътни и се предлагат за R32, аз съм с такива.


vesk0
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот vesk0 » Нед 14 сеп 2014 21:16


Ами всички тампони са сменени 2 пъти- посоката не е объркана, това беше първата диагноза, гумите са сменени, следващото нещо ще е проверка на вътрешните карета, и скоростната кутия, макар че кутията не вие и няма признаци да и има нещо, каретата също нямат признаци да им има нещо но нека видим какво ще излезе след смяна.


Потребителски аватар
voltage
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 10:37
Автомобил: Audi Q5
Двигател: CGQB

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот voltage » Нед 14 сеп 2014 21:53


Тампоните на двигателя проверихте ли?


golfracing
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 14 сеп 2010 21:18
Автомобил: GOLF 4 TDI GTI 150hp
Двигател: ARL 2003
Местоположение: provadia

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво

Мнениеот golfracing » Вто 16 сеп 2014 0:58


Колега, смяна на тампони на носачите нищо, че си ги сменял скоро, и аз сменях преди месеци и пак са разбити, ще си търся плътни за следващата смяна. Поздрави за автомобила карам същия и съм много доволен :th_up
А ако си от Варненския регион се обади, моя майстор ще открие проблема на 100%


vesk0
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Golf MK4 TDI ARL - Проблем - завива рязко на ляво - Реше

Мнениеот vesk0 » Чет 25 сеп 2014 14:27


Колеги, смених и вътрешните карета и проблема не се оправи, и един познат е имал такъв голф и ми каза, че и неговия е правел така и било нормално да правят така, затова започнах да обикалям по автокъщите в бг като купувач да вида другите голфове като моя и всички завиват наляво, при рязко ускорение.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 165 госта